Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Mit tudok tenni, hogy kisfiam...

Mit tudok tenni, hogy kisfiam megszokja a gyerekek jelenlétét, társaságát?

Figyelt kérdés
Nem szeret gyerekek, főleg kisgyerekek között lenni. Ha túl közel mennek hozzá, akkor sír vagy üt. Próbáltuk már a bölcsit, de ott azt mondták, hogy várjunk még ezzel. A játszótéren csak sír, nem akar ott maradni. Felnőttek társaságát kedveli, velük játszik, "beszélget". Van valakinek valami ötlete?
2011. dec. 30. 08:19
 1/5 A kérdező kommentje:
22 hónapos
2011. dec. 30. 08:20
 2/5 anonim ***** válasza:
Ne sok gyerek közé vidd, hanem először csak egy kisgyerek legyen a közeletekben. Ha van esetleg egy barátnőd, vagy bárki, akinek hasonló korú gyereke van, időnként összejöhetnétek. Először csak egy séta erejéig, aztán egymásnál, végül olyan időszakban a játszótéren, amikor nincsenek sokan. Ha megszokja egy gyerek társaságát, szépen lassan meg fogja szokni a többit is.
2011. dec. 30. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Ezzel próbálkozom, de mostanában már a barátnőm fiát is bántja, mert az elkezdett többet szövegelni (néhány értelmes szó+babanyelv), azóta a jelenlétükben hányásig sír a fiam és kergeti a másikat (szintén 22 hónapos). Azért is írok ilyen kétségbeesetten, mert épp tegnap egy kisautóval ütötte meg ezt a fiút és csúnyán felszakadt a szája. :( Tehát nem hogy javulna a helyzet hanem romlik, pedig már egy éve heti 2 alkalommal járunk össze.
2011. dec. 30. 08:38
 4/5 anonim ***** válasza:

A kislányom ugyanilyen volt.Mi is abbahagytuk a bölcsit, mert a kislányom nem bírta elviselni a gyerekek közelségét. Két terem volt, Ő mindig "menekült " át a másik terembe, ahol senki nem volt.

Most két és fél éves, szeptember óta magánbölcsibe jár heti háromszor. Nehezen, de beszokott... Igaz reggelente sírva megyünk, de utána elvan.Nem sír, eszik, alszik, de többnyire egyedül játszik, a többieket csak figyeli..

Még mindig nem szeret játszóterezni, idegen helyen ahol gyerekek vannak, nagyon nehezen oldódik fel, általában 1-1,5 óra múlva kezd magára találni.

Nehéz, de sajnos ilyen. Szerintem pár hónapot adj a kicsidnek. Ja az enyém a játszón el nem engedte a kezem egy pillanatra sem, nyáron (2 éves kora után) ez is változott egy kicsit. Ha épp kedve van, ott is eljátszik már, és a gyerekeket is "elvisel" maga mellett. Megkérdezhetem merre laktok?

2012. jan. 1. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Nálunk is detto ez volt, én is próbáltam "szoktatni", de csak pont az ellenkezőjét értem el vele.

El mentem gyerekpszichológushoz, aki azt tanácsolta, hogy ne erőltessen, mert majd meg fog ez érni akkor amikor kell. Igaza volt, tényleg így lett, nem erőltettem, nem "szoktattam", hanem elfogadtam, hogy ilyen és pozitívan álltam hozzá és meg is oldódott. Pont 3 évesen kezdte az ovit és a várakozásaimmal ellentétben egész simán beszokott :)

2012. jan. 3. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!