Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Fiamról most derült ki, hogy...

Fiamról most derült ki, hogy dislexiás, disgráfiás. Milyen felmentésekre számíthat? Részletek lent.

Figyelt kérdés

Fiam 12 éves,most hatodik osztályos.Őt örökbe fogadtuk 16 hónapos korában.Már óvodában láttuk,hogy nem érdeklődik a betűk világa és a versek iránt,nem tudott és nem is akart mondókákat tanulni sem itthon,sem az oviban.Emiatt 4 évet járt óvodába.Alsós korában egyértelmű volt számunkra,hogy baj van,nehezebben tanult,mint a többiek,az összeolvasással hónapokban volt mérhető a hátránya.Helyesen írni egyáltalán nem tud,és olvasni is csak akadozva.Tanulni még mindig együtt tanulunk,szöveget,verset,mindent úgy tanítok neki,vele,mint,mikor még ovis volt.Jeleztük az alsós tanító néni felé,hogy gond van,de ő azt mondta,vannak nála rosszabb tanulók is az osztályban,nem kell mindjárt a legrosszabbat feltételezni.Nem tudtuk,hogy az iskola beleegyezése nélkül is kezdeményezheti a szülő a gyermek ez irányú kivizsgálását.Szeptember végén a mostani osztályfőnökével beszélgettem erről a problémáról,ő megértőnek bizonyult,elküldte nevelési tanácsadóba a gyereket,ahol alaposan kivizsgálták,és dislexia,disgráfia gyanújával tovább kell mennünk a megyei rehabilitációs bizottsághoz.Ők adhatják ki a hivatalos diagnózist,ami alapján majd könnyítéseket kap,de ez még hónapokat vesz igénybe.Nem tudom,mennyiben lesz másabb,mikből kap és milyen jellegű felmentéseket.Az IQ.-ja egyébként 101-es,tehát ez nem marad el a kortársaiéhoz képest.Azt mondták a nevelésiben,hogy ha nem lennének részképességi zavarai,kitűnő tanuló lehetne minimális energia és idő befektetéssel.De vannak,így eléri ugyan a 3-as,esetenként a 3,5-ös átlagot,de úgy,hogy szinte egész délután tanulunk.Sajnálom szegényt,mert elmegy a gyerekkora,ugyanakkor bűntudatot érzek,hogy miért nem voltam határozottabb alsó osztályos korában,és miért nem álltam ki az igazam mellett.Nem lennének ilyen fokú kudarc élményei.

Bocs,ha hosszú voltam.Bármilyen jellegű tanácsot,esetleg tapasztalatot szívesen fogadok.


2012. jan. 6. 15:18
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:

Igen,tudom,hogy sok híresség kerül ki a dislexiások közül is.Einstein is az volt,és a relativitáselmélet megalkotása (többek közt) meg ment neki.

A kis unokahúgodnak kívánom,hogy tanulási nehezítettsége ellenére is legyen boldog és elégedett,sikerüljön a felnőtt élete úgy,ahogyan szeretné.


Kedves Utolsó!


Érdekel a suli neve és címe.Köszönöm előre is.

A fiam programozó informatikus szeretne lenni,ilyen jellegű iskola van ugyan a közelben,de érettségire épül,nem tudom,reális-e,hogy ezt a vágyát meg tudja valósítani.

2012. jan. 12. 06:48
 12/16 anonim ***** válasza:
100%
Az én fiamról 4 dik osztályban derült ki,hogy disgráfiás,úgy hogy én kértem szakvéleményt mert a gyerek sírva jött haza az iskolából,mert vele mindent 5 ször irattak le mert,hogy olvashatatlan.kötelezték az iskolát heti 3 fejlesztőre,szóban felelt stb.Két hete voltunk felülvizsgálaton,évente kell menni,felmentették vagyis már nem disgráfiás, rengeteget fejlődött ami két éve 27%tesztje volt most92%:Engemet is bántott,hogy márt első osztályban rá kellett volna csapnom az asztalra,de a tanárnő mindig azt mondta nincs semmi gond.De sok kudarctól megtudtam volna védeni a gyerekem.Fel a fejjel szerintem még ő is fejleszthető.Ja és a tankönyvek ingyen járnak.
2012. jan. 13. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 A kérdező kommentje:

Kedves Utolsó!


Köszönöm a biztatást,és azt,hogy megosztottad velem a Ti történeteket.Örülök,hogy a gyermeked már sokat fejlődött.Nekünk is mondták a nevelésiben,hogy az iskolának kötelessége lesz a fejlesztéséről gondoskodni.Nektek is ilyen sokáig tartott az egész?Mi szeptemberben kezdtük el,és még mindig csak a felénél tartunk.Gyakorlatilag egy teljes tanév megy rá.

Azt tudom,hogy a tankönyvek ingyenesek,de nekünk már meg kellett igényelni a következő tanévre,és még azt kellett aláhúznom,hogy kifizetem a könyvek árát.Amíg nincs hivatalos diagnózis,addig nem tekintik diszesnek a fiamat,így egyelőre ingyen tankönyv sem jár.Nem tudom,hogy utólag lehet-e majd kérni,vagy így már csak a nyolcadik évfolyamra fog járni.

2012. jan. 13. 12:22
 14/16 anonim ***** válasza:

Szia!A suli neve:Öveges József Középiskola.Budapesten a 11.kerületben van, [link] ez a honlapjuk.

Szerintem a prog info neki elég nehéz lenne. Nekünk középiskolában is mondták az ingyen tankönyvet,de mivel mindenki(90% az volt igy nem járt) de utána ahova jártam ott járt.

Nem tudom mennyire nehéz neki a matek,de van egy srác aki szintén disz volt,s estin elvégezte az info szakot. Pedig egy gyengébb tanuló volt..

2012. jan. 13. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 A kérdező kommentje:

Köszi,hogy megadtad a suli nevét és a honlapjának elérhetőségét.

A matekkal nincs gondja,bár most abból is sokat rontott.

A szöveges feladatoknál,ha nem kap segítséget,nem tud elindulni,mert nem érti,amit olvas.

A nem szöveges,logikára épülő feladatokat gond nélkül megoldja.Szóval a matek igazán nem jelent problémát.

2012. jan. 14. 08:35
 16/16 anonim ***** válasza:
100%
A dixlexia, diszgrágia örökletes. Én is az vagyok, a hugom is és az unokatesóm fia is,....az IQ-nk normális, én egyetemet végeztem, de a nyelvvizsgán megszenvedtem, pedig csak szóbeliznem kellett.....a kisfiú vér szerinti családjában vagy rokonai között biztos van hasonló! Az idegennyelv tanulást kezdjétek el intenzíven és halgasson rengeteg hanganyagot, ne könyvekből tanuljon! A munkahelyen nem tolerálják később aki még magyarul se tud jól! Ilyen a világ!
2012. febr. 27. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!