Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Mit tegyek éjszaka a sikítozó,...

Mit tegyek éjszaka a sikítozó, felpörgött 17 hónapos gyermekemmel? Tanácsot szeretnék.

Figyelt kérdés
Ikreim vannak.Nappal semmi baj nincs velük.Napirendünk van és azt mindig betartjuk, viszont lefekvés után az Áronom elkezdi a 3 órás"hisztit".Sehogyan nem tudom lenyugtatni. + étel, + ital, homeopathia, Levendula olaj, Algoflex, simogatás, beszélgetés, játék, TV nézés ezeket mind kipróbáltuk már.Ha elalszik, még éjjel felébred és kezdi előlről vagy csak nagyon nyugtalanul alszik.A nappali alvással meg semmi gond, ebéd után leteszem és 2-2,5 órát alszik, csak éjjel van ez a sikoltozása. Orvos szerint semmi gond a gyermekkel. Akinek van valamilyen ötlete kérem írja meg.Köszönöm
2012. jan. 10. 11:00
 1/8 szokratesz ***** válasza:

Szerintem csak egyszerűen nem álmos, olyat kell tenni vele este ami lefárasztja, Elmenni sétálni vele: De amit felsoroltál az egyik sem arra van. A homeopátiás szereket meg aztán abszolút nemértem, meg algoflex... fáj valamilye?

TV nézés nem hiszem, hogy nagyon fárasztaná.

2012. jan. 10. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
A délutáni alvás után megyünk kb. egy órát sétálni babakocsi nélkül.Este fürdés előtt még van egy nagy rohangálás. Vacsoránál mindkettő majd elalszik az etetőszékben. Azután ágyközel és kezdődik az esti hiszti.Az algoflexet azért adtam, mert hátha vmi fájdalom miatt van. Az enyhébb fül és a fogfájás az inkább este jön elő. A Sedatif PC homeopathia direkt alvási zavarok leküzdésére van. A viburcol kúp meg a nyugtalanságra.MIvel nem csak este van "hiszti", hanem éjjel is kétszer 1/2-1 óra.Mivel egy szobában vannak a srácok egy-egy nagyobb hisztivel felhergeli a testvérét is, így két üvöltő gyermekem van hajnali 2-kor. Ez a tökéletes éjszaka.
2012. jan. 11. 08:34
 3/8 anonim ***** válasza:
Rendszeresen adod neki a kúpot, meg a gyógyszereket? Mert ha igen, lehet, hogy azért kezdődik a hiszti, mert nem szereti őket. Tudja, hogy már az következik, meg érzi, hogy te is (gondolom) ingerültebb vagy.
2012. jan. 11. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Délután jól alszik ,nekem az a tapasztalatom. hogyha délután nem alszik a fiam, akkor este se tud elaludni, és éjszaka is többször megébred. A másik gond nálunk az éhség szokott lenni, ha nem eszik eleget napközben legalább kétszer felkel éjszaka, egyébként átalussza az éjszakát (2 éves, kistesóval nehezített eset). A harmadik ami még eszembe jutott, az az, hogy lehet hogy egy kicsit túl van pöröve, felélénkítik a lefekvés előtti dolgok(a TV is felpörgeti sztem), próbáld meg hogy ne tartson tovább az esti rituálé meseolvasás stb 20-30 percnél tovább.

Nálunk ezek a dolgok váltak be, ha egyik se működik, akkor fogalmam sincs. Egyébként az algoflex jó próbálkozás, ha a leghátsó őrlők még nem jöttek ki neki, azok okozhatják ezt, eseleg próbálhatsz más fájdalomcsillapítót, nurofent, panadolt hátha azokra jobban reagál.

2012. jan. 11. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
előző vagyok, ja bocs most látom hogy du jól alszik, akkor ez kilőve
2012. jan. 11. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 szokratesz ***** válasza:
Esetleg intravénás valami szart nem adsz neki mert a felsorolásból már csak az hiányzik?!
2012. jan. 12. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Kedves szokratesz! Nem nem adok neki semmit iv-n keresztül. Köszi a poénodat! :-)

Ezeket amiket felsoroltam (melynek nagy része homeopathias kivéve az Algoflexet), az elmúlt közel két hónapban adtam alkalomszerűen, orvossal egyeztetve.

Tegnap éjjel is 3 x kb.3/4 óra üvöltés volt, néha kiegészülve a testvéri üvöltéssel is.

2012. jan. 12. 13:23
 8/8 anonim ***** válasza:
Nem lehet, hogy valamelyik gyógyszer, vagy homeopátiás szer vált ki nála fájdalmas mellékhatásokat? Lehet, hogy csak én vagyok ilyen, hogy ellenzem ezeket a szereket, főleg folyamatosan, rendszeresen, nálunk ami rendszeres, az a Cebion, a Béres csepp és a C-vitamin. Ami elalvás elősegítő, az pedig egy adag mézes langyos tej, közös mesenézés pocaksimogatással közben, majd jóéjtpuszi, egy kis beszélgetés, és halkan hagyott tévé, kisgyerekeknek való mesékkel (pl. Csodabogarak, Uki, Thomas....stb.) Lehet, hogy sokan megköveznek, hogy a gyerek a tévé mellett alszik el, de a kisfiam ehhez van hozzá szokva délután és este is, nem kell neki húsz perc sem, magától elalszik mindig.
2012. jan. 12. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!