Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » 9 hónapos babátok mennyire...

9 hónapos babátok mennyire akaratos, kiabálós?

Figyelt kérdés

Az én kisfiam iszonyúan akaratos - bár egészen picinek is megvolt már a "határozottsága", de ugye egy picike babának az ember minden igényét kielégíti, nem hagyja sírni, járkál vele esténként, ha kell, megy ha sír a baba, igény szerint szoptatja, stb.


Na de hol van a határ?

Most 9 hónaposan ott tartunk, ha nem veszem ki a járókából (kb 30-45 percet van el magában), akkor BÁRMEDDIG képes ordítani, de iszonyú hangerővel, megfájdul a fejem nap végére.


Ti hogyan kezelnétek?


Nem megoldás, hogy vegyem ki magam mellé a földre, mert már áll, járkál a bútorok mentén, és már jópár balesete volt, mert ahogy ügyesedik, úgy lesz egyre óvatlanabb. Viszont ha folyamatosan mellette ülök, akkor nem tudom végezni a teendőimet, és nem is akarom, hogy ezt szokja meg, hogy ordít egy nagyot és én máris ott termek.


2012. jan. 15. 19:02
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Lassan át kell rendezni a szobát, mert egy ilyen korú gyermeket nem lehet már járókában tartani.Kipárnázni a határokat és érdekes játékokat letenni neki.Én vettem egy virágsziromszerű kis hempergőt. Minden kütyü volt rajta, csörgő, tükör, csavaró, tekerő. Jól elvolt benne, a konyhából rá lehetett látni.Ilyenkor lehet elkapatni, s utána nem fogod tudni a mindennapi munkádat végezni.

A mi kicsink utált ágyban elaludni. Mikor leágyaztunk neki szivacsmatracra, ahonnan bármikor szabadon kitotyoghatott, minden tiltakozása megszűnt.

2012. jan. 15. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

A lányom nem ilyen természet szerencsére.

De ő sosem volt járókában, felfedezi a lakást. Igen, ez mióta kapaszkodva lépeget, azóta bonyolultabb. Mert főzés közben természetesen neki a lábam alatt kell játszani. Olyankor visszaviszem a szőnyegre, adok neki valami játékot, amivel kicsit lefoglalja magát.

Ha megint jön utánam, megint visszaviszem. Így telnek a napjaink. Kicsit lassabban haladok, de azért működik. :)

2012. jan. 15. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Lányom ugyan ezt csinálja. :)

Iszonyatos hiszti királylány, próbálgatja a határokat rendesen.

Viszont ha tényleg ilyen kis ügyeske, nem nagyon tudod a járókában tartani, muszáj lesz átrendezni egy picit a szobát, hogy kedvére gyakorolhasson. :)

Nálunk újabban naponta 45-60 percet van összesen a járókában, a többit mind szabad terepen tölti. Én is csak a legfontosabbakat tudom intézni, de nem bánom. :)

2012. jan. 15. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Kislányom is hasonló mint a kisfiad. Igaz, a járókát nem használjuk, egyszer próbáltuk de csak "szenvedett" benne úgyhogy kivettem. Persze így sokkal nehezebbek a mindennapok, állandóan fel akar állni mindenhol, és persze sokat esik, ezért aztán muszáj mellette lennem és figyelnem rá. Amikor úgy látom, hogy szépen elvan a játszószőnyegén a játékaival, akkor szoktam kicsit netezni vagy a konyhában tevékenykedni, de ha látom hogy csak menne , menne, akkor ott vagyok vele. A többi teendőmet az alvásidejében látom el és miután hazajön a párom, na meg hétvégén.

Ja, ő még az etetőszékben is nagyon kevés ideig van el, szabadulna már pár perc után is. Viszont ha adok a kezébe valami nyammognivalót, akkor bármennyi ideig elücsörög ott. Ez mondjuk akkor jó, amikor valami olyasmit csinálok a konyhában amikor nagyon nem lenne jó ha a lábam alá kerülne.

2012. jan. 15. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek, ment a zöld kéz is.:)


Nemsokára megoldjuk neki a külön, saját szobát, remélem, azzal megoldódik a gondok nagy része. Ott mindent úgy fogunk berendezni, hogy meglegyen a biztonsága is, és szabadon mászkálhasson amennyit csak szeretne - egészen az ajtóig.;)


Alvásidejében semmire nincs időm, ugyanis nagyon keveset alszik napközben, van hogy összivissz 2x30 percet, ebből az egyik alkalom, amikor sétálunk.


Igazából még a természetükre is gondoltam a kérdésfeltevéskor - mert babám mostanában kezdte el, hogy ha vm kiveszek a kezéből (mondjuk már nyalogatja a Sudocremes fedelet, cserébe adok neki vm mást, az IS elveszi, de ha elveszem a krémes fedelet...), szóval akkor olyan ordításba kezd, mintha kitört volna a III. világháború.

Persze, vhol örülök, hogy fiúgyerekként nem lesz tutyimutyi és hangot fog adni a véleményének, de néha emiatt elég nehéz, iszonyú hangereje van, ha vm nem úgy van, ahogy ő azt abban a pillanatban elképzelte.


Persze, amikor már megnyugszik, akkor bújós kis bárányka, szóval nem tudok rá haragudni.:)

2012. jan. 16. 08:15
 6/7 anonim ***** válasza:
Bocs, hogy nem a kérdésre válaszolok, az alvás idő ragadta meg a figyelmemet. Amikor a fiam kicsi volt, 9-10 hónapos, ő is ennyit aludt, összesen 2x fél órát. Egy évesen átálltunk a napi egy alvásra és azóta két-három órákat képes délben aludni. Szóval csak egy kicsit biztatni akartalak, hogy lesz ez jobb is.
2012. jan. 17. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Ó, köszi, ezt jó hallani!:)
2012. jan. 17. 12:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!