Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ

Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek

A kérdés

Anya-apa ellentét a gyereknevelésben?

Sziasztok!

Van valakinek tapasztalata abban, hogy hogyan lehet az, hogy egy egyébként jó házasságot egy hisztis, problémás gyerek teljesen felborít?

Muszály volt dolgoznom otthon a gyerkőc 1,5 éves korától kezdve. Ez sajna őrült nagy hiba volt. A férjem soha nem tűrte el, hogy sírjon a gyerek, se éjjel se nappal. Foglalkozni alig foglalkozik a gyerkőccel. Állandóan fáradt, unott, kiábrándult.

És persze mindennaposak a veszekedések a gyerek miatt. Mert a gyerkőc szemtelen, veszekszik, hisztis, dacos. Egyébként 4 éves.

Szóval van valakinek stratégiája hogyan próbáljam helyrehozni a dolgokat?

Köszönettel

Zsuzsa

2009. máj. 30. 14:46  Privát üzenet  

A válaszok

Beszéljétek meg az elvárásokat a gyermekkel ill. egymással szemben. Nálunk is van ebből gond, de én inkább irányító vagyok ebben. Én még azt sem engedem a férjemnek, hogy kiabáljon a gyerekkel. Én vagyok vele többet, majd én kiabálok ha kell vagy odacsapok ha kell. Ő kevesebbet van vele, csak játszanak, és tanítgassa.

Szóval beszéljétek meg, nagyjából kinek mi a feladata, ki mire tanítja a gyereket.

Tudod mit? Megy du 17 -kor a viasat-on egy műsor, talán segíthet nektek is.

A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 74%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/5Időpont 2009. máj. 30. 20:26 Privát üzenet

Előszőr magatokat kell rendbehozni, akkor a gyerek magáról alakul. Jó házasság?? Kiábrándultan, unottan?? hmmm

Az én férjem szerelmes a lányába, rengeteget foglalkozik vele. Ezzel nekem is segít, mert szeret. Van mit helyrehozni.

A válasz 71%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 65%-ban hasznos válaszokat ad.
# 2/5Időpont 2009. máj. 31. 08:24 Privát üzenet
Ja, a gyerek azért születik, hogy tanítson:)

A válasz 63%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 65%-ban hasznos válaszokat ad.
# 3/5Időpont 2009. máj. 31. 08:25 Privát üzenet

Jajajajajjjj!!! Hát tessék beszélni azzal a pasival! Mi az, hogy nem tűri el, hogy sírjon a gyerek? Hát ez talán zavarja őt? :O Világosítsd fel légy szíves, hogy bizony a gyereknek nem csak abban a "szakaszában" kell örülni, míg meggyártjuk, hanem azzal bizony problémák is vannak! (és még mennyi lesz, míg felnő, ajjaj, nem akarlak elkeseríteni, de ez az igazság) Komolyan le kellene ülnöd a férjeddel beszélni, mondd meg neki, hogy foglalkozzon többet azzal a gyerekkel és ne csak annyi legyen, hogy majd jól elkényezteti, mert a pasik általában csak ahhoz értenek, de kínlódni majd neked kell vele! :S Elvégre nem szeplőtelen fogantatásban volt részed, hanem ő is ott volt, amikor megfogant a gyermeketek, így a felelősség is KÖZÖS!

Nem kell neki mindent megadni egyébként, ha sír, hát hadd sírjon, majd megunja! Engem is így neveltek és később hálás lettem, hogy megtanítottak alkalmazkodni az élet dolgaihoz! :)

A válasz 88%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 85%-ban hasznos válaszokat ad.
# 4/5Időpont 2009. jún. 1. 12:09 Privát üzenet
Nálunk ez hasonlóan van... Én próbálok beszélni a párommal (nálunk én vagyok a következetesebb), és ő mindig megígéri, hogy oké, ezentúl ő is betartja a szavát és következetes lesz stb., de aztán kb. addig is tart a fogadalom, míg kimondja. :( Így gyerek ugyanaz: hisztis, agresszív, szemtelen, és szintén 4 éves...

A válaszíró 89%-ban hasznos válaszokat ad.
# 5/5Időpont 2009. júl. 25. 16:46 Privát üzenet

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Lehet ilyet tenni? Lemondhat a gyerekét egyedül nevelő anya a 17 éves fiáról?
Ugy erzem csodot mondtam, mint anya. Tanacsolnatok vmit?
Miért ütöget a tesóm, és anya mér úgy reagál rá, mintha ő (tesóm) kivétel lenne?
Kisfiam 5 eves, mindig egyedul aludt,2es fel eve van kulon szobaja is. De egy honapja nem es nem akar egyedul aludni, minden du. Mar elkezdi"anya veled alhatok? De miert nem, de...
Ovis kisfiam nagyon felpörög, felmászik mindenre, nem tud megállni, este azt kiabálta: "Meg akarok nyugodni! Anya a Jézuska igaz segít nekem megnyugodni? " MIt tehetek :- (?
Mit tehet egy anya, ha a huszonéves lánya túlzottan karrierista?

Kérdések a Gyerekvállalás, nevelés rovatbólKérdések a Problémás gyerekek rovatból

Minden jog fenntartva © 2019, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!