Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Anya-apa ellentét a gyerekneve...

Anya-apa ellentét a gyereknevelésben?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Van valakinek tapasztalata abban, hogy hogyan lehet az, hogy egy egyébként jó házasságot egy hisztis, problémás gyerek teljesen felborít?

Muszály volt dolgoznom otthon a gyerkőc 1,5 éves korától kezdve. Ez sajna őrült nagy hiba volt. A férjem soha nem tűrte el, hogy sírjon a gyerek, se éjjel se nappal. Foglalkozni alig foglalkozik a gyerkőccel. Állandóan fáradt, unott, kiábrándult.

És persze mindennaposak a veszekedések a gyerek miatt. Mert a gyerkőc szemtelen, veszekszik, hisztis, dacos. Egyébként 4 éves.

Szóval van valakinek stratégiája hogyan próbáljam helyrehozni a dolgokat?

Köszönettel

Zsuzsa


2009. máj. 30. 14:46
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Beszéljétek meg az elvárásokat a gyermekkel ill. egymással szemben. Nálunk is van ebből gond, de én inkább irányító vagyok ebben. Én még azt sem engedem a férjemnek, hogy kiabáljon a gyerekkel. Én vagyok vele többet, majd én kiabálok ha kell vagy odacsapok ha kell. Ő kevesebbet van vele, csak játszanak, és tanítgassa.

Szóval beszéljétek meg, nagyjából kinek mi a feladata, ki mire tanítja a gyereket.

Tudod mit? Megy du 17 -kor a viasat-on egy műsor, talán segíthet nektek is.

2009. máj. 30. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
66%

Előszőr magatokat kell rendbehozni, akkor a gyerek magáról alakul. Jó házasság?? Kiábrándultan, unottan?? hmmm

Az én férjem szerelmes a lányába, rengeteget foglalkozik vele. Ezzel nekem is segít, mert szeret. Van mit helyrehozni.

2009. máj. 31. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
54%
Ja, a gyerek azért születik, hogy tanítson:)
2009. máj. 31. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
85%

Jajajajajjjj!!! Hát tessék beszélni azzal a pasival! Mi az, hogy nem tűri el, hogy sírjon a gyerek? Hát ez talán zavarja őt? :O Világosítsd fel légy szíves, hogy bizony a gyereknek nem csak abban a "szakaszában" kell örülni, míg meggyártjuk, hanem azzal bizony problémák is vannak! (és még mennyi lesz, míg felnő, ajjaj, nem akarlak elkeseríteni, de ez az igazság) Komolyan le kellene ülnöd a férjeddel beszélni, mondd meg neki, hogy foglalkozzon többet azzal a gyerekkel és ne csak annyi legyen, hogy majd jól elkényezteti, mert a pasik általában csak ahhoz értenek, de kínlódni majd neked kell vele! :S Elvégre nem szeplőtelen fogantatásban volt részed, hanem ő is ott volt, amikor megfogant a gyermeketek, így a felelősség is KÖZÖS!

Nem kell neki mindent megadni egyébként, ha sír, hát hadd sírjon, majd megunja! Engem is így neveltek és később hálás lettem, hogy megtanítottak alkalmazkodni az élet dolgaihoz! :)

2009. jún. 1. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Nálunk ez hasonlóan van... Én próbálok beszélni a párommal (nálunk én vagyok a következetesebb), és ő mindig megígéri, hogy oké, ezentúl ő is betartja a szavát és következetes lesz stb., de aztán kb. addig is tart a fogadalom, míg kimondja. :( Így gyerek ugyanaz: hisztis, agresszív, szemtelen, és szintén 4 éves...
2009. júl. 25. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!