Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Nagyon nehezen kakil a 2.5-éve...

Nagyon nehezen kakil a 2.5-éves kisfiam, leirnátok, hogy kezdjem a napot, úgy értem milyen ételeket egyen, hogy rendbe legyen a széklete?

Figyelt kérdés
2012. jan. 31. 21:34
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Sok folyadékot igyon, és egyen minél több zöldséget, gyümölcsöt.
2012. jan. 31. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Rendesen iszik? mert lehet hogy az a baj. Arra is nagyon figyelj hogy mit adsz neki enni, tehát könnyűeket adj neki eleinte, majd kezdd nehezebbekkel. Lehet hogy az emésztésével nincs valami rendben és azért megy nehezen a kábelezés. Szóval én elvinném gyerekdokihoz, és inkább apró valamivel vinném, és inkább nevessenek ki minthogy komolyabb baja legyen később.
2012. jan. 31. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Mostanában elég sokat iszik, de köszi a válaszokat
2012. jan. 31. 21:53
 4/12 anonim ***** válasza:

Nem feltétlenül kell ezzel még orvoshoz menni, persze attól függ, mennyire komoly a gond.

Én egész nap rostos gyümölcslevet adnék neki. Rostosat, nem szűrtet. Meg tejes, tejfölös, paradicsomos dolgokkal etetném. Vagy zöldséges kajákkal (lecsó, paradicsomos káposzta, főzelékek, stb.) Meg persze a gyümölcsök is. A banán és alma hasfogó, azt hanyagold.

Ha ezek után se könnyít a dolgon, akkor lehet próbálkozni a dokinál.

2012. jan. 31. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Nálunk a korpás kenyér segített. Mostanában azt eszik, napi 1 szeletet és azóta könnyebben megy neki Ráadásul szereti is.
2012. jan. 31. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Ha megissza, reggel éhgyomorra langyos kamillateát adjál neki. Napközben pedig csipkebogyó teát, és nagyon jó a csipkelekvár is.
2012. jan. 31. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Nálunk is volt ilyen gond, a rostban gazdag ételek segítettek sokat, de nem a rostos narancs, hanem a rozskenyér, korpás kenyér, ilyesmi. Bejött reggelire a rozskenyér kefírrel, eleinte nem akarta megenni, de aztán megpirítottam picit a kenyeret, csíkokra vágtam és azt mártogatta a kefírbe, tetszett neki :)

Sütöttünk muffint, amibe kevesebb cukrott tettünk, yoghurt helyett reszelt almát és a lisztnek a felét, a másik fele helyett pedig zappelyhet, ez is sokat segített. Győri zabfalatokat is szerette és jó volt.


Ami szorulást okozott az édesség, így azt próbáld mellőzni vagy csökkenteni.

2012. febr. 1. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
2012. febr. 1. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm mindenkinek.
2012. febr. 1. 13:50
 10/12 anonim ***** válasza:
Aszalt szilva.
2012. febr. 2. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!