Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Milyen egyszerűbb, ámde finom...

Milyen egyszerűbb, ámde finom ételeket készítetek a héten férjeteknek? Leírnátok esetleg napról napra?

Figyelt kérdés
Olyan ételekre lennék kíváncsi, amik főleg húsosak /férfi ember miatt, de bármit írhattok, pl. főzelékek, levesek, stb./, gyorsan el lehet őket készíteni, mivel itthon vagyok egy 9 hónapos kisfiúval és esetleg abból még a baba is tudna enni leturmixolva. Kérlek segítsetek, mert szeretném a férjemet is jóllakatni és a babámat is házi koszttal szeretném most már etetni, nem bébiétellel. Köszönöm a segítségeteket előre is!
2011. márc. 22. 09:50
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Én a következőt tervezem: csinálok egy nagy adag pörköltet krumplival vagy rizzsel. Másnap főzök valamilyen főzeléket, feltétnek ok a pörkölt. Következő nap hortobágyi palacsinta :D

Elé minden nap leves. Valószínűleg zöldségleves, illetve második nap gyümölcsleves.

2011. márc. 22. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
87%

Kolbászos lencseleves. Mi főételnek esszük, de ha a férjed nagyon éhes, lehet után pl. palacsinta.

De ezekből a baba nem ehet. (Szerintem 9 hónaposan egye azt, ami egy 9 hónaposnak való.)

2011. márc. 22. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Amik nálunk gyakoriak hétköznapaokon:

paprikás krumpli kolbásszal, fasírt krumplival rizzsel, vagy valamilyen főzelékkel.főzeléknek szeretünk szinte mindent, kelkáposzta, krumpli, zöldbab, zöldborsó, sárgaborsó, spenót,paradicsomos krumpli.

ha rizses húsgombócot csinálok, akkor lesz belőle töltött káposzta, töltöttpaprika vagy csak paradicsomszósz plusz egy kis főtt krumpli.

ezzel a rizses húsmasszával szoktam rakottakat is készíteni, rakott zöldbab,karfiol,kelkáposzta.

gulyás,krumplilves, frankfurtileves, raguleves is gyakori, ezek mellé lángost, pogácsát vagy valami édes

tésztát csinálok.túrós, diós tészta, de, ha van időm bukta vagy kakaós csiga is belefér.

a főzelékek mellé sült oldalas, vagy tarja,de a debreceni lecsókolbász sem ritka.(nem minden nap van hús)

ma nem ebéd, hanem vacsora lesz,jó kis füstölt tarjával

lilahagymával és természetesen pizzaszósszal.

hirtelen ennyi, de gyakran én is töröm a fejem, hogy mit főzzek holnap.

2011. márc. 22. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
90%
*pizza lesz a vacsora :)
2011. márc. 22. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
96%

Való igaz, amiket írtam nem babás ételek.de kóstoltatni már lehet,nem turmixolva, csak villával szétnyomva.egy két hónap és már Ő fogja kérni bébiétel helyett.

de erről inkább a kismamák tudnak bővebben írni.

2011. márc. 22. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
72%

Szia!

Mi lassan 10 hósak leszünk, a múlt héten ezt ettük: paradicsomos gombóc krumplival (Lányunk is ezt kapta, csak úgy falta :)), nekünk vasárnapról maradt grízgombócleves. Szerdán tojásleves volt és zöldborsófőzelék (másodikat evett a Lányunk), pénteken paprikás krumpli lecsókolbászból és uborkasaláta (lecsókolbászt nem kapott a baba, de a szaftot és krumplit egészben ette), vasárnap hagymaleves volt és paprikás hal vajon párolt krumplival (szintén másodikból kapott), ezek a főételek és vacsik neki. Halat és a paradicsomos gombócot most próbáltuk először.

A héten pedig mi gombapörköltet ettünk nokedlivel, a baba tejfölös tésztát kapott, holnap lasagne lesz, abból is kaphat már (de kapott már bolognait is), lencsefőzelék lesz pénteken, ezt lehet, hogy bevállalom a Lányunkkal is, első vizet leöntöm, így nekünk is "kényelmesebb", felnőtteknek :)

Hétvégére meg rántott csirkecombra gondoltam, vagy Pataki tálban sült húsra rizzsel, krumplival, ezeket mind eheti már.

Remélem tudtam segíteni, én igyekszem úgy szervezni a főzést, hogy 2 naponta kelljen, és igazodok, hogy a Lányunk mit ehet (amikor káposztaféléket kóstolunk, akkor ő káposztafőzeléket evett, mi meg káposztás kockát), most már szinte mindenből kap :) Üdv: 9,5 hós baba anyukája és 16 hetes km :)

2011. márc. 22. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

húsleves, akármilyen főzelék turmixolva (spenót, sóska, bab, répa stb)

húsos rakott kel, székelykáposzta, rakott krumpli, paprikás krumpli, paradicsomos húsgombóc, rizs/krumpli, csirkével, töltött pulykával, sertés, marhahús

gulyásleves, babgulyás, füstölt sonkával, tartjával lencse és sárgaborsó főzelék, ezek után mehet palacsinta, rétes, nudli, tészták, pogácsa, gofri

tejberizs, mákosguba, derelye, nudli

bolognai spagetti, krumplileves füstölt kolbásszal

2011. márc. 22. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 kisnita ***** válasza:
100%

Szia!

Az én kisfiam egy éves kora óta eszi azt amit mi is. Előtte ha nem olyat főztem amiből ehetett akkor neki külön csináltam főzeléket egy kevés zöldségből és husiból. Vagy elővettem a fagyasztóból az előzőleg lefagyasztott házi bébi kaját.

Az én párom kedvenc étele a bab minden mennyiségben chilis bab, babfőzelék, bableves, babgulyás, mindegy csak bab legyen :D Persze mást is megeszik. De ha babfőzeléket főzök akkor teszek vele egy nagy csülköt vagy sonkát vagy füstölt bordát azt előfőzöm és egy kg babot főzök bele, + pár szem krumplit is, tejjel meg tejföllel behabarom és ez 3 napig elég. Sokáig eláll a hűtőben. Ha elfogyott belőle a füstölt hús akkor sütök a tetejére kolbászt.

A másik amit gyakran főzök az a pörkölt. Első nap tésztával vagy nokedlivel. Másnap/harmadnak meg újra felfőzöm tejföllel vagy tejszínnel és megint szaggatok hozzá nokedlit vagy főzök ki tésztát esetleg rizst.

Levest is szoktam csinálni. Tegnap úgy csináltam, hogy volt még a fagyóban csirke mell csont meg vettem csirke májat szívvel megfőztem, bezöldségeztem, szaggattam bele grízgaluskát a májakat kivettem és kirántottam másodiknak az volt rizzsel.

Ma még van a levesből mellé meg csinálok valami könnyebb kaját sajtos-tejfölös tésztát vagy túrós tésztát szalonnával.

Én a krumplis tésztát is nagyon szeretem. Ha marad meg előző napról egy kis paprikás krumpli akkor összetöröm és főzök ki hozzá tésztát. Savanyú káposztával isteni finom. Ha levesesebbre csinálom a paprikás krumplit akkor nokedlit is szoktam bele szaggatni. Ilyeneket már ehet egy 8 hónapos is.

2011. márc. 25. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:

én éppen most csinálok muffint:)

De sose receptkönyv szerint csinálom!

Van egy saját kidolgozott receptem amit már kölcsön kértek párszor:)

Fűszeres,kukoricás,!

De főztem borsófőzeléket és palacsintát is!

2011. márc. 25. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Szerintem édességként jó a muffin és puha,ha nem fűszereset csinálsz,a borsófőzelék is fini tud lenni pl.fasírttal,meg ugye nálunk a palacsinta is beválik:)
2011. márc. 25. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!