Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Ti mit csinálnátok ilyen...

Ti mit csinálnátok ilyen helyzetben? Részletesen lentebb.

Figyelt kérdés
Visszamentem dolgozni, emiatt a két fiamat (4 éves, 16 hónapos) a szüleim hozzák el oviból, bölcsiből és ők vannak velük, maíg haza nem érek (bő 1 órát). A problémám az, hogy mióta velük vannak délutánonként, a nagyobbik gyermekem olyan viselkedési normákat vett fel, ami eddig nem volt rá jellemző, mert én nem hagytam: hiszti, feleselés, csapkodás, ordítás. Tudom az okát, nagyszülőknél nincs fegyelemzés. Ezt én egyáltalán nem tudom elfogadni, és nem is szeretném, ha így viselkedne (főleg, hogy a kicsi őt utánozza). Beszéltem már a szüleimmel (többször!), de sajnos ők egyáltalán nem érzik ezt problémának, sőt!, még örülnek is, hogy a gyerek mennyire ragaszkodik hozzájuk (amikor hazaérek, 10 percig ordít, hogy a mamáékkal akar maradni, mert akkor mindent lehet...!). Tanácstalan vagyok, mert muszáj vagyok tölük segítséget kérni, de ez hosszú távon ebben a formában nem járható út. Ötletek?
2012. febr. 4. 14:37
1 2
 11/11 A kérdező kommentje:

Ez eddig nálunk is így volt, tiszták voltak a szabályok. A gond akkor kezdődött, amikor felborultak az arányok, tehát többet vannak a szüleimmel. Most itthon vagyok, mert a kicsi beteg lett, így kezd a nagyobbik fiam is visszaállni, de félek, hogy mi lesz, ha megint dolgozni fogok.

A tv-n én már ki sem akadok, annyi energiám már nincs. :)

2012. febr. 15. 13:31
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!