Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Óvodai beszokatatás. SOS! Ti...

Óvodai beszokatatás. SOS! Ti hogy csinálnátok?

Figyelt kérdés

Ma volt a harmadik napunk. Itt az a szokás hogy rögtön ott kell hagyni a gyereket, és kész. A lányom 3,5 éves. Én otthon vagyok a 9 hónapos testvérével. A lányom szereti a gyerektársaságot, és napközben jól elvolt az ovodában, de a reggeli elválás katasztrófa. 8.30-ra viszem és 12.30-ig van oviban.


Első reggel üvöltött és kapaszkodott belém, legszívesebben hazahoztam volna, de otthagytam végül. Utána jól elvolt egész nap. Másnap minden gond nélkül ottmaradt reggel. Aznap este mondta hogy nem akar menni, mert az egyik gyereke elvette a maciját. Megbeszéltük hogy mit tegyen és megnyugodott. Reggel boldogan kelt, készültünk és jött oviba. Mikor elköszöntem, megint üvöltött és kapaszkodott belém hogy ne menjek el. Kint hallgatóztam, kb 5 perc után megnyugodott. Az óvónők szerint jól eljátszott napközben. Mióta hazajöttünk, csak azt mondja hogy nem akar oviba menni, vagyis az ovi tetszik, de maradjak ott én is.


Jelen pillanatban ott tartunk, hogy megegyeztünk hogy holnap ottmaradok, de nem a teremben hanem kint leszek kistesóval az öltözőben és az udvaron. Úgy tervezem hogy másnap megpróbálok elmenni fél órára ha belemerül a játékba. Nem titokban, hanem úgy hogy elköszönök, csak hátha akkor már nem zavarja ha játszik. Előbb csak kis időre megyek el, aztán egyre tovább Így kb 1 hét alatt talán megoldódna a gond. Szerintetek? Ti hogy csinálnátok? Volt valakinek hasonló?


Kicsit kétségbe vayok esve. Legszívesebben nem is vinném, dehát sajnos máshol nem tud gyerekekkel lenni. A mi környékünkön nem nagyon van játszótér ahol korabeli gyerekek lennének.


2010. szept. 8. 16:43
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%
Amit a kislányod csinál, teljesen természetes dolog. ez bizonyítja, hogy kialakult köztetek a megfelelő kötődés. Az óvónők hozzá vannak szokva a reggeli sírásokhoz, akkor csodálkoznak, ha nem így van (otthonról jövő gyerekekre gondoltam, nem bölcsisekre!). Szerintem fölösleges kint ücsörögnöd a folyosón, öltözőben, hiszen te magad hallottad, hogy a kislányod néhány perc múlva megnyugodott, játszott... Ez általában így szokott menni.Beszéld meg vele inkább, hogy amíg ő oviban van, te a tesóval elmész a boltba, bevásárolsz, finom ebédet főzöl, hogy azzal várd haza.. Kérdezd meg, mit főzz, stb.. Ha tudja, hogy te nem azért hagyod ott, mert ő valami rosszat csinált, akkor meg fogja érteni. Sok kisgyereket szoktattam be én is az oviba, legtöbbjüknél bejött ez a praktika :)) Ha látja, hogy te is bizonytalan vagy, nehezen viseled az új helyzetet, próbálkozni fog... nagyon okosak ám! egy óvónő anyuka
2010. szept. 8. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
100%

Nem- nem teljesen felesleges ott ücsörögnöd. Csak elrontod amit eddig elértetek. az első jól írta.

Nyíugi természetes folymat.. pár hét és rá sem hederít reggel. Moat téged próbálgat.

2010. szept. 8. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:

Igen, ezeket én is mondtam neki, hogy elmegyek bevásárolni, sütöttünk almatortát, ami a kedvence, stb.

Csak az ütött szíven igazán hogy egész délután sírva járkál utánam és ismételgeti hogy ne menjünk holnap oviba és ne menj el.. két pillanatra elmehetsz,de aztán gyere vissza és ne menj el soha többé, ne menjünk oviba soha többet...

A szívem szakad meg. Az a baj hogy én sem tudok azonosulni ezzel az egésszel, mert én nagyon nem szerettem az ovodát, és szívem szerint nem is vinném, csak mindenki ezzel abajgatott már, hogy neki szüksége van az ovodára. Úgy érzem hogy lepasszolom őt, miközben otthon vagyok picúrral.

2010. szept. 8. 17:07
 4/21 anonim ***** válasza:
100%
Megteheted azt is, hogy már ebéd előtt elhozod, nem vagy köteles az oviban étkeztetni a gyereket. Ha ott van 3-4 órát, az nem lepasszolás... Persze, te tudod, te érzed, mi jó neki.. Az az igazság, hogy az én gyerekeim is csak 4 évesen kezdték az ovit.., de ők 3-an voltak és sok hasonló korú gyerek volt az utcában, tehát volt kivel játszani. Ha te ilyen ambivalens viszonyban vagy az óvodával, magával a helyzettel, a gyerek is érzi, rá is hatással van, még ha ki sem mondod.. az a 3 óra mindkettőtöknek kibírható, persze dönts úgy, hogy mindkettőtöknek jó legyen :))
2010. szept. 8. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
100%
Egyébként volt nekem is ilyen gyerekem, hasonló hozzáállású anyukával :)) 3 évesen beíratták az oviba a kislányt, de az minden reggel ugyanígy sírt, mint a tiéd. rá 5 percre már szépen játszott... Aztán otthon ő is sírt, hogy másnap már nem akar menni... Az anyuka 1 hét után úgy döntött, várnak még 1 évet... Elmúlt az 1 év és a gyerek ugyanúgy viselkedett, mint az azt megelőző évben.. Emlékezett rá, hogy az akkor is bejött, hátha újra... Nagy nehezen sikerült csak az anyukát rábeszélni, hogy ne vegye ki újra a gyereket az oviból, majd szépen beszokik..arra van az első 2 hónap :)) Úgy is lett. Néhány hét után a kislány mosolyogva jött oviba reggel, délben meg meg volt sértődve, hogy jöttek érte :D
2010. szept. 8. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Szerintem a kommentedben leírtad a lényeget: hogy szíved szerint nem akarod, hogy oviban legyen.

Hidd el, hogy ezt tükrözi neked vissza a lányod! Megérezte rajtad, hogy bizonytalan vagy, hogy nagyon nem szívesen hagyod ott őt. Még ha nem is akarod, már óvodába menet erősebben fogod a kezét, erősebben, hosszabban szorítod magadhoz, látja a szomorúságot a szemedben.

Tudom, hogy durva amit mondok, de ez az egész Rólad szól, arról, hogy Te igazán nem is akarod őt oviba küldeni. És nem tudatosan, de a lelked mélyén szinte vártad, hogy valami ilyesmit reagáljon a lányod, hogy legyen indokod magad mellett tartani.

2010. szept. 9. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat mindenkinek.

Hát, a lelkem mélyén én arra vágytam hogy ügyesen szokjon be, és ne legyen gond. Az egy dolog hogy én szeretném ha velem lenne, de inkább attól félek hogy ő hogy éli meg hogy a tesó itthon, ő meg oviban. Ugyanakkor szeretném neki megadni azokat az élményeket amit az óvodai közösség kínál. Az óvónők nagyon rendesek, és odafigyelnek rá, kicsi közösség, nincs sok gyerek. Minden nap van valami kis érdekels program. Én ezt itthon a tesó és a háztartás mellett nem tudom biztosítani, meg azt a környezetet sem, ahol közösségben tud szocializálódni.

Ma bementem vele, de ez katasztrófa volt. Egész délelőtt el sem mozdult mellőlem, még sírt is.

Holnap csak egy órára megyünk, és ő bemegy a csoportszobába én meg az udvaron megvárom. Őszintén szólva nagyon el vagyok kenődve, megvisel ez a dolog, de nagyon szeretném ha nem betörne, hanem beszokna az óvodába. Ráadásul most meg úgy néz ki még be is nyaltunk valamit, mert picit mintha taknyos lenne. Azt se tudom így vihetem-e holnap vagy nem. VÁÁÁÁ!

2010. szept. 9. 19:57
 8/21 anonim ***** válasza:

Hát nálunk is ez volt a helyzet. Igazából az egész múlt évet végigkínlódtuk, mert minden reggel tortúra volt az elválás, és mivel évvesztes a kiscsoportot ismételjük, mert nem akarta az oviban alvást sem, bár 3szor ott aludt, de megviselte. Én pedig nem ragaszkodtam hozzá, mert én is jobban szeretem magam mellett tudni, de tény, hogy azért nyári szünetben hiányzott neki a közösség, a kis barátai. Fura mód hiába csináltuk végig a múlt évet, még mindig ott van benne a rettegés, hogy mi van, ha nem megyünk érte és otthagyjuk. Aggódtam, hogy új kiscsoportba kerül, mi lesz, de gyorsan talált új barátot magának, aki pont tejérzékeny is mint ő :-)

Igazából az a cél, hogy magabiztosan mozogjon az otthonától távoli környezetben, szocializálódjon, társas viselkedést tanuljon, önállósodjon az öltözködésben, és úgy általában. Ebben mind segít az ovi. Ezeket már én itthon nem tudom biztosítani. Az öccse most lesz 2 éves, és még egy öcsike fog januárban érkezni, ami biztos megviseli valamilyen módon, bár most nagyon várja. Mindig elmondom, hogy mennyire szeretjük, hogy azért van ott, hogy barátokat szerezzen, próbálom biztosítani, hogy nem azért van ott, mert le akartam passzolni, hanem, mert neki ott jó, ebéd után pedig mindig megy érte valaki és itthon alszunk délután együtt.

Nekem is hatalmas gondom a sok betegeskedés. Első héten egy nap volt oviban, aztán 2-t itthon, most a 2. héten már szerdán taknyos volt megint, pedig már 1 hónapja béres cseppet esznek.. Nem tudom mit kéne még nekik adni, hogy ne legyen olyan beteges.

2010. szept. 9. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
100%
Hàt èn rettegek az ovodai kezdésétől borzasztó csüngő fiamnàl, aki krtéves még. Kivàncsi leszek, hogy másfél év mulva lesz e nála változás. Keveset van gyerekek között, nem nagyon birja őket, látom rajta. Az idegen felnőtteket mégugysem:( hú, érdekes lesz! De akkor is vinni kell! Vidd csak, legyél kitartó és határozott! Most a dolgaaz, hogy ovis legyen. Az életben sokmindent meg kell szokni, ezt is. Aztán jön a suli. Ott ne azlegyen a gond, hogy mindenkitől fél. Edze meg az ovi.
2010. szept. 10. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 A kérdező kommentje:
Ma már jobb volt kicsit. kb 1,5 órát volt bent, egyedül bement, én az előtérben megvártam. Jól elvolt, tornázott, játszott, evett. Kell neki a biztonság hogy ott vagyok. Hétfőn is így megy, de megbeszéltük hogy megyek bevásárolni a boltba, és megyek vissza érte. Remélem apránként így sikerül.
2010. szept. 10. 10:38
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!