Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Akkor most káros vagy nem?

Akkor most káros vagy nem?

Figyelt kérdés
Egy mai kérdésben azt olvastam az egyik kommentben hogy ha a háton fekvő babát kezénél fogva elültetem az káros a gerincének. Régebben azt olvastam hogy ez nem káros,ez is egyfajta fejlesztő gyakorlat számára. Szerintetek???(3és fél hónapos a babám)
2012. jan. 21. 10:53
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
88%
Szerintem amíg nem emeli a fejecskéjét, addig ezt ne csináld.
2012. jan. 21. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
62%
3 es fel hosan szerintem karos, ne tedd! Ha majd ilyesmire szukseg van, azt gyogytornasz, fejleszto kell eloirja, nem mindegy hany honsaposan es hogyan csinaljatok. Minden 3 es fel hos baba nagyjabol csinalja azt, h elkapja a kezedet es erolkodik, mintha fel akarna ulni. Pedig hidd el, nem akar. A felules meg nagyon messze van. gyszer megtanul maszni, aztan maszasbol ugyesen felul, egyedul!!! Es ezen van a hangsuly: egyedul!!! Nem segiteggel.
2012. jan. 21. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
73%

Az én lányom 5 és fél hónapos volt, amikor a két kezét megfogtam és úgy húzta fel magát.

Egyáltalán nem ültettük előtte, ő maga jött rá vagy érezte magát annyira erősnek, hogy ezt megcsinálja.

Most 6 és fél hónapos, nem ül, de szoktuk így tornáztatni, hogy felhúzza magát.

Gyerekorvos és a védőnő is azt mondta, hogy tilos ültetni, tornáztatni lehet 1×-1×.

Nekünk jelenleg hátra fele mászik, erre azt mondták, hogy nagyon jó, mert ebből fog majd felülni.

2012. jan. 21. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
50%

igen, káros! nem is kicsit sajnos!


a gyakorlat úgy szól, hogy megfogod a kezét és Ő felhúzza magát FÉLIG ülő helyzetben, majd egyből visszafekteted!!!


nem mindegy, hogy kezénél fogva ülésbe húzod vagy ő kicsit feltornázza magát! az előbbinél elgörbülhet a gerince mert még nem bírja el, utóbbinál kicsit erősödik a hátizma. de ezt is naponta csak párszor lehet és egyszerre csak 2x-3x!

2012. jan. 21. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
86%

Nekünk a hazajövetel napjától kellett orvosi utasításra így tornáztatni a kisfiunkat. Naponta 3x, alkalmanként 2x ülésbe felhúzni, 1-2 másodpercig megtartani majd lassan visszaengedni.

Most 3,5 éves, egészséges nagyfiú.

2012. jan. 21. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
71%
Ha senki nem mondta, hogy csináld, akkor ne csináld, mert nem tesz jót!
2012. jan. 21. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
64%

Egyáltalán nem káros. Sőt!

Egy 3 hónapos babának már tartania kell a fejét (hamarabb is kellene) Ha nem tartja akkor így lehet erősíteni. Szépen lassan kell emelni, nem teljesen ülő helyzetbe. Hagyni kell hogy próbálja emelni a fejét. HA nem tartja a fejét, vagy nem tudja egyenesbe hozni ha így emeled, akkor el kell vinni gyógytornászhoz.

2012. jan. 21. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
87%
Tisztazzuk: a kerdezo felultetest irt!!! Ha felig ulo helyzetbe huzza magat a pici, az teljesen mas. Teljesen ulo helyzetbe akkor sem szabad!!!
2012. jan. 21. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
73%
Ha a baba húzza fel magát vagy már tudja tartani a fejét akkor egyáltalán nem káros. De ha hátranyaklik a feje közben akkor szerintem ne erőltesd.
2012. jan. 21. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 Beus6 ***** válasza:
100%
az én fiam nm emelte a fejecskéjét. visszahívtak kontrollra és ott mondták h kell csinálni (ülésbe felhúzás) nem káros akkor nem mondták volna nekünk sem... így lehet erősíteni a nyak és a hát izmait.
2012. jan. 21. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!