Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Tudnátok ajánlani bentlakásos...

Tudnátok ajánlani bentlakásos iskolát, általános iskolásnak?

Figyelt kérdés
Rendkívül problémás a 12 éves fiam. Már nem bírok vele,nem tanul,verekszik az iskolában,nem fogad szót. Sajnos egyedül nevelem. Szeretmém bentlakásos iskolába iratni,hát ha az jót tenne neki.
2012. febr. 10. 07:42
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
98%
A helyi nevelési tanácsadóban, vagy a családsegítő szolgálatnál talán tudnak felvilágosítást adni. A bent lakásos iskola a magatartás zavaros gyerekeknek egyébként nem megoldás. Úgy érzi majd,hogy megszabadulsz tőle és még felerősödnek majd a problémák. Én inkább elmennék vele együtt a nevelési tanácsadóba pszichológushoz. Ha ott nem segítenek, akkor addig mennék, míg valaki nem tud segíteni. Az én fiam is 12 éves. Ebben a korban már serdülnek és bizony szemtelenek, visszabeszélnek. Elkezdődött a leválás a szülőről. Önálló "felnőtt" akar lenni, de mégis gyerek még. Egy problémás, nehéz gyerekkorú gyereknek ez sokkal nagyobb feladat felnőni. Szüksége van rád. Akkor is, ha nem fogad szót, akkor is ha nem tanul, akkor is verekszik. Menjetek pszichológushoz, olyanhoz aki segít megérteni a másikat.
2012. febr. 10. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
95%
Egyet értek az előzővel. Attol még rajta nem segitesz,ilyen iskolákban az ilyen gyerekek csak méginkább elkallodnak.Én elhiszem hogy nem könnyű,de jo lenne kibirnod még egy pár évig.
2012. febr. 10. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
92%

Családsegítő.Nevtan, esetleg védőnő.

Én sem tarom okos gondolatnak beadni.És amit érezne az igazából igaza is lenne.

DE egyik ismerősömnél is ez volt a probléma. Neki a nevtanban javasolták,hogy adja bentlakásos iskolába a fiát. Nálunk nagyon jól bevált. A kisfiúból egy rendes kamaszsrác lett aki szakmát tanul.

Nehéz döntés,de a pakliban minden benne van!!

2012. febr. 10. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:
Utolsó válaszoló,megtudnád mondani,hogy melyik volt ez az iskola?
2012. febr. 10. 10:34
 5/21 anonim ***** válasza:
85%

Szia! Bentlakásos sulit nem tudok, de épp a minap olvastam erről az iskoláról, talán érdemes megnézned:

[link]

2012. febr. 10. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:
Mire gondolsz ezen az oldalon amit küldtél?
2012. febr. 10. 11:36
 7/21 anonim ***** válasza:
100%

Ez egy olyan általános iskola (és szakiskola, gimnázim is), amelyben a gyerekek nevelésére helyezik a hangsúlyt, nem a tantárgyak bebifláztatására. Együtt dolgozik tanár, pszichológus, fejlesztőpedagógus, nagy hangsúlyt fektetnek a közösségben való lét fejlesztésére, és azt keresik, mit tud a gyerek, nem azt (amit egy „sima” iskolában), hogy mit nem tud.

Lehet, hogy a fiadnak nem ez lenne a megfelelő módszer, de talán érdemes lenne felhívni őket, és egy beszélgetést kérni az igazgatótól, mit gondol.


[link]

2012. febr. 10. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
Még annyit, hogy ez az iskola valahogyan kapcsolódik a hiperaktívok számára létrehozott alapítványhoz – így biztos vagyok benne, hogy láttak már jó pár „problémás” gyereket, és tudnak tanácsot adni.
2012. febr. 10. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
58%
Inkább a saját gondodat akarod letudni nem? Én arra gondolnék, hogy hiányzik neki az Apa mint példakép. A stresszt a verekedéssel oldja. Azért lehet stresszes, mert azt hiheti Neki kell a férfiszerepet felvállalni, erősnek kell lennie. Próbáltál már párt keresni, aki a fiadat is elfogadni? Az sokat lendíthetne, és hétvégén, mehetnél vele ide-oda, ahova kedvetek tartja. Ne csak a gürizős hétköznapokat lássa. Az ünnepek teszik a hétköznapokat elviselhetővé. Nálatok az ünnep ha nem dolgozol. Beszélgess vele. Sokan esnek abba a hibába, hogy azt hiszik, hogy a fiúk kamaszok, akkor nem igénylik, hogy beszélgessenek. Ha a párkeresés nem megy, beszélhetnél a családból valamelyik férfitaggal, papa, nagybácsi stb. hogy kicsit foglalkozzon a sráccal pl. pecázás stb. A legrosszabb amit tehetsz ha letudod azzal a dolgot, hogy bedugod egy bentlakásos iskolába.
2012. febr. 11. 02:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
33%

Nem a gyerekkel, hanem veled van a gond.


Foglalkozz vele, nem utolsó sorban keress valaki pasast, akitől mintát vehet - nem feltétlen nevelőapát, a család bmely ffitagja (nagybácsi, unokatesó, akár valami nőtag barátja) megteszi.

A gyerek valszeg úgy gondolja, ő a férfi a családban, neki kell megvédenie téged, stb., csak nem tudja (hogyan is tudhatná?) a helyes viselkedési mintákat.


Más: a fiad pontosan érzi, hogy legszívesebben eltávolítanád, mert "probléma", ezért is csinálja a dolgait - figyelemfelkeltés. Talán sűrűn ülj le beszélgetni vele, hallgasd meg, figyelj rá! Érdeklődj - ne tolakodva, számon kérve, hanem csevegő stílusban - milyen napja volt, stb.


Mellesleg CSALÁDTERÁPIA!

2012. febr. 11. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!