Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Tudnátok ajánlani bentlakásos...

Tudnátok ajánlani bentlakásos iskolát, általános iskolásnak?

Figyelt kérdés
Rendkívül problémás a 12 éves fiam. Már nem bírok vele,nem tanul,verekszik az iskolában,nem fogad szót. Sajnos egyedül nevelem. Szeretmém bentlakásos iskolába iratni,hát ha az jót tenne neki.
2012. febr. 10. 07:42
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
76%
Szerintem egy ilyen szülő egy 12 éves gyerekkel,már túl van mindenen,amiket ti leírtatok.Gondolom nem 12 éves korában kezdődött a probléma,csak éppen a kérdező ezeket nem részletezte,és senki sem örömében folyamodik efféle módszerekhez.Ha úgy érzed,ez egy lehetséges megoldás lehet,írasd be,nem örökbe adod,hogy ne lehessen visszacsinálni.
2012. febr. 11. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
29%
Ilyen,hogy bentlakásos iskola ma már nem létezik.Vannak még az állami gondozottaknak fentartott intézmények,de gondolom azért azt nem akarod.Én tudom,hogy egyedül nevelni egy gyereket nagyon, de nagyon nehéz,de ide oda beadni, azért túlzás.Menj át nagyon szigorú anyába,elsőként a nevelési tanácsadót keressétek fel,bár ott ahogy hallottam nem sok okosat tudnak mondani,csak a hülyeséget nyomják.Éppen ezért ezt neked kell megoldani.Büntesd meg,amit a legjobban szeretne azt ne engedd,ha lázad?-akkor verjél le neki egy olyat,hogy a fal adja a másikat,a saját érdekében.Ne hagyd a fejedre nőni,mert az idő megy megyeget,két három év,és már az anyai pofont visszaadja.Szóval most változtass.
2012. febr. 11. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
61%

A pannonhalmi bencés apátságnak nagyon jó bentlakásos sulija van.

Amúgy ha nem képes rövid időn belül jól viselkedni a suliban, akkor gondolom eltanácsolják, nemcsak itt, hanem bármilyen bentlakásosban. De az új környezet valószínűleg ösztönző hatással lenne rá.

Nagyon jó ötlet tenni egy próbát! Ez felrázná egy kicsit, hogy most aztán egyedül kell helytállnia. Kicsit komolyabban venné a dolgokat, valószínűleg bizonyítani akarna neked, hogy nem olyan rossz gyerek ő, akit száműzni kell otthonról.

2012. febr. 12. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:

3. vagyok.

Semmi pontosat nem tudok mondani,csak annyit,hogy Vácon van a suli. De kiindulási pontnak jó.

2012. febr. 13. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
90%
12/14 pofon? lehet, hogy nem adja vissza, mert még "kicsi", de várj csak két évet és akkora maflást kapsz!!! Már az előző leveledre is válaszoltam...Sajnos nem minden gyereket lehet megmenteni a szülőjétől... én csak remélem, hogy megjön az eszed, és nem akarod a problémádat másra áttólni (bentlakásos suli), mert egy életre elszakítod magadtól. Nem az a lényeg, hogy a most fellépő viselkedés-zavarokat letudd, hogy kényelmesebbé tedd a TE napjaidat (a gyereknevelés mindig is nehéz dolog volt),hanem, hogy egy magát biztonságban érző normális felnőttet nevelj abból a kis emberkéből, akit TI akartatok a világrahozni a férjeddel.
2012. júl. 12. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
ja, és még csak annyit kedves 12/14es, hogy a baj éppen ott van, hogy a gyerek verekszik.... szerinted ha az anyja ad neki két nagy pofont, nem azt tanítja neki, hogy így kell megoldania a dolgait? Hiszen a felnőtt anyjának is ez az eszköze!!! Nem lehet, hogy amikor a mai világban csak olyan filmeket, hirdetéseket, videókat látni, hogy az erőszak "erőssé tesz, és helyet csinál neked a világban",inkább azt kéne benne tudatosítani, hogy aki az öklével szerez érvényt a szavainak az a gyenge?
2012. júl. 12. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
Szia! Remélem hogy elolvasod és válaszolsz a kérdésemre. Mivel hogy már 1 év eltelt, remélem hogy még nyomon követed a hozzászolásokat! Végül is én csak érdeklődnék hogy mi történt azóta a fiaddal? Sikerült bentlakásos iskolát találni ?Megváltozott? Mert most én is hasonló cipőben járok, AZÉRT ÉRDEKLŐDŐK. üDV.:M.
2013. febr. 20. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim válasza:

Van egy tíz éves lányom. Minden nap a poklok poklát éljük meg vele. Az édesapja nem segít,nem is élünk együtt. Szívből megértem azon édesanya levelét aki a bentlakásos iskolában reménykedik. Bármit teszek,bárhogy viselkedek nem változik semmi.Gyermekem tiszteletlen és még millió számra tudnám szapulni,de nincs értelme.Mikor már ide ír egy ember akkor már a végéhez ért és nem lát már kiútat.Aki azt nem éli meg nap mint nap az fel nem foghatja,hogy mit érez egy olyan ember akinek nincs egy nyugodt perce az életében. Nincs erőm már vele bárhova is menni és nem is akarok vele lenni. Már ott tartok,hogy nem szeretem és nem érdekel mi lesz vele. Olyan kétsébeesett vagyok,hogy élni nics kedvem. Van ilyen is és mikor a lelket próbáljuk valakiben tartani,de már nincs benne sem élet sem lélek. Higgye el mindenki,nem a rosszra neveltem és nem is arra tanítottam. Máshol mint egy angyal velem mintha egy jelentéktelen senki lennék,aki szart sem ér. Na ilyenkor mit lehet tenni? Nap mint nap a gyötrés a szemtelenkedés és mikor állat módjára viselkedem,mert előbb-utóbb kiharcolja akkor,utána magamba roskadva emésztem a lelkem,hogy miért nem tudtam magamon uralkodni és igaza van a gyereknek én egy szar vagyok. Na itt a vége és ebből szar sem lesz már.

Mikor az utcán megyek és gyermeket édesanyjával látom, akkor elsírom magam,hogy nekem miért nem sikerűlt és azt kérdezem hol rontottam el? miért kapom,hiszen én magam nem ártok senkinek. És minden nap csak büntet és büntet mindaddig míg a szívem megszakad.

2015. jan. 17. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:

Régi a kérdés tudom, de utolsó válaszoló:


Nem lehet hogy a lányodat ennyire megviseli a válás, csak te nem veszed észre?

2016. nov. 4. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 Borosandrea válasza:
Elképesztő ez a világ és elképesztő dolgokon megyünk keresztül Mi szülők..de a gyerekek is!Minden megváltozott és nem tartható kézben.Sokszor az ember úgy érzi katasztrófa az élet és nincs megoldás...és lehet nincs mindenre megoldás.Többen találgatjuk,sőt osszuk az észt mit kell tennie egy anyának,még ostorozzuk a bajban,van ki együtt érző és segít valahogy,pár információval..igen,kevés a segítség és kevés az információ..ugyan ezen kérdésekre keresem a választ,hasonló szituációban keresem a megoldást...nincs olyan iskola,vagy családsegítő-nevelési szervezet,pszichológus,aki megtalálható ez ügyben úgy,hogy ne kisérleti alanyok legyünk,hanem fellélegezve,boldogan nyugtázzunk,van megoldás,és mi megcsináltuk,megmenekültünk,boldogan élhetünk tovább.Mindenkinek más és más problémái vannak amire nem lehet ugyan azt a kabátot felhúzni,de ki tudja azt,hogy egy anyának a problémás gyerekével kell zsaktudás és szaktanács nélkül együtt maradnia és szétcseszniük egymás életét megoldások nélkül,vagy van egy külső segítség,egy iskola(bentlakásos)ahol elfelejt a gyerek az otthoniakat,új környezetben új tapasztalatokkal és élményekkel gazdagodik,miközben javul a magatartása és javulhat a kapcsolata az anyjával!?Lányom 11 éves,hazudik,értelmetlenül,így nem bízunk benne mi sem és a z iskola sem.Erre is kellene megoldásnak lennie..de hol?A pszichológiai tanácsoktól kérem kíméljenek meg,mit teszek és mit kellene tennem,sokmindent végig gyakoroltunk már,de senki ne akarjon oktatást tartani milyen szemét anya vagyok mert elakarom tenni a gyereket,nem,nem akarom eltenni,a legjobbat akarja minden anya,de ha környezetváltozásra van szükség és ez a megoldás,legyen így,de milyen iskola foglalkozik ezzel,hol lehet a sportot és a festészetet,rajzot fejlesztenie közben a gyereknek..hol a válasz?! :-(
2017. febr. 14. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!