Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Kinek a dolga a rendrakás egy...

Kinek a dolga a rendrakás egy 17 és egy 11 éves fiú szobájában?

Figyelt kérdés
Én az apukájuk élettársa vagyok , meg a kishuguk anyja. A nagyobb gyerek velünk él, a kisebb fiú kb hetente van itt 2 napot. Eleinte mikor összekerültünk párommal és még nem volt a közös baba, én takarítottam a fiúknál is meg rendet tettem. Ez azt jelenti hogy kivittem a szennyest, bepakoltam a szanaszét hagyott ruhákat a szekrénybe, kivittem a szemetet a chipszes zacskót, üres flakont taknyos zsepit,az íróasztalon rendet csináltam, bevetettem az ágyat stb..porszívoztam, törölgettem. A porszívózást, törölgetést, meg hogy beteszem a vasalt ruhákat meg az alsóneműket a szekrénybe ezeket most is megcsinálom, de arra már semmi energiám meg őszintén időm sincs hogy még pakolásszak is utánuk, mert a kislányom pár hónapos és teljesen leköt meg nem beszélve hogy ott a többi házimunka, főzés mosás stb. plusz még főiskolára is járok. Sajna a fiúk nagyon önállótlanok, elvileg az anyjuk mindig mindent megcsinált helyettük de közben ordítozott is velük rendesen. Na én nem szeretnék ordítani, szerintem elég nagyok már ahhoz hogy önállósítsák magukat, de hát szinte még a kaját is mindig én teszem eléjük mert hiába mondom hogy ott van a a kaja a hűtőben vagy a tűzhelyen, "nem találják", ki kell nekik rakni, ahol leveszik magukról a ruhát ott is hagyják, míg valaki el nem pakolja. Az apjuk mostanában kezd rájuk szolni a trehányságért de nem sok sikerrel. Szerintem már ovis korban meg kellett volna tanuljanak sok mindent, de legalább azt hogy maguk után elpakolnak. Vagy csak én gondolom így? Nekem muszáj mindent eltűrni mert én nem vagyok az anyjuk? Akkor mire nagyobb lesz a lányom ő is ezt látja akkor tőle majd hogy várjam el ezeket a dolgokat ha a két testvérétől sem tudom? pedig őt szeretném önállóságra nevelni.Mennyi az amit még megtennétek de mi az amit már nem és csinálják meg maguk?
2012. febr. 16. 13:36
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
87%
Én nem csinálnék meg helyettük semmit. Nagyok már, meg tudnák csinálni. Max segítenék nekik rendet rakni, takarítani. Ha meg éhesek, úgyis kiszolgálják magukat. Ne legyél a cselédjük!
2012. febr. 16. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
75%
tedd az ágyukra szépen az össze nem pakolt cuccokat. Mindet. Zsepit, üres kajászacsit, ruhát, mindent, amit széthánytak. Vagy oda, ahova mindig ülnek, számítógép köré, stb. Le fog esni nekik.
2012. febr. 16. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 krisztivan ***** válasza:
32%
Jó nehéz helyzetben vagy te is.A fiukat kell rábírnod a rend rakásra.Elöször csináljátok együtt,hogy megtanulják mit és hogyan.Eddig az anyjuk mindent csinált helyettük(ez nem az Ő hibájuk)ezért nem is fog feltünni nekik a kupi,hiába hagyod ott.Türelem és szépen elérsz majd mindent.Ha meg mégsincs hatás akkor jöhet a drasztikus-ott hagyom ahol te is,vagy kidobom a kukába.Én már gyömöszöltem bele a kukába a párom fiának a játékait,pont e miatt a probléma miatt.:-))
2012. febr. 16. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

A második nagyon jó ötletet adott, velem is ezt csinálta anyum.


MIndent, ami szanaszét volt, az íróasztalomra pakolt, szemetet, szennyest, mindent! És nem volt se gép, se játék, se lemenetel, se tévé, amíg minden a helyére nem került.

Már felnőtt vagyok, de ugyanígy pakolok - kétnaponta összehajigálok mindent ami szanaszét van, és a sajátomat elpakolom, a páromét otthagyom, a gyereknek meg a kezébe adom, hogy vigye a szobájába, ami a sajátja.


Úgyhogy ezt érdemes megpróbálni.


A kajára: vidd magaddal a konyhába, és mutasd meg, hol a kaja. Majd mondd, hogy jó étvágyat. Nem kell őket folyamatosan kiszolgálni, ha önállósítod őket legalább egy kicsit, áldani fogja a neved majd a későbbi feleségük:D


Portörlésre, porszívóra: add a kezébe. Mondd meg, hogy gyorsan letörli a port, kiporszívóz, addig te főzöl valami kaját - még vitatkozni sem fog tudni, mert ha azt mondja nem, mondd, hogy akkor megcsinálod, és főzzön ő.

2012. febr. 16. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
46%

"Én már gyömöszöltem bele a kukába a párom fiának a játékait,pont e miatt a probléma miatt.:-))"


Ez a lehető legrosszabb megoldás. Az ő játékait, a tulajdonát nem dobálhatod ki csak úgy. Ezzel csak arra tanítod meg, hogy más tulajdonát nem kell tisztelni. Majd tinikorában meg sírsz, ha lop tőled...

2012. febr. 17. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
46%

Ez hülyeség.

(mármint amit az utolsó írt).


Ezzel azt tanulja meg a gyerek, hogy ha valaminek nincs helye, akkor az felesleges lommá vált, meg lehet tőle szabadulni.

Én is ezt tanultam meg, sosem loptam anyáéktól:S


És egy kisgyerek esetében még nincsen kialakult tulajdonfogalom, látszik, hogy nagyon nem vagy képben...

2012. febr. 17. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

"még nincsen kialakult tulajdonfogalom"


Pontosan ezért kell NAGYON odafigyelni rá!!!

2012. febr. 17. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
63%

Jaj, hagyjad már, neked nincs gyereked?


Én már kettőt felneveltem, a legkisebb még pici, de egyiknek se lett ilyen eltorzult világképe...


Mindegyiknél landolt játék a kukában, és egyik sem azt szűrte le belőle, hogy a más tulajdonát nem kell tisztelni.


Tudod a gyerekek azzal is tisztában vannak, hogy (mivel nem ők vásárolják a játékokat) a játékokat megfelelő viselkedéssel ki kell érdemelni. Ha nem csinálja a dolgát, akkor nem érdemli meg. Ennyire egyszerű.


Ha egy gyerek lop a szüleitől, annak vajmi kevés köze van ahhoz, hogy nevelési célzattal vettek-e el tőle játékokt, vagy sem. Ehhez vagy a nevelésének, vagy a nevelése hiányának van köze.


Sőt, még ez sem feltétlenül biztos, mert példás nevelés mellett is kamaszodhat úgy egy gyerek, hogy rossz a környezete, a társasága...



És még egy saját vélemény: ha egy gyerekre minden rá van hagyva, és pl. nincs rászorítva, hogy megbecsülje, amilye van, AKKOR nem fogja tisztelni más tulajdonát sem - és akkor fog lopni.


Így viszont tudja, hogy milyen érzés a veszteség, nem tenné meg mással.

2012. febr. 17. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Nekem anyám addig csinálta ezt, amíg én ki nem b@sztam a személyes cuccait a kukába.

A hideg kiráz ettől a viselkedéstől, hogy jön akárki, hogy olyan dolgokat, aminek a java részét nem ő vette, hanem ettől-attól-amattól kaptam a családban, csak úgy kidobjon? Milyen alapon? Amiket én kaptam ajándékba? Ezek szerint csodagyerek voltam, mert nekem már voltak a tulajdonjogról igencsak érzéseim!

2012. febr. 17. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
56%

"Nekem anyám addig csinálta ezt, amíg én ki nem b@sztam a személyes cuccait a kukába."

Ez anyukád nevelésének a csődje. Tudod ezt nem úgy kell csinálni, hogy ha kell, ha nem dobálod, ha csak megharagszol a gyerekre már repül egy játék. A nevelést ésszel kell csinálni, de látom itt hiába magyarázzák neked:S

Azért mert anyukád nevelési elvei sz@rok voltak, még te nem vagy csodagyerek, sőt, inkább cseppet elfuserált vagy, tekintve, hogy még felnőttként sem látod a különbséget nevelési módszer és nevelési módszer között, neked minden egykutya.

"A hideg kiráz ettől a viselkedéstől, hogy jön akárki, hogy olyan dolgokat, aminek a java részét nem ő vette, hanem ettől-attól-amattól kaptam a családban, csak úgy kidobjon?"


Akárki?? Szépen állsz anyukádhoz, mindenesetre így már sokkal világosabb a hozzáállásod:S


Csak egy gondolat: egy nevelési módszer attól, hogy anyukád rosszul alkalmazta még nem feltétlenül rossz.

Majd egyszer rájössz, ha lesz gyereked, mert addig a partvonalról nagyon könnyű okoskodni.

2012. febr. 17. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!