Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Kinek a dolga a rendrakás egy...

Kinek a dolga a rendrakás egy 17 és egy 11 éves fiú szobájában?

Figyelt kérdés
Én az apukájuk élettársa vagyok , meg a kishuguk anyja. A nagyobb gyerek velünk él, a kisebb fiú kb hetente van itt 2 napot. Eleinte mikor összekerültünk párommal és még nem volt a közös baba, én takarítottam a fiúknál is meg rendet tettem. Ez azt jelenti hogy kivittem a szennyest, bepakoltam a szanaszét hagyott ruhákat a szekrénybe, kivittem a szemetet a chipszes zacskót, üres flakont taknyos zsepit,az íróasztalon rendet csináltam, bevetettem az ágyat stb..porszívoztam, törölgettem. A porszívózást, törölgetést, meg hogy beteszem a vasalt ruhákat meg az alsóneműket a szekrénybe ezeket most is megcsinálom, de arra már semmi energiám meg őszintén időm sincs hogy még pakolásszak is utánuk, mert a kislányom pár hónapos és teljesen leköt meg nem beszélve hogy ott a többi házimunka, főzés mosás stb. plusz még főiskolára is járok. Sajna a fiúk nagyon önállótlanok, elvileg az anyjuk mindig mindent megcsinált helyettük de közben ordítozott is velük rendesen. Na én nem szeretnék ordítani, szerintem elég nagyok már ahhoz hogy önállósítsák magukat, de hát szinte még a kaját is mindig én teszem eléjük mert hiába mondom hogy ott van a a kaja a hűtőben vagy a tűzhelyen, "nem találják", ki kell nekik rakni, ahol leveszik magukról a ruhát ott is hagyják, míg valaki el nem pakolja. Az apjuk mostanában kezd rájuk szolni a trehányságért de nem sok sikerrel. Szerintem már ovis korban meg kellett volna tanuljanak sok mindent, de legalább azt hogy maguk után elpakolnak. Vagy csak én gondolom így? Nekem muszáj mindent eltűrni mert én nem vagyok az anyjuk? Akkor mire nagyobb lesz a lányom ő is ezt látja akkor tőle majd hogy várjam el ezeket a dolgokat ha a két testvérétől sem tudom? pedig őt szeretném önállóságra nevelni.Mennyi az amit még megtennétek de mi az amit már nem és csinálják meg maguk?
2012. febr. 16. 13:36
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

Én gyakorló rendetlen vagyok, a mások rumlija sem különösebben zavar. A 21 éves lányom talán még nálam is rendetlenebb, a 19 éves határozottan rendes. (Nem tőlem tanulta, sajnos, de örülök neki.)

Hogy a férjem ne kapjon idegbajt,meg mi se egymástól, a következő szabályokat vezettük be.

A lakás közös területein senki nem hagyhatja ott a cuccait. Nincs veszekedés, kiabálás, szidás, ha valami mégis ott felejtődik, azt este, vagy amikor útban van, berakjuk egy nagy dobozba, ahonnan csak a helyére szabad visszatenni a dolgot. A doboz tartalmát vasárnap este kiborítjuk a kukába. (Valójában soha semmi fontosat nem dobtunk ki így, mindig mindenki kimentette a holmiját, de az elvi lehetőség fennáll.)

A saját szobájában mindenki úgy tart rendet, és úgy takarít ahogy akar, de a kupiban elkeveredett cuccokat nem segítek megkeresni, (Csak néha, ha nagyon megsajnálok valakit. De ez nem "alapszolgáltatás".) Mivel én mosok, azt kikötöttem, hogy a szobákban legyen szabad az út a polcig, ahova a ruhákat leteszem, de hogy a lányok berakják-e a szekrényükbe, azzal nem foglalkozom. És azzal se, hogy különben rend van-e.

Csak azt mosom ki, amit beraknak a szennyesbe. Aki emiatt kifogy a tiszta ruhából, az úgy járt.

2012. febr. 17. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
0%
Tisztában kellet volna lenned ezzel amikor összejöttél az apjukkal.
2012. febr. 17. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

Ha különben jól megértitek egymást akkor én leülnék velük és tök normálisan ezt elmondanám nekik,hogy ezentúl pl.este kerüljön vacsora elött minden a helyére.

Amíg te a vacsit készíted ök pakolnak.

Ha azt mondják :Oké!

Akkor csak emlékeztesd öket rá (lazán).

2012. febr. 18. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

25 vagyok,lány, nekem soha nem takaritották ki ennyi idösen a szobámat. 12 évesen kaptam saját szobát és azota az én dolgom volt. persze mint minden kamasz utáltam rendet rakni, csak akkor csináltam meg ha már nagyon zavart.kb havonta egyszer...persze mindig megkaptam hogy hogy néz ki a szobám stb.... de nálam csak kupi volt meg ruhák szanaszét... taknyos zsepi kajamaradék nem.

nem értek el semmit a cseszegetéssel. mára kinöttem. hetente kitakaritom a szobámat, nagyon szeretem a rendet.erre meg kell érni.

viszont ha kitakaritasz a gyerek helyett azzal "anyuci pici fiát" csinálsz belöle.

nekem volt egy 20 éves párom anno és mai napig anyja takarit nála.szerintem ez nagyon gáz. nincs önálloságra nevelve,ráadásul belül is takarit az anyja igy olyan dolgokat is meglátott amiket nem kellett volna. én biztos nem hagynám 17 évesen hogy pakolásszanak a szobámban.


a kaját sem kell eléjük tenni. ha éhesek megtalálják. ha meg ne tudom öket sajnálni...

ha igy maradnak akkor tönkre fogják tenni nem egy lány életét.


épp tegnap volt itt egy sztori asszem arrol hogy egy pasi számonkéri a bnöjét hogy miért nincs kétféle kaja,meg mi az hogy másnap ugyanazt kell enni,meg 12 ora melo után ráförmed mikor hazaér hogy akkor nekiállhatsz takaritani meg "dejo hogy megjöttél éhes vagyok csinálj vacsorát" (mert az anyám csinált az anyám kitakaritott az anyám kinyalta a s.ggem,nagyvonalakban)


na! ilyenek lesznek a fiuk ha ezt továbbra is csinálod.

2012. febr. 22. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!