Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Nem szobatiszta 3,5 évesen?

Nem szobatiszta 3,5 évesen?

Figyelt kérdés
Voltunk mindenféle vizsgálaton, egészséges, okos. Egyszerűen LUSTA elmenni vécére. Ha a pelenkába csinál, akkor sem szól, már egyszer lángoló pirosra kimarta a kaka a seggét, akkor sem szólt. Addig pisil-kakil be, míg el nem fogy a ruhája, és akkor megint pelenkát kell rá adni. Mit csináljak vele???
2012. febr. 17. 12:52
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
100%
Egyet értek az előző kommenttel! Óránként, majd kétóránként vidd pisilni, nem kell hogy szóljon. Pisilünk, tessèk jönni! Amikor látod, hogy toporog és kakilni készül, vinni wc-re! Igen, 3 évesen nem árt, ha tudja mindezt. Igen, elvárható lenne, hogy saját maga szól....de először mindenki igy kezdi, hogy anèlkül, hogy mondaná, viszed és kész. És eltelik egy kis idő, de fog szólni, hidd el! Mert fogja mostmár tapasztalni a teljes szobatisztaság érzését, és mikor erre megérik a kis esze, fog szólni is. De először kérdés nélkül vinni kell wc-re! A fiammal ezt 2 éves kora előtt csináltam, igy lett szobatiszta pár hét alatt. Az, hogy szól is? Még most, 3,5 évesen is van, hogy rá kell szólni, menjen wcre, mert tudom, hogy órák óta nem volt. Ovis, ott is időközönként, pl reggeli vagy ebéd vagy udvarra kimenetel előtt ha kell, ha nem, mindenkinek wcre kell menni pisilni, tehàt még ott sem várják el, hogy magàtól szóljon minden esetben. Szóval kivinni rendszeresen, és mégis fog majd szólni....idővel. Kicsit későn kezdtétek:(
2012. febr. 18. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 A kérdező kommentje:
köszi, akkor majd én figyelek rá, hogy időnként pisiljen. 2,5 évesen kezdett beszélni, bilire nem akart ráülni, belepisilni, hiába akartam korábban kezdeni. 3 éves elmúlt, mire bilire ült, aztán vécére, de nagyon tiltakozott addig, pszichológushoz is vittem, szerintük a kistesó születése vetette vissza a fejlődését
2012. febr. 19. 07:08
 13/19 anonim ***** válasza:
Szia!). vagyok akkor ezek szerint többekkel egyetértünk.Hidd el ez a megoldás,néha ennél sokkal nagyobb gyerekeknek is szólni kell,mert lusták kimenni pisilni,képesek tartogatni a játék a mese,bármi miatt is.Egyenlőre Neked kell figyelgetni,és elvinni.Lehet látni jeleket,de az embernek van más dolga is én elhiszem,és nem egész nap erre figyel.De ha fogdossa,dűlöngél,toporog,vagy bármi ilyen tuti pisilnie kell.Mire kell megszokja ő is.
2012. febr. 19. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 A kérdező kommentje:

köszi a választ! akkor majd pisiltetem, ha kell neki, ha nem. Mondjuk séta alatt meg idegen helyen kicsit problémás, mert mindenhová nem vihetünk vécészűkítőt, anélkül meg fél. Anyósnál van bilije, azt használja. Még azért nem merem teljesen levenni a pelenkát, mert bele is pisil meg a vécébe is.

Köszönöm mindenkinek a válaszokat!

2012. febr. 20. 07:11
 15/19 anonim ***** válasza:
Pelenkát nem adj rá soha. Majd rátapint a lényegre és elmegy. Sok munka, kitartás de csak így megy Én is abba a hibába estem, hogy jó akkor csak estére pelus. Nem szokott le addig ameddig volt.
2012. febr. 20. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
48%

Sziasztok!


Akkor tényleg ez a megoldás, hogy óránként pisiltetni? Nekem 2 év 4 hónapos a fiam, ha leveszem a pelust, akár félóránként! bepisil. Ha elviszem, a bilibe szinte mindig produkál, tudja mire való. Akkor is sokszor pisil, ha előtte nem sokkal pisilhetett be a pelusba, mert egy pár cseppet sokszor akkor is sikerül kipréselnie :D Peluscserekor mindig ráültetem, alvás előtt is, és alvás után is próbálom. Ha látom, hogy megy kakilni (elbújik), akkor is próbálom rávenni, hogy a bilibe menjen. Egyszer már sikerült is, de erőltetni a kakilást nem akarom, mert rettenetes szorulásos igy is, nehogy ne merjen kakilni :( Ő is alig beszél, mindent ért, de igy ha akarna se tudna szólni. De úgy vettem én is észre, hogy nem is érdekli, pisis nadrágban játszik, és kész. Tavasszal le fogom venni én is a pelust, de most a hidegben nem akarom, a ruhák sem száradnak úgy.


Ötlet, egyéb? Jók a tippek, kérdezőtől bocs, hogy bepofátlankodtam!!! Egyébként nálunk is van kistesó - tuti az is be tud zavarni...

2012. febr. 20. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim válasza:
100%
Sziasztok! Nálunk ugyanez volt a probléma, 2 és fél éves volt a kislányom amikor megszületett a kistesó és nem lett szobatiszta akkor nyáron. 3,5 éves korában már annyian megszóltak az utcán meg az orvsnál meg úgy mindenhol hogy elkezdtem nagyon idgeskedni ezen...próbáltam mindent, de az istenért nem akarta a dolgot, se bili, se szép bugyi, se wc...semmi!!!!!!! Pedig már nagyon durvákat tudott termelni és nem zavarta egyáltalán. Beszéltem egy pszichológussal és arra kért, hogy hagyjam békén a gyereket...ne beszéljek erről egyáltalán!!!! se senki a családban ne tegye megjegyzést...erőt vettem magamon és tettem a dolgom, nem szóltam, csak peenkáztam...2 hónap múlva egyik reggel közölte, hogy soha többé nem kér pelust...és abban a pillanatban szobatiszta lett nappalra és éjjelre is.
2012. febr. 22. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 A kérdező kommentje:
én is ezt csináltam, hagytam pár hónapig, de nincs eredmény. Most pisiltetem kétóránként.
2012. febr. 22. 13:48
 19/19 anonim ***** válasza:

a kislányom addig hajlandó volt próbálkozni, olyan 2 éves és pár hónapos kora körül, amíg meg nem tudta, hogy tesója lesz. onnantól kezdve, mintha elvágták volna. nem és nem. aztán, mikor a tesója már 3 hónapos elmúlt, pontosan a 3. szülinapján saját akaratából szobatiszta lett, éjjelre is, utcára is. azóta sem volt baleset. (3 hónapja). sosem volt hajlandó úgy vécére bilire ülni, ha nem akarta szóval nekünk nem jött be ez a "megyünk pisilni és kész" dolog. bejött viszont, hogy rábíztam. az apja ezzel volt elfoglalva hónapokig, meg a nagyanyja is. állandóan ezen csámcsogtak, meg beszólogattak, hogy mért nem szobatiszta még...én meg nem törődtem vele. csak néha mondogattam neki, hogy a nagyok így meg úgy csinálják, sokkal kényelmesebb, egyszerűbb stb. de semmi presszió nem volt, szemrebbenés náélkül pelenkáztam át, ha kellett. úgy gondoltam, megbízom benne, ha ő készen áll rá, akkor lesz szobatiszta. és úgy is lett. egyébként a ygerek valójában má szobatiszta, ha tudja tartani a pisit, kakit, akkor is, ha aztán beleengedi. a külsőségek meg majd megjönnek. senki nem pisil pelenkába az érettségijén, azt hiszem.

szerintem ne csinálj belőle ügyet, és majd megunja. na meg ha látja , hogy körülötte mindnkin bugyi meg kisgatya van, és vécébe eresztik, akkor szépen majd neki is megjön a kedve hozzá.

2012. márc. 1. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!