Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » 3 éves volt múlt héten a...

3 éves volt múlt héten a lányom és nem szobatiszta. Mennyire erőltessem?

Figyelt kérdés
2 évesen próbálkoztunk először teljesen elutasította az ötletet is hogy bilizzen ,nem érdekelte.2 hónap múlva ugyanaz és azóta is már mindent kipróbáltunk.Szól hogy pisil,most kakál.Ha wc re ültetném abba hagyja.Erőltessem jobban vagy hagyjam békén?Nem kérek kioktatást hogy én vagyok a béna .Úgy érzem mindent megtettem.És van szobatiszta gyerekem már,szóval nem most kezdtem.
2012. márc. 6. 13:39
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
az nem világos,hogy pelenkázod még? vagy a bugyiba belepisil és után a szól? és őt sem zaverjs egyáltalán,hogy pisis-kakis a biugyija?
2012. márc. 6. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
81%
Érzésem szerint már a küszöbén vagytok a szobatisztaságnak, ha szól, hogy mikor pisil, kakil.
2012. márc. 6. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
bocs.Pelenkázom mert ragaszkodik hozzá.adtam rá bugyit egy időben,ráült a bilire néhány másodpercre aztán pattant fel róla.Megvárta hogy nem figyelek elbújt és bepisilt akár többször egy nap.Ha bepisilt,azonnal követeli a tiszta pelust éjszaka közepén is .
2012. márc. 6. 13:52
 4/15 anonim ***** válasza:
62%

Nem csak te vagy "béna". Nekem decemberben volt 3 éves a lányom, és csak 1 hónapja pisil bilibe, kakilni meg csak 3 napja kakil bilibe.

Nálunk sokat segített, hogy párom elkezdte beszoktatni az oviba, úgy, hogy még pelenkás volt, és látta a többi gyerektől a wc-zést.

2012. márc. 6. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Ez megnyugtató ha így látjátok.Oviba csak szeptemberben megy,de sok gyereket látott wczni meg minket is (mindig jön utánunk)
2012. márc. 6. 14:04
 6/15 anonim ***** válasza:
88%

Az enyem 3 het mulva lesz 3.

Nem szobatiszta, mindig van rajta pelus. Amig mondogattam neki, ellenallt, kb 3 hete egyszercsak szolt, hogy o bilibe akar pisilni. Azota bilizik. Kaki meg pelusba megy.

Ne eroltesd!

2012. márc. 6. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
81%
Szerintem nyáron jön el majd a ti időtök, én a helyedben nem erőltetném. Viszont jön a meleg, a nyár, szerintem nem lesz gond már vele. Nem egyformák, nekem még nincs egészen 3 éves és szobatiszta, egyik így, másik úgy. Nem vagytok elkésve abszolút !
2012. márc. 6. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
81%
az én lányom majdnem 3éves koráig követelte a pelust amikor kakilnia kellett.ordított ha nem akartam ráadni. én azt csináltam,hogy bevittem a nappaliba a bilit,és amikor sírt,hogy kakilnia kell ,azért sem adtám rá a pelust.mondtam,hogy akkor ott a bili. bele telt 30-40 percbe mire végre rávette magát,hogy ráüljön.-de addig persze sírt,hisztizett,stb!de utána ő maga is büszke volt magára,és azóta már nincs ilyen gondunk.
2012. márc. 6. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
83%

Hasonló volt a helyzet nálunk is. Közel 3 éves volt a fiam, ugyanígy szólt, miután pisilt, kakilt, de a bilire az istenért sem volt hajlandó ráülni. Teljesen el voltam keseredve, kérdezgettem, hogy miért nem pisil-kakil a bilibe, ha zavarja, hogy a pelusba megy. Azt mondta, hogy azért nem mert apa meg te sem oda pisilsz. Na mondom, akkor szűkítő, és üljünk a wc-re. 2 hét alatt szobatiszta lett.

Persze ez csak akkor válik be, ha eddig csak bilire próbáltátok ültetni, ha a wc-t is elutasítja, akkor nincs ötletem.

2012. márc. 6. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Sajnos a WC t is elutasítja.Ha meg sokat mondogattuk neki hogy hova kell pisilni akkor volt hogy 20 órán keresztül nem pisilt.!Amúgy értelmes gyerek öltözik,vetközik stb.Mindent egyedül akar csinálni csak erre nem hajlandó.Köszönöm a válaszokat kicsit megnyugodtam.Néhányan olyan sajnálkozva néznek ha szóba kerül hogy nem szobatiszta.
2012. márc. 6. 16:23
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!