Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Mit tegyek 6 éves ki "rosszasá...

Mit tegyek 6 éves ki "rosszasággal"?

Figyelt kérdés
Kislányom születése óta egyedül nevelem. Mostanában nagyon eleven. Lehülyéz aztán bocsánatot kér ezt csinálja egész nap. Ha rászólok annál jobban mondja. Volt már csoki mese megvonás de nem érdeklisemmi akkor is mondja. Mások előtt is. Próbáltam beszéli vele hogy ez fáj nekem akkor megígér fűt fát aztán 10 perc mulva újra hajtogatja hogy anya hülye. Szájára még nem vágtam de bevallom néha nem sok hiányzik hozzá. Sajnos nincs apai szigor előtte. Páromat szereti de nem tart tőle. Mit tegyek? Pszichológus?
2012. márc. 9. 19:12
 1/10 anonim ***** válasza:
Próbáld meg hogy nem veszel róla tudomást.6 éves már elég nagy,de gondolom nem voltál hozzá szigorú eddig sem.Az én lányom is 6 éves,de ilyet nem mondott még,nem is merné.Ha elmagyaráztad és nem ér semmit,most lehet hogy lehurrognak sokan,de lehet kapna egyet a szájára és megjegyezné...vagy ne foglalkozz vele,és akkor már nem lesz érdekes,bár ez inkább kisebb gyerekeknél jön be.
2012. márc. 9. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Másokkal is ilyen, vagy csak neked szól?

Én azért a szájonvágás előtt megpróbálnám, hogy minden hülye szóért elveszem az egyik játékát és 2 napra beteszem egy dobozba, a szekrény tetejére. A bocsánatkérést elfogadnám, de a játék 2 napig tuti ottmaradna..

2012. márc. 9. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Először is, ha máskor valami hasonló rosszasággal jön elő, akkor ne csinálj belőle nagy ügyet. Próbáld meg, hogy legyél erős és ne reagálj rá, akkor hamar abbamarad.

Ha szép szó nem ér, én mára már elhiszem, hogy sajnos néha kérik az igazi kemény szigort. ÉN nem vagyok az odacsapós típus, kiabálni is útálok, de minden szépszónak, magyarázatnak van határa, és húzzák húzzák. Én bizony egyszer odacsapnék neki szó nélkül, hogy rájöjjön. Nem is magyarázkodnék, csak szigorú maradnék egy darabig (mellette szomorú, hogy meg kellett tegyem.)

De előtte persze kipróbálhatsz mindenféle taktikát, ez már csak utolsó nálam is, csak rájöttem, hogy sajnos nálunk ez működik.Mondjuk nem az odacsapás, hanem a hangos szó, mert különben néha süketek.

Most jut eszembe, egyszer jött valami csúnya szóval, annyival intéztük el, hogy kérdeztem az meg mit jelent. Aztán maga se tudta, meg látta, nem nagyon van hatással ránk, egyből nem is volt több belőle. De nehéz kibírni magyarázkodás nélkül, pedig néha jobb a butát játszani.

2012. márc. 10. 02:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Elvettem már tőle ezt azt de nem érdekli anem igazán hatja meg a dolog.Másoknak nem mondja csak nekem.Tegnap meg jött ez a hülye szokása hogy köszörüli a torkát direkt.Elvittem orvoshoz hátha beteg fáj a torka de nem semmi baja.Egész nap nyomja már mindenkit megőrít vele.Ha rászólok akkor meg sír hogy nem direkt csinálja de látoma kis zsivány szemén hogy direkt.Tegnap elővettem a fakanalat hogy akkor...... erre ő is hozott egyet úgyhogy inkább letettem.Vissza mert volna ütni vele.Néha azt érzem az én édes kislányomba ördög bújt.
2012. márc. 10. 07:46
 5/10 anonim ***** válasza:

Azért arról írhatnál valamit, hogy mi volt az előzménye ennek a "belebújt az ördög" időszaknak.

Önmagában az, hogy egyedül nevelted/neveled, erre nem magyarázat. Annak ugyanis, hogy egy 6 éves gyerek így szegüljön szembe az anyjával,valami komoly oka van. Ebben a korban a gyerekek már elég pontosan tudják, hogy vannak bizonyos "tabuk", amit dühében sem mondhat, tehet a szüleivel szemben. Ebben benne van -pl - hogy nem hülyézheti le az anyját (viccből sem ) kezet/fakanalat pedig végképp nem emelhet rá.(viccből sem).

Az általad baromian idegesítő krákogása, és az egész viselkedése valószínűleg a figyelem felkeltése miatt van, csak "rosszul kommunikálja". Nem tudom, hogy amikor éppen nem "idegesít" téged szándékosan, milyen a kapcsolatotok? Mennyit beszélgettek, játszotok együtt, mesélsz-e neki, milyenek a közös programok? Egy fél szóval teszel említést a "párodról". Ő a kislány apja, vagy...? Véletlenül nem az ő megjelenése, vagy a kapcsolatotok szorosabbá válása változtatta meg a lányodat? Beszéltél vele arról, hogy neked mindig is ő lesz a legfontosabb?

Egy 6 éves kislánnyal, már nagyon sok mindent meg lehet, és meg is kell beszélni. Ezt a pszichológus sem fogja tudni átvállalni helyetted.

2012. márc. 11. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Teljes mértékben elfogadja a nevelőapját.Nagyon szereti.Mondjuk az igazit is imádja.Évente 3 szor találkoznak külföldön lakik.Az tény hogy nem sokat tudok vele foglalkozni bennem is felmerült már hogy biztos ezért csinálja.Megígértem neki hogy a hosszúhétvégén csak ketten elmegyünk 2 napra Szilvásváradra és nagyokat játszunk kirándulunk.Kíváncsi vagyok uutánna hogyan fog viselkedni velem.Köszi a válaszokat.
2012. márc. 12. 10:09
 7/10 anonim ***** válasza:

Ne lepődj meg, ha a hosszú hétvégétek után vissza minden a szokásos kerékvágásba !

Egy hosszú hétvége nem fogja megoldani a mindennapi problémákat, legfeljebb maga a hétvége jól sikerül. De ő maga is tudni fogja, hogy ez csak addig tart. Neki látnia kell, hogy a hétköznapokban is igenis rászánod az idődet ami van, és jól elvagytok.

Beszélgess vele, játsz vele, és sose mondj neki olyat amit nem tudsz betartani, de azért próbálj előrelátó lenni, és igérni neki dolgokat. Pl. ha befejezed a főzést, utána játszol vele amit ő akar. Akár segíthet a főzésben, de ne elvárásnak vegye, hanem szórakozásnak. Takaríthattok is együtt zenére játékosan. Vegyél erőt magadon, hogy muszály a jövőtök érdekében eltöltened időt vele élményben.

2012. márc. 12. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Szerintem legyél vele erélyesebb, kell hogy tartson tőled! Mert így egyre inkább rád fog szállni. Szerintem nem vagy vele eléggé kemény és azért ilyen. Ijessz rá, zárd be a szobába és majd elgondolkozik, hogy így nem szabad viselkednie veled szemben! Ne hagyd magad. Szerintem ilyenkor nem az kell hogy még te legyél kedves, hanem büntesd meg, de keményen és légy erélyes, ne sajnáld meg akkor sem, ha nekiáll sírni! Szerintem ez fog segíteni és majd rájön, hogy nem ő az atyaúristen!
2012. márc. 20. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Előző vagyok: és ha tartani fog tőled, akkor aztán lehet vele kedveskedni meg foglalkozni vele, így tudni fogja, hogyan kell viselkednie.
2012. márc. 20. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Leirtad: nem adsz neki elég szeretetet (törödést)

ezen kell probálnod változtatni vagy nem változik semmi legfeljebb romlik.

2012. márc. 21. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!