Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » 3 éves kisfiam nem szobatiszta...

3 éves kisfiam nem szobatiszta, mit csináljak?

Figyelt kérdés

április végén lesz 3 éves a kisfiam, de hallani sem akar sem a wc-ről, sem a biliről. Annyira elutasítja, hogy még ráültetni sem tudom egyikre sem. Apával ketten nem tudtuk a bilire ültetni, mert annyira feszítette magát és csak ordított.

Csak pelenkát akarja.

Hogy szoktassam arra, hogy legalább a bilire ráüljön, és ne feszítse magát, ne ellenkezzen??

Már nagyon el vagyok keseredve.

Volt valaki hasonló helyzetben????Tudna valaki tanácsot adni?

köszönöm.


2012. márc. 10. 10:37
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Ne eröltessétek,ezzel csak még jobban ellenkezni fog.

Sztem ha a lakásban jó idő van,mondjátok meg neki hogy otthon kisgatyát kap,és majd ráérez h nem jo ha bepisil,hisz pelusban nem érezte,kényelmesen belepisilhetett.

2012. márc. 10. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem is nyárig hagyjátok békén, aztán kisgatyát rá. Ha jelez, vagy ráül a bilire, akkor jutalmazni (mi matricát gyűjtöttünk egy nagy naptárra).

Ha bepisil, akkor sem stresszelni, erőltetni, csak nyugodt hangon elmondani neki, hogy ez kellemetlen érzés, nem jó a bőrének, stb. Megmutatni neki, milyen pisis lett az alsója, ruhája. Legközelebb hol találja a bilit.


Esetleg egy új bilit vennék, amihez még nem kapcsolódnak erőltetések, választhatna ő a boltban, vannak figurásak, talán tetszene neki.


Sok sikert és kitartást.

2012. márc. 10. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat. Éppen tegnap vettünk neki új bilit, mintásat, de erre sem hajlandó még ráülni sem, annyira megfeszíti magát, hogy ráültetni sem tudom. Akkor várok míg jó is nem lesz, aztán kisgatyát adok rá.

Jövő héten kezdjük a magánovit, remélem az segíteni fog valamit.

2012. márc. 10. 11:20
 4/12 anonim ***** válasza:
Mi is hasonló helyzetben voltunk! Semmiképp ne eröltessétek, akarata ellenére meg se próbáljátok ráültetni, ez nagyon fontos! Mi elmentünk szakemberhez és nagyon sokat segített! Nekünk a kakával is gond volt, nem csak a pisiléssel. Valahogy jobban megértette egy kivülállótól, jobban elfogadta - 2hónap alatt szobatiszta lett! Kitartást!
2012. márc. 10. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Ne erőltessétek!Az én fiam tavaly májusban volt 3 éves,hallani sem akart se biliről,se szűkítőről,semmiről.Mondjuk minket nem is nagyon zavart.Aztán a szülinapja után 2 héttel kijelentette,hogy neki nem kell a pelenka.Na,azóta nincs rajta.Lassan 4 éves,éjszakára még kéri,de többször száraz,mint ahányszor pisis.Majd leszokik erről is.Ezzel szembe a bátyja 2 évesen ágy és szobatiszta volt(magától,szintén nem erőltettük).
2012. márc. 11. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

2é.3hónapos fiam is ezt csinálja.

pár napig pisilt bilibe aztán egyszer a szőnyegre pisilt mikor elcsíptem, gyorsan vittem a bilit de kifeszítette magát. azóta nem ült rá. én egyszer próbáltam ráültetni, de nem. erőltetni nem fogom :)

itthon nincs pelus, bugyiba pisil, de marhára zavarja, nagyon panaszkodik, hogy gyorsan öltöztessem át. én meg szépen, kényelmesen keresek neki tiszta ruhát :D

szerintem ennél többet nem lehet tenni, bízom benne, hogy 1-2 héten belül rájön, hogy csak jobb ha nem kell átöltözni.

szerintem vedd le a pelust amikor csak tudod, te meg sokszor ülj rá a bilire, hogy milyen jó... :)

ja és vannak mesék, azokat lehet mesélni :)

2012. márc. 12. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Egyszerűen nem adnék rá többet pelenkát. Majd rájön, hogy ez így nem jó...
2012. márc. 12. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Az én fiam is április végi, csak nagyobb, már 8 lesz. Ő ugyanezt csinálta, mint a te kisfiad. Bármit csinálhattunk vele, kizárólag csak a pelenkát akarta. De azért pl. azt már szégyellte, ha bekakált. Nála magától megoldódott a dolog. Nem magán oviba csak akkor lehet vinni, ha már szobatiszta. Én ennek ellenére elvittem, természetesen pelus nélkül, biztos voltam benne, hogy szólnak 2-3 nap múlva, hogy ne vigyem, mert nem szobatiszta. Erre mi történt? Egyetlen egyszer bepisilt, aztán szépen egyedül önállóan ment a WC-re, ha kellett. Aztán pár nap múlva hasmenése volt, az is beszaladt, de soha többet nem volt ilyen probléma. Onnantól kezdve otthon is használta a bilit. Így utólag én is úgy gondolom, hogy jobb időben vedd le róla a pelust és mondjad neki, hogy nincsen rajtad pelus, ha pisilni-kakálni kell, szaladjunk a bilire, ha bepisil-bekakál, öltöztesd át, de ismét ne adj rá pelust, csak akkor, ha olyan helyre mentek, ahol ciki, ha beszalad a gatyába. Úgy gondolom nem sok "baleset" lesz, ő már van annyira nagy, hogy szégyellje és szabályozni is tudja a dolgot és elérjen a biliig. A kisebbik gyerkőcömmel, igaz, ő lány én is ezt csináltam, 2 éves kora óta szobatiszta. Ő ebben a hónapban lesz 3 éves és 1-2 hónapja már éjszaka sincsen rajta pelus.
2012. márc. 14. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

9,38-as újra.

"Az én fiam is április végi, csak nagyobb, *most* már 8 lesz. Ő ugyanezt csinálta, mint a te kisfiad.", természetesen akkor, amikor a te fiaddal egyidős volt. Így értelmesebb...

2012. márc. 14. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

:))))

köszi a válaszodat, értettem:))

2012. márc. 14. 11:04
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!