Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Ugye szerintetek sem normális...

Ugye szerintetek sem normális ahogy a férjem 8 éves fia viselkedik?

Figyelt kérdés
A párom első házasságából született egy kisfiú, ő most 8 éves. Régebben is voltak vele apróbb gondok, de mióta iskolás kész borzalom a viselkedése. Visszabeszél, de nagyon keményen, alkudozik, követelőzik, és volt hogy megütötte az apját. Nagyon nehéznek érzem a dolgunkat, két hetente hétvégén van velünk, tudom hogy 2 nap alatt nem lehet csodát tenni, de ez így nem mehet tovább. Próbáljuk nevelni, elmagyarázni neki hogy mit lehet és mit nem, itt szabályok vannak és be kell tartani őket. Otthon az anyánál azt csinál amit akar és akkor amikor akar. Ezt szó szerint kell érteni, tehát nincs olyan hogy leülünk és együtt eszünk, hanem ha kedve van benyúl a hűtőbe és eszik egy joghurtot, utána egy kis chipset, ja és iskola után ott ül estig a gép előtt és játszik. Látom a férjemen hogy nevelné rendesen de csak kiabálásra hajlandó abbahagyni amit csinál, ő meg úgy van vele, ha két hetente látja nem akarja állandóan szabályozni. Az én gondom meg az hogy van egy közös gyermekünk aki 3 éves és most kezdte el nagyon utánozni a nagyot. Kezd visszabeszélni nekünk meg követelni dolgokat ahogy a bátyus. Mit tegyek? Eddig türelmes voltam, sőt nagyon jó volt a kapcsolatom a nevelt fiammal, még anyának is szólított sokáig, de most úgy érzem a kicsi miatt nem mehet ez így tovább, drasztikus változásra lenne szükség. Segítenétek ötletekkel?
2012. márc. 12. 11:41
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
Már belefáradt, hogy egy olyan személlyel veszekedjen a gyereknevelésről, aki semmiben sem partner, és a legkisebb érzéke sincs a gyermekneveléshez. Hogy folyton falakba ütközik. A gyerekkel próbálja megértetni, hogy nem jó, amit sokszor csinál, de nagyon bántja a dolog. Próbálunk mi ketten egységesen fellépni, és egymást támogatni az úton. Már egészen korán látszott, hogy bajok vannak a gyerekkel, de homokba dugták a fejüket, mondván majd jobb lesz idővel. Pszichológusról hallani sem akartak, pedig előbb utóbb elengedhetetlen lesz számára. Néha üvölteni tudnék a tehetetlenségtől. Sajnos hetente vagy kéthetente 2-3 napban nem lehet megváltani a világot.
2012. márc. 19. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 A kérdező kommentje:
Hát sajnálom hogy így van, sajnos nálunk is hasonló a helyzet. Tényleg igaz, hogy a gyerek issza meg a levét, pedig pont ő nem tehet semmiről. Ezt próbálom én is a szemem előtt lebegtetni mikor valami rosszat tesz. Sokszor nyelek nagyokat, remélem idővel megoldódik. Abban reménykedem talán ha nagyobb lesz, látja majd hogy mi jót akarunk neki és az anyja meg tesz rá, azért szabad neki mindent.
2012. márc. 20. 15:01
 13/18 anonim ***** válasza:
64%

Szerintem hagyjátok békén, különben apuka rövid úton meg lesz utálva. Aztán majd az lesz a baj, hogy az anyja engedné, de a gyerek nem hajlandó menni.

Egyébként szerintem is az a normális, hogy akkor eszik, amikor akar, és azt amit akar.

Vagy 4 emberre főzöl 4 félét, több választható menüvel? Gondolom nem.

2012. márc. 25. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
28%

"Mit tegyek? Eddig türelmes voltam, sőt nagyon jó volt a kapcsolatom a nevelt fiammal, még anyának is szólított sokáig, de most úgy érzem a kicsi miatt nem mehet ez így tovább, drasztikus változásra lenne szükség. "


Menj el otthonról. A gyerek az apjára kíváncsi (ha még az), és nem azzal akar jópofizni, aki miatt nem lehet vele. NAGYON illedelmes gyerek, ha még nem küldött el melegebb égtájra.

2012. márc. 25. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 A kérdező kommentje:
Mi vaaan? Nem miattam ment tönkre a házasságuk, tehát a gyerek engem egyáltalán nem hibáztathat azért, mert így alakult a szülők kapcsolata. Szerintem nagyon provokáló a válaszod, jobb ha mást nem is reagálok rá.
2012. márc. 27. 14:40
 16/18 anonim ***** válasza:
34%

Nézd, az van, hogy szerinted a gyerek nem viselkedik normálisan. Te olyan válaszokat vársz, amik ebben a hitedben megerősítenek.

Szerintem a gyerek normálisan viselkedik, te meg nem. Inkább örülnél hogy valaki rádszól, hogy hoppá kisanyám, rosszfelé haladsz, de nem, te csak ignoráld. Ami nem ért veled egyet, az nem is létezik.


Különben ha még nem hibáztat, majd fog, nyugodj meg.

Már ha még ott leszel, és apuka nem un rád is rád....

2012. márc. 27. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
34%
... de lehet, hogy rád fog. :) Hogy van egy közös gyereketek, nagy kaland, a volt nejével is volt.
2012. márc. 27. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
Az utolsó válaszoló valószínűleg egy megkeseredett ex feleség,azért ilyen jóindulatú. Az én férjem gyereke is kezelhetetlenül viselkedik, pedig nem miattam váltak el,ugyanis a válásuk után 2 évvel ismerkedtünk meg, 2,5 évig voltam vele türelmes, aztán úgy döntöttem,ha a gyereke jön, én addig nem leszek itthon. Ez sajnos nem működött,mert ez nem tetszett a gyereknek és nem volt hajlandó jönni úgy ha csak a férjem van itthon. Persze nem változott semmi,mert ugyanolyan kezelhetetlen, például egyszer ellopta az egyik gyűrűmet, egyszer az apja pénztárcájából pénzt (mindkettőt a volt feleség adta vissza és mi nem is gondoltuk volna hogy ilyeneket csinál), állandóan hazudozik,ha megkérdezzük mi az oka, csak bámul maga elé és nem válaszol, egyszer pl. kérte ha jön hozzánk főzzek neki brassóit,én meg is csináltam de ő inkább pizzát evett volna, a férjem mondta neki, hogy akkor vegyen a zsebpénzéből erre az üvegajtót berúgta. Szóval nem egyszerű, az anyja egyébként eleinte nagyon fel volt háborodva, hogy a volt férjének miért van új párja (pedig ő akkor már terhes volt az új pasijától), de egy ideje már normális. Viszont a gyerek vele vagy az ő új férjével sem viselkedik másképp.
2012. jún. 10. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!