Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Normális, hogy így viselkedik?

Normális, hogy így viselkedik?

Figyelt kérdés

3 éves a kisfiam és mostanában szörnyűek a napjaink.Szinte egész nap rosszat csinál mindent szétdobál,lelök,elégedetlenkedik és mindenért visít,még akkor is,ha mondjuk segítek felhúzni a cipőjét vagy nem azt a kezét fogom meg amelyiket ő szerette volna.Szörnyű,hogy naponta legalább tízszer van visítás legalább.Nappal nem akar aludni,és este is csak nagy üvöltés után alszik el.Komolyan már nem bírjuk idegileg a férjemmel.Alapvetően sehol és semmikor sem érzi jól magát mostanában.A gyerekeket nem szereti,sőt ha valaki barátkozni akar vele,akkor sunyin meg is üti.

Köszi


2011. jún. 6. 21:33
1 2
 1/14 anonim válasza:
21%
2011. jún. 6. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

szia


sajnos tanácsot adni nem tudok, nálunk is ez a helyzet csak annyi különbséggel, hogy az én fiam 4 éves. Azóta van ez, hogy jár oviba. Egyszerűen nem igazán tudom mit csináljak vele, mert semmi nem jó neki. Nem vagy egyedül

2011. jún. 6. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
köszi,az első választ nem nagyon értem...
2011. jún. 6. 21:54
 4/14 anonim ***** válasza:
65%

Mint aki baromira un Titeket meg a mindennapjait, környezetét....:) És ha elmennétek hárman mondjuk egy wellness-pancsolós hétvégére? Hátha kizökken! Korábban nem volt ilyen? Mert a 2,5 éves fiam mindig is ilyen volt, néha jobb, néha rosszabb. Amikor ilyeneken hisztizik, hogy nem ugy adom rá a cipőt vagy nem azt, amit épp kigondolt, igencsak leszidom és elbeszélgetek vele, mert pont ugy viselkedik, mint egy elkapatott kismajom, amitől idegbajt kapok! Egy pillanatig ne hagyd ilyeneken hisztizni!

Itt a nyár, strand, bármi más program, mint eddig, hátha!

2011. jún. 6. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

hát ha ez ilyen könnyű lenne. Épp a minap voltunk élményfürdőbe, ahol tűrhetően viselkedett (imád oda járni) de azért mindennap ezt sem engedheti meg az ember. Az oviból összeszedi itthon előadja, én szidom, tiltom ő meg ellenkezik. Én csak abban reménykedem, hogy kinövi nemsokára.


Második voltam

2011. jún. 6. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Sokat járunk hármasban erre-arra.Ha fürödni megyünk akkor egy kicsit nyugodtabb,de az elindulás akkor is nehéz.Általában nem akar elmenni itthonról sehová,de ha már ott van,akkor is nehezen kezdi jól,jobban érezni magát.
2011. jún. 6. 23:02
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Kinövi, addig meg türelem! :)
2011. jún. 7. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
22:20-as vagyok: a fiam idegen helyen korábban tiszta bolond vokt, mai napig csimpaszkodik rajtam, felveteti magát az apjával...stb. Pedig most is voltunk külföldön egy hétig a nagyszülőkkel, ugyhogy próbálkozom én is. Egész nap kizárólag velem volt, csak én tolhattam, mert ha megfogta vki a babakocsiját, dührohamot kapott, csak én itathattam-etethettem-öltöztethettem, csak velem játszott, szóval nagyon elfáradtam, ő viszont igy elvolt, sőt jól evett, aludt. Csak a bolondériáira kellett figyelni és békén hagyni, nem eröltetni semmit. De iszonyat fárasztó, az biztos! Viszem játszóra heti többször, soha nem megy oda senkihez, forditott esetbrn is hátràl, csak nála idősebbeket tűr el....3,5 éves koráig oviba nem viszem, megvárom a tavaszt a kezdéssel. Gyanítom, hogy nagyon nehéz lesz közösségbe szoktatni, mert teljesen zárkózott. Tanácstalan vagyok én is:(
2011. jún. 7. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Nálunk is hasonló a helyzet, csak 2,5 éves és a bölcsit kezdte nemrég.

A gondozónők szerint ez a viselkedés normális, ki így, ki úgy éli meg az elszakadást. Mindössze annyit tudtak mondani, hogy türelem, majd "kinövi".

Nekünk a következő vált be: Bölcsi után csak az övé vagyok. Játszunk, mesét olvasunk, ülünk a homokozóban és várat, hegyet, alagutat építünk. Új játékokkal vagy a régiekkel, csak új módon. Pl. korábban csak a formakiöntést erőltettük, az nem kötötte el, ez a várasdi, illetve, hogy betemeti a járműveit a homokba, abszolút. Mesekönyvet is igyekszem havonta újat venni, így mindig van valami újdonság.

Szombatonként meg megyünk ide-oda. S nem mindig fizetős helyekre: Városliget - játszótér, Ferencvárosi rendező pályaudvar, Visegrád - Apátkúti völgy (itt jót lehet motorozni), Naplás-tó stb, Gyereksziget, de pl. annak is nagyon szokott örülni, ha csak felülünk egy buszra, villamosra, hévre, fogaskerekűre, trolibuszra.

Vasárnap viszont szigorúan itthon vagyunk, s együtt játszunk mindhárman.

Takarítani akkor szoktam, mikor elmennek apával a piacra vagy átugranak a nagyszülőkhöz látogatóba. Főzni pedig kora hajnalban - hogy utána még le tudjon hűlni a lakás.

2011. jún. 7. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Ma 08.24-es , tegnap 22.20-as. Bocs az offért, de hogy viseled , hogy ilyen a kicsid? Az én lánykám 2 éves, egyfolytában a kezemet fogja, a játszón nem foglalkozik senkivel, csak egyedül szeret lenni, sokszor engem sem hagy beszélgetni..

Mi kezdjük a bölcsit ősszel, de tartok tőle, hogy fog beszokni.

2011. jún. 7. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!