Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Mivel vegyem rá a gyerekeket,...

Mivel vegyem rá a gyerekeket, arra, hogy becsüljék az értékeiket ami másnak nem elérhető, mert ők nem becsülik eléggé és nem tudják milyen az ha nincs?

Figyelt kérdés
Fiatalkorú vagyok még, de egy olyan iskolából jöttem el 7 év után, ahol a legmagasabb színvonalú oktatást, legjobb törődést és ellátást kapnak a gyerekek, és még vallást is oktatnak. Most, hogy elmentem egy "világi" iskolába, ahol sokkal rosszabbak az életfeltételek mint ott, így valamennyivel tapasztaltabb lettem a többieknél. Az egyik nap bementem ismét a sulimba, és ijedten fordult hozzám a volt tanárom azzal a kérdéssel, hogy az egyik osztálya nem becsüli meg azt amijük van! És kérdezte, hogy mit tennék, mit javasolnék neki, hogy, hogy lehetne rávenni őket arra, hogy valamivel jobban becsüljék a jót és azt ami megadatik nekik? Nem tudtam neki azonnal válaszolni, be akar hívni egy órára, hogy győzzem meg őket az értékek megbecsüléséről és a társaság jóságáról. Kicsit tanácstalan vagyok, hogy mit mondjak a gyerekeknek, mivel vegyem őket rá, hogy amit csinálnak az nem menő (lázadás lényegében) és becsüljék azt ami van nekik, mert más ölne ami nekik van?

2012. márc. 22. 17:29
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Alapvető emberi tulajdonság, hogy akkor tudjuk igazán értékelni, amink van, ha már nincs. Amíg egy gyerek életében nincsenek nélkülözősebb időszakok is, addig természetesnek fogja érezni, hogy mindene megvan. A lázadás pedig szükségszerű része a kamaszok lelki fejlődésének, ilyenkor alakul az önálló gondolkodásuk. Az élet pont annyira "érlel" meg mindenkit, amennyire szüksége van rá, felesleges mások lelki üdvéért aggódnod. :)
2012. márc. 22. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Hmm, én is ugyan ezeket gondoltam erről, csak azt hittem van rá valami kézenfekvő megoldás, köszönöm :-)
2012. márc. 24. 15:09
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Írass velük egy listát arról, mi mindent kapnak a családjuktól. Esetleg bontsátok témakörökre, étkezés, ruházkodás, szórakozás, különórák stb.

Aztán nézzétek meg, hogy ezek közül mi az amit a törvény is előír, amit a családnak kötelessége biztosítani.

És beszélgessetek el arról, milyen hátrányaik származnának belőle, ha mindenből csak a törvényi minimumot kapnák.

pl.Külön nyelvórák nélkül esetleg nem szereznének nyelvvizsgát, egyesek a fizetett korrepetálás (vagy az iskolai ingyenes tanulószoba) nélkül nem gyűjtenék össze a továbbtanuláshoz szükséges pontokat, vagy éppen megbuknának, otthoni internet is nélkül jóval macerásabb volna a tanulás, a különszobának is megvannak az előnyei és így tovább.

Persze nem mindegy, hány évesekkel beszélsz, de az alapgondolat szerintem ugyanaz.

2012. márc. 24. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Ez jó ötletnek tűnik, köszönöm ;)
2012. márc. 25. 20:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!