Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Normális dolog-e az hogy a...

Normális dolog-e az hogy a 4,5 éves kislányom kezd érdeklődni a nemi szervek és a csókolózás iránt?

Figyelt kérdés
Úgy értem, hogy a minap történt az óvodában hogy egy kisfiúval megfogták egymás nemi szervét. (ez most fordult elő először). A múltkor pedig itthon az unokatestvérével ( vele egykorú lány) csókolóztak a wc-ben elbújva. Mind a két esetnél szépen, türelmesen elmagyaráztam neki hogy ez nem helyes, és ilyet nem szabad csinálni. A reakció az volt hogy sírt. Pedig még csak le sem szidtam, csak megmagyaráztam neki. Tanácstalan vagyok hogy mit tehetnék még, hogy a tudtára adjam ilyet nem szabad csinálni? Az ő korában ez normális? Vagy kezdjek el aggódni? Egy kétségbeesett anyuka.
2012. márc. 23. 21:29
 1/10 anonim ***** válasza:
Szerintem normalis. A hugom fia lesi mindig a lanyok nunijat az oviban, a sogornom kislanya pedig mindig orvososat akar jatszani az en fiammal. Ok is ennyi idosek, az en fiamat meg nem erdekelte a tema soha o nagyon szegyenlos, csak en lathatom puceran meg az apja se, o 6 eves. Inkabb szerintem az nem normalis ha azt erezteted vele hogy valami nagyon rossz dolgot csinal. Ha kerdez inkabb el kell neki magyarazni dolgokat persze az o ertelmi szintjen kicsit viragnyelven, es egy ido utan mar nem lest ez a tema olyan olyan erdekes mint a tiltott gyumolcs
2012. márc. 23. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Szerintem ez életkori sajátosság. Oviszerelem, csók, mutasd a pisilődet és én is az enyémet, stb. Felfedezik a világot, ez is annak a része. Észreveszik, hogy a fiúk mások, mint a lányok. Utánozzák az idősebbeket, a felnőtteket. A csók is csak utánzás, nem vágy vezérli:) Ne aggódj, 2-3 év múlva a suliban utálni fogja, ha meg kell fognia egy fiú kezét:)))
2012. márc. 23. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Persze hogy normális. Nem szabad az ilyet elfojtani benne.
2012. márc. 25. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
79%
Fallikus kordszak 3-4 éves kor tájékán jelentkezik normális dolog most fedezi fel a nemi különbségeket ezért is érdeklődik, ilyenkor nem szabad azt mondani hogy rossz, vagy tilos dolog arra kell megtanítani hogy társaságban nem illik csinálni.
2012. márc. 26. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Elvileg ilyenkor érdeklődnek inkább, és aztán kisiskolás korra ez múlik, hogy legközelebb kamaszként újra érdeklődjenek. Mondjuk nálunk azért ilyen egyértelműen nem látszott a dolog. Nekem kicsit az a fura, hogy lánnyal csókolózott, mert nálam a gyerekeken (fiú és lány is van) mindig csak a másik nem felé való érdeklődés látszott. De valószínű ez sem sokat jelent még ebben a korban. Esetleg kérdezz meg egy ovis pszichológust.
2012. márc. 27. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Tök normális.

Nem emlékszel már a saját kiskorodra?

2012. márc. 29. 04:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Az én lányom mindjárt 5 éves. Néha kérdezi, hogy megfoghatja-e a cicimet. :)Érdeklődik, hogy kinek hol miért szőrös-nem szőrös, nők-férfiak közti különbség. Van egy 7 éves fiú testvére, úgyhogy ő néha válaszol neki a maga módján, érdekes válaszok jönnek elő. :)
2012. márc. 29. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Többet látnak ebből a mai gyerekek, főképp a tévének köszönhetően, mint kéne. Ezért olyan erőteljes téma már oviban. Sajnos, pedig nem az érdeklődéssel van a baj, hanem annak a megnyilvánulásaival. 4 évesen azt sem tudtam, hogy az arcra puszin kívül csók is van. A fiamat meg nyelves csókkal kapta le egy 4 éves kiscsaj az oviban. 5 évesen meg arról beszéltek, hogy szexelni akarnak vele. Azért ilyen a mi időnkben nem volt.
2012. ápr. 2. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Azt azért hozzá kell tennem, hogy tőlem és az apjától soha nem látta hogy nyaljtuk-faltuk volna egymást.Ölelés,puszi volt de nyelves csók meg hasonlók előtte soha!

Csak a tv-re és az ovira tudok én is gondolni és persze a korával járó érdeklődéssel.

Egyenlőre most ez a probléma alább hagyott,de szerintem lesznek még gondok.Köszönöm a válaszokat és a tanácsokat mindenkinek! :)

2012. ápr. 2. 21:30
 10/10 anonim ***** válasza:

Normális! Annak idején az óvodában mi is megmutattuk egymásnak a fiúkkal, hogy kinek mije van. :D És mi is "csókolóztunk" elbújva a vécében vagy az udvaron. :D Pont ebben az életkorban kezdenek a gyerekek érdeklődni a nemi szervek és a velük kapcsolatos összes dolog iránt. Teljesen normális dolog, ezt nevezi Freud fallikus korszaknak.


27/L

2012. ápr. 5. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!