Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Hogy szoktassam a wc-re 3...

Hogy szoktassam a wc-re 3 éves lányomat?

Figyelt kérdés

3 éves múlt a lányom, de nem hajlandó a kakit wc-be intézni, csak pelusba.

Szeptemberben oviba megy, és addig meg kéne oldódnia ennek a problémának.

A gyerekorvos, védőnő semmit nem mondtak, csak, hogy mondjam neki, hogy wc-re kakiljon. Viszont ha ezt szóba hozom, akkor üvölt, nem akar wcre ülni. Egyébként a pisiléssel nincs gond, azt simán elintézi a wc-n.

Van valakinek tapasztalata? Tud nekem tanácsot adni?


2012. ápr. 3. 20:10
 1/2 anonim ***** válasza:
Nálam ugyanez a probléma. Kisfiam 3 éves múlt és megkínlódok a szobatisztaságra neveléssel. A pisi már megy a wc-be nekünk is, de a kaki.... Igaz, most örülök hogy ha kakil, mert sajnos nagyon megsínylette a kishúga érkezését és lelki okok miatt szegény sokszor be van szorulva. De én ugyanúgy csináltam mint a pisinél. Ha látom hogy próbál kakilni, megfogom a hóna alatt és kiviszem a wc-re szó nélkül. Volt persze hogy üvöltött közben, de csak olyan mű hiszti volt. Így volt mikor a pisilést kezdtük is. Aztán elég szépen megtanulta, szólt hogy kakilni kell és persze egy kicsit kellett ösztönözni, hogy kap valami ajándékot ha a wc-be kakil. Most sajnos 2 hete megint szorulással küzdünk, úgyhogy kezdhetem előröl az egészet.
2012. ápr. 3. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:
Szia!Nálunk is hasonló volt a helyzet ne engedd addig felkelni a biliről ameddig bele nem pottyant add neki a kedvenc játékát.hogy érezze,hogy nem egyedül van.És előbb utóbb megfogja szokni és szólni fog ha kell neki.És ha üvölt akkor sem szabad felállítani.Ez így van,sok szerencsét!
2012. ápr. 16. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!