Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Párommal közösen neveljük...

Párommal közösen neveljük előző kapcsolatainkból született gyermekeinket, és sokszor ez miatt vannak vitáink. Tud tanácsot adni olyan aki "hasonló cipőben járnak"?

Figyelt kérdés
Két éve vagyunk együtt a párommal,én előtte egyedül neveltem a fiamat.Egy éve került hozzánk a párom két lánya,mert az anyjuknak nem kellettek.Az elején sokszor szinte napi szinten vitáztunk a gyerekek miatt, ő az övéit védi ,én az enyémet.Aztán eljutottunk oda, hogy ezt befejeztük ,mert sehova nem vezet. Azóta sokkal jobb a helyzet, de sokszor érezteti velem ,hogy a fiamat nem igazán szereti, és teljesen ki volt akadva az elején ,hogy azt mondtam ,nekem a fiam az első az életemben ,nem más. amit még tudni kell ,a gyerekeink 10,10 és 12 éves a nagyobbik lánya. A nagyobbik lány sokszor tett keresztbe nekünk ,uszított egymás ellen minket ,nehezen kezelhető ,folyamatosan hazudozik nekünk. Miatta egyszer már majdnem szétmentünk. Megbeszéltük ,hogy a 3 gyereket egyformán kezeljük ,nincs különbség tevés köztük.De ez ne nagyon megy leginkább a páromnak. Tanácsot kérnék mit tehetnék ,tehetnénk ,hogy ne legyen feszültség köztünk a gyerekek miatt. nagyon szeretjük egymást , ezzel nincs baj. Egyetlen probléma a gyerekeink.
2012. ápr. 4. 20:55
 1/7 anonim ***** válasza:

Hát ha valóban "első a fiad", akkor ha sehogy sem megy, Te is tudod...

De ha mindkettőtök nagyon akarja, menjetek pár/család terápiára, hátha kiderül, milyen kompromisszumokkal lehet a helyzetet élhetővé tenni, hiszen a gyerekek is már nagyok, értelmesek.

De azt nem szabad elfelejteni, hogy nekik nem "kötelességük" elfogadni mindent, hiszen nem teljesen természetes a helyzet, és gondolom mindegyik gyereknek ott van még a másik szülője, és azzal valamilyen kapcsolat, és ők nem tehetnek arról, hogy ez a helyzet így alakult.

Kitartást és sok erőt nektek!

2012. ápr. 4. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Persze nem kötelességük ,de ők akartak hozzánk jönni,amikor az anyjuk eldobta őket.A másik szülő részükről ,az épp egy hónapja szülte meg a 3. gyerekét az új pasijának, és a lányok kéthetente mennek hozzá. az a baj ,hogy ő tömködi a fejüket ,főleg a nagyobbiknak hazugságokkal rólunk, az egész helyzetről.( ők azért mentek szét, mert anyuci megcsalta többször is a páromat anno)
2012. ápr. 4. 21:10
 3/7 A kérdező kommentje:
Ja és persze és szeretem a két lányt ,de a nagyobbikkal megtartom a 3 lépés távolságot ,amiért okozott akkora fájdalmat azzal amit tett anno velem. De attól ugyanúgy szeretettel gondoskodom róluk. Párom sokkal jobban elzárkózik a fiamtól, mert ő az exemet látja benne. :(
2012. ápr. 4. 21:11
 4/7 anonim ***** válasza:

"ők akartak hozzánk jönni,amikor az anyjuk eldobta őket"


Hát ha elképzelem, hogy egy kislányt (vagyis kettőt) "eldob" az anyjuk, akkor nem csodálkozom semmin utána. Ezek még gyerekek. Biztonságot és szeretetet keresnek.


Ettől még megértem, hogy Neked nem könnyebb, csak jó tudni, hogy ők áldozatok, akár hogy is nézzük.

2012. ápr. 4. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

persze ,áldozatok ,ez teljesen egyértelmű! De anyjuk helyett anyjuk voltam,vagyok sokkal többet adtam nekik mint a saját anyjuk és végig kiálltam értük és a lelküket ápoltam és próbáltam mindenhogyan segíteni,hogy ezen a nehéz időszakon túl legyenek. A lelkiismeretem tiszta ez ügyben is. De a baj igazából ,hogy ezt cserébe én nem kapom meg a páromtól a fiam felé. :( És ez is bánt. És ezek nem számítanak a páromnak, csak a rosszat látja bennem ,ha a lányaival kapcsolatban van észrevételem, vagy valami nem tetszik, vagy rosszat csinálnak, pl. hazugság miatt nem tetszésemet fejezem ki. védi őket mindenáron, őket nem szabad megbüntetni.csak a fiamat. :(


Ezt nem tartom fairnek...

2012. ápr. 4. 21:27
 6/7 anonim ***** válasza:

én ezt a helyzetet úgy tudom elképzelni, hogy te neveled a fiad, ő meg a lányait.

ne büntesd meg őket, és a párod se a fiadat, azt oldjátok meg egymás nélkül

2012. ápr. 4. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Apa fiaiként szereti a mostoháit, a mostohaanyám meg folyamatosan érezteti, h nem felelek meg neki, már alig várja, h elmenjek.


Ez van, tudod, nem mindenki egyforma, de az agyon helyes, h a fiad az első. Apának már rég én vagyok a negyedik, de ez van.

Nehéz volt megszokni, h nemigen áll ki értem (mostohám előtte szólt be olyat, h ha az én gyerekemre mondta volna, ott helyben cseszem le, de apa meg se mukkant).

2012. ápr. 5. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!