Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Gyermekemnek 7évesen 53-as az...

Sammy2000 kérdése:

Gyermekemnek 7évesen 53-as az IQ szintje. Mire számíthatok később, mi lesz vele?

Figyelt kérdés
2012. ápr. 8. 22:20
1 2 3 4 5 6
 31/55 Án07 ***** válasza:
79%

Nyugodj meg!

Az intelligencia a velünk született képességeinket mutatja.Ez azonban képpességeink csupán 50%-át mutatja.A másik felét a környezet és egyéb tulajdonságaink határozzák meg.

EQ=Érzelmi intelligencia.

Kisebbik része velünk születik,ami a jó és a rossz iránti fogékonyságunkat befojásolja.

A környezet döntő ennek kialakulásában.A két fajta intelligencia(EQ+IQ)együtt határozza meg,hogy milyen ember leszel.Mindkét intelligencia fejleszthető az emberek többségénél.

Az értelmi képességeket kézműves tevékenységekkel,beszéddel,írással,olvasással lehet fejleszteni.

Az érzelmi képességeket a művészetek,a társas kapcsolatok és az érintés fejleszti.

2012. ápr. 13. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/55 anonim ***** válasza:
0%
Az hülyeség amit a 31. írt! Egyáltalán nem így van,te mivel foglalkozol, hogy ilyen hozzáértőnek gondolod magad?
2012. ápr. 13. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/55 Án07 ***** válasza:
44%

Egyáltalán,te,hogy jössz ahhoz,hogy így beszélsz-írsz??

Mi hülyeség abban,amit írtam,ha te ennyire jól tudod a dolgokat?

2012. ápr. 14. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/55 anonim ***** válasza:
15%

Azért írja, hogy hülyeséget írtál, mert azt írtál!!!Hogy nyugtathatod az anyukát??? Találkoztál valaha 53-as IQ-jú gyerekkel???? Ha találkoztál volna nem írnál ilyen hülyeségeket.

A gyerek valószínűleg soha nem lesz képes önálló életre. Nem fog tudni dolgozni, családot alapítani, eltartani magát.

Ez a realitás, minek biztatni, hogy nem ez lesz???

2012. ápr. 14. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/55 anonim ***** válasza:
51%

Teljesen egyetértek Án07-el, ő legalább több oldalról látja a problémát, és pozitív töltetű a hozzászólása. Nem hiszek a negatívoskodó, magukat tévedhetetlen szakértőnek kikiáltó, lekezelő stílusú fórumozóknak.

Szerintem az anyuka itt megnyugtatást, biztatást vár - éppen elég nehéz a helyzete, nem huhogni kéne - nem is ismeritek a kisfiút - hogy lehet látatlanban így leírni?

Láttátok a leleteit? Jósnők vagytok?

Az IQ egy bizonyos szintig igenis, fejlesztető. A jövő zenéje, mi lesz a gyerekből - megfelelő, POZITÍV GONDOLKODÁSÚ pedagógusok, szakemberek, szerető környezet mellett jók az esélyei.

Kívánom, hogy boldog legyen az életben, és a lehető legtöbbet sikerüljön kihozni belőle!

2012. ápr. 14. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/55 anonim ***** válasza:
17%
Az, hogy te egyetértesz-e azzal aki pozitív dolgokat mond az egy dolog, de attól még nem lesz igaza. Nem vélemény kérdés, ez az IQ igen csak alacsony és nagyon nehéz dolga lesz a szülőnek is meg a gyereknek is a továbbiakban. Nem biztatást várt a szülő, hanem olyan segítséget, hogy hol kellene a gyereknek tanulnia. Hivatalos papír van a kezében és arról kérdezett véleményt. Nem okoskodás volt csak hozzászóltam az EQ IQ magyarázatra, ami ebben a helyzetben nem is tartozik a témához. És az IQ nem fejleszthető, legalábbis olyan szinten nem hogy ebből az értékből átlagosat lehessen csinálni. És ez nem pedagógus meg hozzáállás kérdése. Persze vannak terápiák meg módszerek az oktatásban meg a gyógypedagógiában, de attól az 53 nem fog változni csak kifogják hozni a lehető legtöbbet a gyerekből.
2012. ápr. 14. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/55 Án07 ***** válasza:
26%

Mi a baj,ha azt írom, nyugodjon meg??

Ha feszült,azzal megoldja a problémát?

2012. ápr. 15. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/55 A kérdező kommentje:

Kedves fórumozók!

Már az nagy segítség nekem hogy foglalkoztok a témával. Megnyugvást nem jelent, de legalább támpontot kapok a jövőre nézve a gyerekkel kapcsolatban. Itt mindenki a saját tudásához és ismereteihez mérten próbál segíteni. Mindenki másképp és máshogyan, de a cél közös. A GYERMEK!!!

Köszönöm mindenkinek!

2012. ápr. 15. 15:22
 39/55 anonim válasza:
100%
Szerintem elég érdekes, ha még csak most derült ki, hogy enyhén értelmi fogyatékos a gyermeked. Én ismerek olyan gyerekeket, akik annyira lusták, hogy nem szívesen csinálnak meg ilyen teszteket, közben semmi probléma nincs az IQ szintjükkel. Át kéne gondolnod, hogy az eddigi fejlődése során találkoztál-e bizonyos jelekkel. De ne csüggedj, ha bármi probléma is lenne az értelmi szintjével, ugyanúgy értékes életet élhet mint bárki más! :)
2012. ápr. 19. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/55 anonim ***** válasza:
62%

Ez egy marhaság, üzenem minden szülőnek hogy ilyen: "szakértőnek" nehogy higgyen. Most 24 vagyok: 6-7 évesen a szakértők mondták: Dadogok->igaz, másrészt színtévesztő, diszlexia, és mindemellett még írtak egy szemüveget is (szódásszifon). A szemésznél nem tudtam kinyögni egy szót sem. Zöld-Kék színtévesztő nem tudom honnan jött biztos a "szakemberek" A diszlexia:sok olvasás, könyv másolás megtanulható. Sok szülőt nem értem: ahelyett hogy gyakoroltatnák a gyereket jön a felmentés, meg az elkönyvelés "hülyén fog meghalni a fiam".


A "szakember" meg lottón nyerte a diplomát, de annak is bevernék aki kitalálta a 7-évesnek az IQ tesztet, baromság. Mi van akkor ha úgy mérték a gyereknek az IQ-ját mint nekem "sas szem" doktor úr, a szemem világát. Semmi köze az egzakt tudományhoz, másrészt nulla alapja van. Nem hat meg hogy 10.000.000 millió ember mondja... 1 hülye százat csinál.. Én meg akárhány IQ tesztet töltöttem ki alig volt 100-as. De mégis megy a Dif egyenlet, meg a PIC programozás...

2012. ápr. 19. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!