Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Gyermekemnek 7évesen 53-as az...

Sammy2000 kérdése:

Gyermekemnek 7évesen 53-as az IQ szintje. Mire számíthatok később, mi lesz vele?

Figyelt kérdés
2012. ápr. 8. 22:20
1 2 3 4 5 6
 51/55 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező Anyuka!


Köszönjük,hogy megosztottad velünk a vizsgálat eredményét,

tudom milyen nehéz lehetett!Milyen fejlesztéseket javasoltak,ők biztosítják,vagy a nev.tan?Vagy magánúton indultok el?Szerencséje van a gyermekednek,(kisfiú ügye,ha jól emlékszem? ) hogy ilyen anyukája van!!!!Nagyon jó hír hogy "nagyszerűen fejleszthető",fontos hogy ne törj össze maradj erős,tudom hogy az vagy ezt érzem a leveledből is.Nagy szüksége van most rád/rátok , a kitartó törődésnek,és fejlesztésnek biztos nem marad el a gyümölcse!!Nagyon jól tetted hogy nem fogadtad el az első véleményt,mert így megkapja a személyre szabott fejlesztést,nem "kallódik el",és marad le a normál iskolában!Tiszta szívemből drukkolok nektek ,hogy mielőbb javuljon a helyzet.Kérlek majd időnként számolj be a fejleményekről,ha nem nagy kérés.Izgulok a kisfiadért!!!


Baráti öleléssel kitartást kívánok nektek!!!!


A "36 éves anyuka"



Kedves válaszadók!

Zömében a válaszok, tanácsok helyesek voltak részetekről, mivel a héten megvizsgáltattam a gyermekemet egy komoly végzettségű szakemberrel aki ilyen téren végzi a munkáját már 30 éve. Az országban csupán 3 ember rendelkezik ilyen szaktudással mint ő. Komoly vizsgálat volt, igaz nem csekély összegért, de úgy gondolom nagyon sok dologra fényt derített amit eddig más szakemberek még csak nem is sejtettek. A gyermekem valóban középsúlyos, de nagyszerűen fejleszthető, de nem normál iskolában mint ahogy a szakértői bizottság javasolta. Talán egy egyszerű szakmát kitanulhat, és önálló élete lehet, de csak akkor ha speciális intézményben foglalkoznak vele. Jó az integrált oktatás de csak egy csekély elmaradással rendelkező gyermeknek. Én belátom hogy az én szeretett gyermekem fogyatékos. Ezt el kellett fogadnom, ezt hozta számomra az élet, de most megpróbálom szebbé és jobbá tenni az életét, amennyire csak tőlem telik. Nagy kereszt ez számomra, de feladni nem fogom soha, és nem is akarom!

2012. máj. 7. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/55 anonim válasza:
Mi lett vele azóta??
2021. nov. 13. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/55 anonim ***** válasza:
Én írtam ki a kérdést sok éve. A lányom szerencsére jó tanuló, semmi probléma nincs az észbeli képességével! Tanulási zavar sem mutatkozott nála. :)
2021. nov. 14. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/55 anonim válasza:
Akkor mi volt a baja 7 évesen?
2021. nov. 14. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/55 anonim válasza:
Persze egy jó fizetős szakember megvizsgálta, hogy 7 évesen középsúlyos, azóta kinőtte?
2021. nov. 14. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!