Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Gyermekemnek 7évesen 53-as az...

Sammy2000 kérdése:

Gyermekemnek 7évesen 53-as az IQ szintje. Mire számíthatok később, mi lesz vele?

Figyelt kérdés
2012. ápr. 8. 22:20
1 2 3 4 5 6
 41/55 anonim ***** válasza:
65%
Teljesen egyetértek: 19:35 - el. A diploma nem minden! Egy szakértő nem szakértő - hogy egy súlyos diagnózist kapjon a gyerek - sok oldalról, sok magasan képzett, értő SZAKEMBERNEK kell megvizsgálnia.
2012. ápr. 19. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/55 anonim ***** válasza:
18%

Ilyenkor nem egy ember vizsgál!!! 53-as IQ-t nem csak úgy diagnosztizál valaki. Látszik nem értetek hozzá.

Amúgy nem beszélnétek ilyen sületlenségeket!

2012. ápr. 20. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/55 anonim ***** válasza:
100%

Szia!Én nem vagyok szakértő „csak” egy anyuka… az Én kisfiam 7 éves múlt 1. osztályos,feltételezhetően a születéskori oxigén hiány,és sárgaság (hyperbilirubin) miatt,fejletlen az idegrendszere,figyelemzavarós-hiperaktív,nagyon rossz az egyensúlya,

kevert dominancia (nem alakult ki a jobb,vagy balkezesség) bizonytalan térbeli tájékozódás, alacsony intelligencia struktúra (verbális IQ: 84) a fejletlen rövidtávú memória áll a háttérben,

az újszülött kori primitív reflexek jelen vannak még nála, pl.

a fogó reflex miatt ír csúnyán,a szem mozgását is erősíteni/tornáztatni kell,mert nem tudja az újamat követni folyamatosan ,vagyis elugrik a szeme,e miatt alakult ki a diszlexia,

Az óvodában nem vették észre a problémát,a terepruták szerint egy szakembernek igenis fel kellett volna ismerni-e..de az iskolakezdés

erősítette fel annyira hogy nekem is szembe tűnővé vált (laikusnak) ,de a tanár nénijének köszönhetjük,hogy elindultunk,mert ő volt aki felismerte,hogy nem rossz,neveletlen

gyerekkel áll szemben,hanem probléma van a háttérben..

Egyébként nagyon okos intelligens,kreatív, gazdag szó kincsű kis fiú, senki nem gondolta hogy ilyen gondokkal küzd..és nem „csak” eleven…

Szóval ezt azért írtam le nekem ,mert nálunk is alacsony IQ-t mértek,a magán mozgásfejlesztő terapeutánk azt mondta ne is törődjek az eredménnyel,sok minden befolyásolhatta a teszt eredményét,a figyelemzavar miatt sokszor a képességén alul teljesít. Véleménye,és tapasztalata szerint,egy későbbi tesztnél amit mondjuk egy másik szakember végez (esetleg a gyerek számára szimpatikusabb személy) már jó eredmény születik…erre szokták ráfogni hogy a fejlesztéseknek köszönhető.Az én fiam heti 5 fejlesztést kap,a nevelési tanácsadó által biztosított alapozó mozgásterápia, 2X magán mozgásterápia(szintén alapozó) 1X grafomotoros fejlesztés,és 1X diszlexia prevenciós fejlesztés. Amióta magán úton járunk az alapozó terápiára,ugrás szerűen javult,a tanárnő is jelezte hogy sokkal össze szedettebb,órákon figyel,tudja követni az óra menetét,a magatartása JELENTŐSEN javult, idáig két beírást „intőt”,és a heti magatartás értékelése rendszeresen fekete pont volt  max 3-as, de hirtelen 5-össel jött haza,valamelyik nap, az osztályából egyedül neki lett hibátlan a matek felmérője!! a Tanár néni az egész osztály előtt megdicsérte,és azt mondta ő a legjobb matekos  hozzá teszem iskola kezdésig 5-ig nem volt képes elszámolni,és nem azért mert NEM tanítottuk!!!

persze neki is vannak rossz napja,az egyre erősödő követelmény miatt sűrűn vannak komoly dühkitörései.. most pl. beteg volt,és rengeteget kellett egyszerre bepótolnia, este egyszer csak

úgy kiborult,ilyet még nem csinált.. ha láttad az „esőember” című filmet.. úgy viselkedet mint egy autista, erőteljesen dülöngélt,és szorította a fülét,és közben kiabált hogy ,nem akarlak hallani ne beszélj,utállak,elegem van.. Nagyon megijedtem,de minden erőmmel segíteni akartam próbáltam az ölembe húzni,nyugtatni,de teljes erejével feszítette magát,közben nem hagyta abba a dülöngélést,fül szorítást,üvöltést… de én se adtam fel simogattam a fejét és beszéltem hozzá,mondtam neki, hogy nagyon szeretem,tudom hogy sok volt a feladat,Én is kiborultam volna,

és NAGYON-NAGYON büszke vagyok rá,ekkor abba hagyta rám nézett és átölelt megkönnyebbülve,hogy Én nem várok el tőle többet,nem akarok több leckét csináltatni vele..

A terapeutánk szerint nem kell megijedni.. egyszerűen túl terhelődött az idegrendszerre.


Nevelési tanácsadóban voltatok teljes körű vizsgálaton?

Ha tanácsolhatom neked,mindenképpen menjetek el egy magán mozgásfejlesztőhöz,

ott kérj egy teljes vizsgálatot,szerintem, ha 53-as lenne az IQ-ja már rég észrevettétek

volna és az óvónők is az óvodában, ..lehet hogy nálatok is fejletlen idegrendszer húzódik meg a háttérben,csodálom hogy ezt még senki nem írta itt a fórumon!

Semmiképpen ne törődj bele, vidd el még suli kezdés előtt vizsgálatra,a mozgásterápia

csodákat tesz…


egy 36 éves két gyermekes anyuka

2012. ápr. 25. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/55 anonim ***** válasza:
31%

Kedves Utolsó!


A 80 körüli IQ valóban alacsonyabb az átlagnál, de mégcsak nem is határeset. Az 53-as IQ viszont már az enyhe és középsúlyos értelmi fogyatékosság határa!!!!

Ezt ennyire nem tudja félre mérni egy szakértő. Nem egy teszt eredmény alapján sorolja ide- vagy oda a gyerek státuszát. Emberrajz, Bender teszt, minimum egy nagy teszt, vagy inkább 2 teszt alapján. Egy vizsgálatnak ebből kell állnia. Így fog korrekt véleményt mondani.

Egy szakértő

2012. ápr. 25. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/55 anonim ***** válasza:
100%

Kedves utolsó, szakértő!


Igen tudom,nem is összehasonlítási alapként írtam,vagy hogy lebecsüljem a szakembereket,de hátha olyat írok ami esetleg segít neki,nem írta ugyanis a kérdező, hogy pontosan hol,és mit vizsgáltak,csak az IQ teszt eredményét, igen Bender B tesztet a fiam is írt 32 pontos lett ("életkorának megfelelően igen gyenge szint" )De azt is tudjuk hogy az ADHD-sok az értelmi szintjük alatt teljesítenek,mivel nehezen koncentrálnak..a fiam pl. egy ilyen egyszerű összeadáson is kiborult "10+4" elrohant és rugdosta a falat és üvöltött hogy utálja a matekot,és engem is..egyértelmű hogy nem a feladat nehézségével volt gondja,egyszerűen nem tudott összpontosítani,annyira se hogy egy ilyen számára is egyszerű összeadást elvégezzen..

most hónapokkal később pedig hibátlan matek felmérőt ír...


Én mindenesetre a kérdező Anyuka helyében elvinném magánfejlesztésre,és kivizsgálásra, ha mi már az oviban elkezdhettük volna a korai fejlesztőt,valószínűleg akadálymentesen kezdhettük volna a suli.


a 36 éves 2 gyermekes anyuka

2012. ápr. 25. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/55 A kérdező kommentje:

Szia 36 éves anyuka!

Köszönöm a részletes információt, talán Te segítettél nekünk a legtöbbet. Ha jól számolom heti 8 fejlesztést kap a fiad, nem túl kimerítő ez neki? Egyébként az én gyermekemet is hasonló tulajdonságok jellemzik. Az IQ érték sajnos igaz lehet, mert a szakértői véleményben mért többi eredmény alapján az életkora 3év 4hónap átlagot mutat!

Köszönöm

2012. ápr. 25. 21:32
 47/55 anonim ***** válasza:
100%

Kedves kérdező Anyuka!


heti 5 fejlesztésre jár,ebből 3 a mozgásterápia ezeket kifejetetten élvezi,főleg a magán fejlesztőt,mert ott egyénire jár (mivel hiperaktív így egyenlőre a terapeuta nem rakja be csoportba,talán jövő hónaptól) így mivel csak vele foglakozik sokkal eredményesebb mint a tanácsadói ahol 5-en vannak egyszerre.Játékos az egész,hamar elmegy az a 45perc,már kérdezte is a fiam hogy nem járhatna-e dupla órát,mert olyan rövid :), ő már előre tudja melyik nap hova megy :) a grafomotorost is szereti oda már 2 éve jár,a diszlexia fejlesztést pedig az iskola biztosítja,így az egyik tanóráról viszik el aznap amikor 6 órája van,ami eleve elég sok egy elsősnek,így ezt is szereti mert "megússza" az egyik órát :) eleinte amikor 1 alkalomról 3-ra nőtt a heti mozgásfejlesztő,rendszeresen kiborult amikor hazahoztam,ilyenkor kezelhetetlenné vált,ha valami nem úgy volt ahogy szerette volna,vagy nem engedtem meg neki valamit..hisztirohamba torkollott,de a 2. héten megszokta.A terapeuta szerint normális jelenség,gondolom aktívabban lett stimulálva az idegrendszerre,ami jó jel már látszik hogy működik,és ügye a jelentős változást is érzünk a gyerekkel kapcsolatban.Persze ez idővel biztos stagnál,mert azért hosszú folyamatról van szó.De remélem a 2.osztályt már akadálymentesen kezdhetjük.nekünk is 2 év múlva kell visszamennünk a tanácsadóba kontrollra.A tanácsadós vizsgálat során nekünk is azt mondták évekkel le van maradva, de ezt az idegrendszer fejletlensége miatt mondták.te biztos érzed hogy mennyire helyt álló az 53-as IQ, 7 év alatt azért felmérhetted a kisfiad képességeit.Azt írtad az iskolaérettség miatt vizsgálták,nem pedig azért mert úgy érezted te,vagy az óvónők hogy valami nincs rendben...Én azt gondolom,hogy egy ilyen súlyos értelmi lemaradást,te is észre vettél volna.nem hogy a pedagógusok...e miatt is írtam neked,hogy mindenképpen indulj el magán úton,akár a nev.tan-ba,akár magánterapeutához! Az idegrendszer 10 éves korig fejleszthető,még bőven időben vagytok ti is.Laikusként gondolj bele... ha nem tudsz összpontosítani,koncentrálni,a figyelmed pillanatok alatt máshova terelődik,hogyan tudnál egy összetett feladatokból álló IQ tesztet kitölteni?Én amikor kézhez kaptam a fiam két oldalas szakvéleményét..kitöltöttem egy IQ tesztet a neten (persze ez csak hozzávetőleges eredményt ad) amikor csináltam a gyerekeim a nyakamba lógtak,zavartak,nem tudtam figyelni,sokszor nem is értettem a kérdést,mivel állandóan beszéltek hozzám..Az eredmény 90 körüli lett.Nagyon jól érzékeltette számomra ha nem figyelek nem is tudok teljesíteni.A napokban újra megpróbáltam egyet kíváncsiságból,viszonylag nyugodt körülmények között így 106 lett a mért IQ-m.. azért elég nagy különbség szerintem,még ha csak egy netes teszt is..

Nem akarlak véletlenül se tévhitekbe hajszolni,nem az a célom hogy elhitessem veled hogy a fiaddal minden rendben van,hisz komoly gondokkal küzd,valamiért rosszak lettek az eredményei.De nem biztos hogy annyira rossz,és ebbe nem szabad bele törődnöd,és ne azon gondolkodj hogy miért kerül ilyen eredménnyel normál iskolába!Hanem azon hogy,szeptemberig mennyi időd van fejleszteni,hogy megállhassa a helyét a többi elsős között!Még ha lemaradással is kezd mint az Én fiam...de mostanra behozta,persze még van mit javítani :) de feltudott zárkózni.A tanárnő azt mondta Norbinak az a "szerencséje" hogy borzasztó erős az akaratereje,nagyon akarja ezért meg is tudja csinálni!!! Ezt szerencsére tőlem örökölte :D Tiszta szívből szurkolok a kisfiadnak,remélem minden rendben lesz vele!Ha bármilyen kérdésed van,írj nyugodtan!Ha nem nagy kérés,ha bármilyen eredményetek van,kérlek írj nekem,akár privátban is!


a "36 éves anyuka"

2012. ápr. 26. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/55 anonim ***** válasza:
Ma már egyre inkább kétségbe vonják a szakértői bizottságok által adott véleményeket, éppen a diagnózisok mindenhatósága kérdőjeleződik meg. (Pl. egy nagyvárosi gyermek-populációra standardizált teszt elvégzésekor egy falusi gyermek nagyon rossz eredményt produkálhat. Ilyenkor az eredmény egyáltalán nem a valós képet mutatja.)
2012. máj. 5. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/55 anonim ***** válasza:
0%

Kedves laikus válaszolók!

Azt értsétek meg, hogy itt nem az IQ nagysága számít csupán. Egy szakember el tudja dönteni, hogy az mögött a szám mögött valójában fogyatékos a gyerek vagy nem!!

2012. máj. 6. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/55 A kérdező kommentje:

Kedves válaszadók!

Zömében a válaszok, tanácsok helyesek voltak részetekről, mivel a héten megvizsgáltattam a gyermekemet egy komoly végzettségű szakemberrel aki ilyen téren végzi a munkáját már 30 éve. Az országban csupán 3 ember rendelkezik ilyen szaktudással mint ő. Komoly vizsgálat volt, igaz nem csekély összegért, de úgy gondolom nagyon sok dologra fényt derített amit eddig más szakemberek még csak nem is sejtettek. A gyermekem valóban középsúlyos, de nagyszerűen fejleszthető, de nem normál iskolában mint ahogy a szakértői bizottság javasolta. Talán egy egyszerű szakmát kitanulhat, és önálló élete lehet, de csak akkor ha speciális intézményben foglalkoznak vele. Jó az integrált oktatás de csak egy csekély elmaradással rendelkező gyermeknek. Én belátom hogy az én szeretett gyermekem fogyatékos. Ezt el kellett fogadnom, ezt hozta számomra az élet, de most megpróbálom szebbé és jobbá tenni az életét, amennyire csak tőlem telik. Nagy kereszt ez számomra, de feladni nem fogom soha, és nem is akarom!

2012. máj. 6. 21:05
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!