Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Verekedős kétéves. Rászólnátok?

Verekedős kétéves. Rászólnátok?

Figyelt kérdés

Öcsém kisfia márciusban múlt 2 éves. Lassan 1 éve mindenkit üt-vág folyamatosan, de egy ejnye-bejnyénél több reakció nincs a dologra a szülők és anyósáék részéről (együtt laknak velük), mert még kicsi, és nem tudja mit csinál.

nem csak eljár a keze olykor-olykor, hanem átlag 4-5 percenként elkezd ütni valakit, és nem képes leállni. Ennek a viselkedésnek sokszor az én gyerekeim az áldozatai. Két lányom van, 3 és 5 évesek, és a kisfiú állandóan két kézzel mar az arcukba, hajukat tépi, ráncigálja Őket, ököllel vagy valami tárggyal üti a fejüket. A lányaim még sosem bántották, de látom rajtuk, hogy már nem kell sok, ugyanis kibírhatatlan amit a kissrác művel.

A lányaim sem szentek, nekik is volt verekedős időszakuk, de én sosem hagytam rájuk. HA már semmi fegyelmezés nem segített, kivontam Őket a játékból és átvittem Őket a másik szobába és elbeszélgettünk, nem játszhattak stb. Hamar meg is tanulták, hogy nem szabad verekedni.

Erre a gyerekre mindent ráhagynak mert "kicsi". Ráadásul iszonyat hisztériás. Kb fél éves kora óta sikítórohamok jönnek rá. Most már szintén 5-6 percenként nekiáll valamiért toporzékolni, fejét üti a szekrénybe, vonaglik a földön.

Szerintetek ez normális? Tényleg nem lehet még ekkora gyereket nevelgetni? HA valamiért mégis határozottabban rászólnak, egyből bőgni kezd, mire megsajnálják és elkezdik tutujgatni. Fél perc múlva meg kezdődik előröl a tombolás.

Rengetek gyereket ismerünk, sok közülük kisfiú, és egyik sem ennyire "kibírhatatlan".

Öcsémnek már mondtam, hogy nem fogunk menni hozzájuk, ha nem próbálnak legalább tenni valamit, mert elegem van abból, hogy szét van karmolva mindig a lányaim arca. Ő viszont nem érti mi a baj. Az Ő fia még pici...

Szerintetek is?


2012. ápr. 12. 09:43
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:

Nem bántás, de a tipikus "hülye szülő hülye gyereke" eset sajnos. Nem csak hogy lehet, hanem KELL is nevelgetni a gyerekeket ilyen pici korban is.

Pont tegnap olvastam egy babapszichológus tanulmányát erről, ő is azt írja, hogy nem szabad ráhagyni, mert meg kell tanulni a kicsiknek az indulataik és az érzelmeik, belső feszültségeik kezelését. És ennek az a módja, hogy a nagyok rászólnak, magyaráznak, határokat szabnak. Na ez náluk halmozottan nem történik meg, ahogy írod. Ez a legrosszabb, amit tehetnek a gyerekkel (meg magukkal is), mert később még rosszabb lesz.

2012. ápr. 12. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Próbáltam már velük erről beszélni. Nekem is van 2 gyerekem, nem csak a gyerektelenek magabiztosságával okoskodok, de csak megsértődnek, vagy legyintenek. Nem akarom, hogy elmérgesedjen köztünk a helyzet, de ez így akkor is tarthatatlan.
2012. ápr. 12. 09:59
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
A leírtak alapján pszichés gondok is lehetnek a kisfiúval, bár tény, hogy a 2 évesek többsége egyébként is "dacol" (kérdés, hogy csak a rossz nevelési módszerek állnak-e a háttérben, vagy akad más is), de a szülőkkel is, ha nem érzékelik, hogy amit a gyerekük csinál, az nem normális. Ezzel a következetlenséggel a legtöbbet a saját gyereküknek ártanak, hiszen ti legfeljebb nem mentek hozzájuk többet, a kisfiú viszont rosszul fog szocializálódni, és később pokoli nehéz élete lesz, ha közösségbe kerül. A gyereknek sem jó, hogy nincsenek határok, se szabályok, ráadásul már most megtanulta, hogyan és mivel tudja manipulálni a szüleit. Legkésőbb az óvodában úgyis szólni fognak a nevelők, hogy ez így nincs rendben, de egy elrontott 3-4 évest sokkal nehezebb lesz már a helyére billenteni, mint jó irányban tartani egy dackorszakos 2 évest.
2012. ápr. 12. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
1. vagyok, én is azért kezdtem el "művelődni" a kérdésben, mert az én kislányom is elkezdett hisztizni meg csapkodni, és nem szeretném elrontani. Tesódéknak sajnos már sikerült... jó lenne felnyitni a szemüket.
2012. ápr. 12. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:

Teljesen igaz, hogy az ennyi időseknél tombol a dackorszak, de ez a kisfiú egész nap csinálja már lassan 1 éve, de ég kisbaba volt, mikor már látszott, hogy "nehezebb eset".

A szülők szerint nem mindig ilyen, de ez nem igaz. Szinte naponta beszélünk telefonon, mindig ott üvölt a háttérben. Nyaranta több hetet vagyunk együtt a telken, folyamatosan ilyen a gyerek akkor is. Nem is értem, hogy bírja szuflával.

2012. ápr. 12. 10:23
 6/17 anonim ***** válasza:
51%

Nehezebb temperamentumú ,nyugtalanabb gyermekről lehet szó ,biztos vagyok benne,hogy a szülők a saját tudásukhoz mérten a maximumot szeretnék neki nyújtani a nevelésben,mint minden szülő.

Nem szokták jónéven venni,ha valaki kéretlenül nevelési tanácsokkal szolgál,emiatt elmérgesedhet a helyzet közöttetek felnőttek között is,mindenki a maga gyerekéért felelős.



Ha ők nem akadályozzák meg a kisfiúkat abban,hogy másokat bántson,akkor amit tenni tudsz az az,hogy sosem hagyod felügyelet nélkül a kislányaidat a kis harcias rokonnal és ha agresszíven közeledne a kislányaid felé azonnal közbelépsz ,erre nem szólhatnak a szülők semmit,mert nyilván jogosan véded a gyerekeidet .


Haragot ,indulatot vélek felfedezni a soraidban ,de hidd el ha valóban olyan a kisfiú amilyennek leírtad ,akkor éppen elég rossz neki,hogy ennyire képtelen az indulatait fékezni ,ennyire impulzív ,belül szenved saját magától és durva fegyelmezéssel sokat lehet rontani még a viselkedésén .



Két kislányod van :-) ,nem szeretnétek még egy fiút ?

Nekem mindkettő van és bizony ég és a föld a különbség közöttük,a kislányokkal sokkal könnyebb .

2012. ápr. 12. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
68%

Az,hogy kisbabának is ilyen volt az is bizonyítja ,hogy nem direkt mások bosszantására csinálja amit csinál.


Az én kisfiam pont ilyen volt ,most 6 éves és hiperaktívnak diagnosztizálták.


ÉN sosem hagytam azt,hogy másokat bántson,állandó gyomorgörccsel küzdöttem,ha társaságba mentünk együtt ,készenlétben álltam,hogy közbe tudjak lépni.


Mára eljutott odáig ,hogy mikor tegnap megharapta egy 3 éves kisfiú a játszótéren megsimogatta és azt mondta neki,hogy nem szabad ám harapni másokat.

2012. ápr. 12. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:

Igen, két lányom van, de attól még ismerünk sok kisfiút is :)))

Egyiknél sem tapasztalunk hasonlót. Persze vannak elevenebbek is, de ennyire durva nincs.

Az a baj, hogy sehogy se nevelik. Ellátják, játszanak vele, de azt, hogy mit szabad és mit nem, nem tanítják neki, mert "kicsi". Minden lila folttal orvoshoz szaladgálnak, de a viselkedése miatt nem aggódnak...

2012. ápr. 12. 10:45
 9/17 anonim ***** válasza:
85%

Amennyiben ez a kisfiú egy "megalszik a szájában a tej" típusú legényke lenne,akkor senki sem vetné fel,hogy csak azért ilyen ,mert a szülő mindent ráhagy.


Veleszületett temperamentum tehet leginkább arról,hogy ilyen,nem csak nevelési hiányosságok vannak szerintem ,nagyon nehéz okosnak lenni az ilyen gyermek nevelésénél,tanácstalanok előbb-utóbb a szülők,pláne ,ha még közösségbe kerüléskor óvodás korban is hasonlóan fog viselkedni,akkor ott már komoly kudarcok fogják érni a kisgyereket,kirekesztődik a csoportból,mert képtelen beilleszkedni,alkalmazkodni.


Ezzel a kisfiúval senkinek sem lenne könnyű dolga.Durva fegyelmezéssel viszont csak méginkább elszabadulna a pokol ,csakis türelemmel,szeretettel,elfogadással lehet eredményt elérni,amellett,hogy határozottan terelgetik.


Az én hiperaktív fiamnál nagyon-nagyon sokáig semmiféle fegyelmezés ,nevelési módszer nem használt ,ő akkor is csinálta amit úgy érzett csinálnia kell,inkább agyonütette volna magát,minthogy képes legyen uralkodni a pillanatnyi impulzusain.



Én elhiszem,hogy irritáló ,dühítő a kis rokon viselkedése a számodra ,de nem hinném,hogy létezne olyan csodamódszer ami rövid időn belül kisangyallá változtatná őt.

Védd a gyermekeidet tőle ,kezdeményezz beszélgetést a szülőkkel arról ,hogy hogyan boldogulnak a kisfiúval .

2012. ápr. 12. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%

9-es válaszolónak:


Az én fiam 4 éves, és ő maga sem egy angyal típus, pici korától nehezen kezelhető, akaratos, dühöngésre hajlamos, ellenben hihetetlenül okos, és kitartó kisfiú. Azt azonban tudom, hogy abban, hogyha verekedett, mindig vastagon benne volt a mi felelősségünk is, mint ahogy a környezeti hatások is. Többek között azért váltottunk ovit, és azért tiltottunk le rengeteg mesét, mert mind csak fokozta a gyerekben az agresszivitást, és azért kerestünk olyan játszópajtásokat neki, akiknél otthon szintén nem elfogadott ez a viselkedés, hogy láthassa, verekedni, harapni, "nem normális" dolog. Addig ugyanis - bár hisztizett, kiabált, csapkodott ő is - sosem ütött volna meg másokat, míg az óvodában meg nem tapasztalta, hogy őt magát verte orrba egy másik gyerek... Abban az óvodában a nevelők szintén úgy gondolták, hogy mindez még "belefér", és az ilyen eseteket nem reagálták le megfelelően. A végén a fiam már ugyanúgy harapott, verekedett, mint a többi, és most kezd el visszaszelídülni, amióta normális óvodába jár. Az akaratossága megmaradt, de már más úton jut kifejezésre.

Nem állítom, hogy a temperamentum megváltoztatható, de még a legnehezebb természetű gyerek is kezelhető, csak meg kell találni hozzá a kulcsot. Az agresszív viselkedés, mások bántalmazása pedig SOHA, semmilyen korú gyereknél nem tolerálható! Léteznek módszerek, pl. meseterápia, amivel még a legkisebbek is jó irányba terelhetők, ráadásul úgy, hogy közben ők maguk sem sérülnek lelkileg.

2012. ápr. 12. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!