Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Mit csináljak a majd 9 éves...

Mit csináljak a majd 9 éves fiammal, ha lop?

Figyelt kérdés
Nemrégiben vettem észre, hogy olyan dolgok vannak nála, amik nem az övék. Mindig azt mondta, hogy kölcsönkapta, örökbe adták neki stb. Egy barátnőm kislányaitól kb. egy hónapja ellopott 1-1 játékot. Nem merek a barátnőm elé állni azzal, hogy a fiam elvette tőlük, bár úgy érzem nincs más választásom. Most meg egy telefonont (bár már nem használják) találtam a fiókjában. Segítsetek!
2012. ápr. 13. 10:22
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%

Én a 6 éves fiammal harcoltam emiatt. Lehet, hogy 9 éveseknél másképp kell, de mi így oldottuk meg:

Először is vissza kellett adnia azt amit elvett és bocsánatot kellett kérnie érte. Ezzel érezhette, hogy szégyen lopni.

Úgy láttam, hogy ez nem volt teljesen elég, mert még mindig azt mondta, hogy szerinte csak így juthat hozzá ahhoz, amire nincs elég pénze vagy nem veszem meg neki én.

Úgyhogy kutyaharapást szőrével: néhány dolgot "elloptam" tőle. Nagyon meglepődött és ez volt az a pont amikor megértette, hogy nem jó dolog a lopás.

Ez volt nálunk. Remélem kapsz hasznosabb ötleteket is.

2012. ápr. 13. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
7 éves koromban elloptam egy akkor drágának számított, elefántot formázó csokit a boltból. Persze anyukám lement a boltba, és kifizette, de nem ehettem meg, hanem ki kellett raknom az íróasztalomra, és naponta le kellett törölgetnem róla a port. 14 éves koromig az asztalomon volt, és naponta kellett szembesülnöm azzal, hogy loptam. Próbáld meg, hátha tudsz hatni a lelkiismeretére.
2012. ápr. 13. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:

Köszi a gyors választ.

Nálunk ma jött el a napja, hogy visszavisszük a játékokat. A telefont még nem tudom honnan való, de szerintem tegnap mikor egyik ismerősünknél voltunk, elcsórta, de még utána kell kérdeznem. A játékokat viszont ma szigorúan vissza fogja adni, és bocsánatot fog kérni. Remélem elég rosszul fogja érezni magát ahhoz, hogy soha többet ne csináljon ilyent. Amit írtál, hogy te is elvettél tőle egyet és mást, én is elgondolkodtam. Ez lesz a következő lépés. Csak azt nem tudom, hogy én hogyan nézek majd a barátnőm szemébe, ha meglátja a fiamnál a két játékot mikor visszaadja. El fogok süllyedni szégyenemben.

2012. ápr. 13. 10:31
 4/17 A kérdező kommentje:

Megpróbálok a lelkiismeretére hatni, mert úgy tűnik, hogy a szép beszéd nem használ.

Úgy gondolja, hogy amit nem kap meg, azt így kell megszereznie magának. Sajnos nem vet fel bennünket a pénz, és egyedül nevelem a két gyerekemet, de minden tőlem telhetőt megteszek értük. De a 125. kütyüt már urambácsá' nem fogom megvenni, főlem ha tudom, hogy csak addig érdekes amíg megkapja.

2012. ápr. 13. 10:34
 5/17 anonim ***** válasza:
Ne szégyenkezz, nem te tehetsz róla. Előadod a történetet, kisfiad szépen visszaadja, és kész. :)
2012. ápr. 13. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
60%

Szia.

Szakértők erre mindenféle lelkizést ajánlanának szépen csomagolva a lényeg nagyjából az lenne,hogy ti b**-tátok el és a ti hibátok.Meg,hogy nem szabad a gyereket megszégyeníteni.

De én és szerintem sokan mások egyet értünk az előttem szólóval vidd csak el a barátnődhöz,ne te tusold el és adja vissza amit elvett.Az iskolában viszont vigyázni kell.Ha rájönnek,hogy lopkod akár el is bocsájthatják,márpedig előbb utóbb rájönnek és előbb jön a kiutálás,majd persze a valós iskolaváltás.Beszélgess el vele.Én,ha ilyet tenne a gyerekem becipelném egy templomba gyónni.Isten mindent lát az is riasztó dolog,mert a gyerekek még keményebben hisznek ebben.Egy pillanatig se toleráld,ebbe ne legyél pajtás.Büntesd TV megvonással,bármivel amivel csak hatni tudsz rá.A lényeg,hogy érezze ott vagy bízhat benned,de a tettei nem maradnak következmények nélkül.

2012. ápr. 13. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%

Most hogy belegondolok, én is loptam kb. 3x egy-egy csokiszeletet az ABC-ből kis koromban. Nem tudom hány éves voltam, de úgy emlékszem, hogy nem is igazán a csoki maga kellett, hanem az az izgalmi érzés, hogy "meg tudom csinálni". Mondjuk akkoriban sokkal könnyebb volt, mert nem voltak kamerák sem meg csipogó rendszer sem...

Én nem buktam le, de az a 2-3 alkalom elég volt ahhoz, hogy érezzem, "képes vagyok rá", és valahogy a csokikat megenni sem volt olyan jó érzés, úgyhogy én magamtól leálltam ezzel.


Így visszagondolva az állhatott a háttérben, hogy nem kaptam elég megerősítést a szüleimtől, hogy én "jó vagyok", hogy szeretnek, hogy lefogadnak. Sem dicséretet, így kellet valami, hogy "magamnak megadjam ezt az érzést".


Nem biztos, hogy ilyesmi áll a háttérben nálatok is, de esetleg egy átgondolást megérdemel a részetekről: mennyire fogadjátok el őt, és mennyire fejezitek ki irányában, hogy értékes klassz gyermek, vagy inkább csak elvárások vannak, amiknek meg kell felelnie...


A módszerekhez sajnos nem tudok hozzá szólni, abban semmi tapasztalatom.


Remélem megoldódik hamarosan! Viszont ha nem tudtok boldogulni, akkor kérjetek külső segítséget!


Minden jót!

2012. ápr. 13. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat.

Túl sok elvárásom nincs felé. Tudja mi a dolga, soha nem kellett megkérni semmire, mindig jött és csinálta (persze a korának megfelelően), amiért természetesen megkapta a jól megérdemelt dícséretet. Én jutalmazásul nem szoktam pénzt meg egyéb dolgokat adni neki, "csak" dícséretet. Lehet hogy azzal van összefüggésben, hogy az apja tavaly meghalt és én itt maradtam velük egyedül. Bár nem hiszem hogy ténylegesen érzi az anyagi helyzetünk nehézségeit (mert most is mindene megvan, ami régebben megvolt), de valahogy az az érzésem, hogy mégis ezzel van összefüggésben.

2012. ápr. 13. 10:47
 9/17 anonim ***** válasza:
Most jut eszembe, hogy kb 2 éves lehettem, mikor Anyu tolt a babakocsiban, és nézte, hogy ilyen bébiételt vegyen nekem. Én addig szépen kinyúltam a babakocsiból, levettem a polcról egy üveges szörpöt, fogtam a két kis lábam között, anyu meg már csak a kasszánál vette észre, hogy mit zsákmányoltam. :) Tudom, hogy nem igazán idevág, csak leírtam, hogy én is csináltam, és szerintem majdnem mindegyik gyermek csinálta már legalább 1x.
2012. ápr. 13. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
Most olvasom, hogy sajnos elveszítette az apukáját. Lelki okai is lehetnek. Forduljatok pszichológushoz.
2012. ápr. 13. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!