Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Mit csináljak a majd 9 éves...

Mit csináljak a majd 9 éves fiammal, ha lop?

Figyelt kérdés
Nemrégiben vettem észre, hogy olyan dolgok vannak nála, amik nem az övék. Mindig azt mondta, hogy kölcsönkapta, örökbe adták neki stb. Egy barátnőm kislányaitól kb. egy hónapja ellopott 1-1 játékot. Nem merek a barátnőm elé állni azzal, hogy a fiam elvette tőlük, bár úgy érzem nincs más választásom. Most meg egy telefonont (bár már nem használják) találtam a fiókjában. Segítsetek!
2012. ápr. 13. 10:22
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:

Huh. HÁt így mindjárt más a helyzet!

Részvétem először is!

Mindenképp lesz összefüggés, kérjetek segítséget gyermekpszichológustól. Ezek a dolgok sajnos nem jönnek csak úgy a "semmiből". Egyébként még hasonlóság is van, nekem igaz nem meghalt az apám, de elváltak a szüleim, tehát én is "elveszítettem" bizonyos szempontból őt.


Mindenképp sok türelem kell és szakértő segítség!

Az persze jó, ha visszaviszi ő.


Legjobbakat Nektek, kívánom, hogy rendeződjön!

2012. ápr. 13. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
Gyakran előfordul, hogy valóban lelki okait kell keresni a lopásnak. Viszont egyetértek sok előttem szólóval abban, hogy édesmindegy, mi az indoka, nem lophat! A legjobb megoldás szerintem is az, hogy vállalnia kell a felelősséget azzal, hogy visszaadja, amit elvett és bocsánatot kér. Ez biztosan nagyon nehéz lesz neki, de pont ezzel talán el is megy a kedve a dologtól. Emellett természetesen beszélgetnék vele komolyan a dolgokról, biztosítanám róla, hogy szeretem, bármit is csinált és szerencsére jóvátehető a bűne, de a felelősséget bizony vállaltatnám vele.
2012. ápr. 13. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:

Ne szégyenkezz. Viszont tényleg forduljatok szakemberhez. NEM fogja azt mondani, hogy te rontottad el, viszont segít megérteni a gyereknek, mik azok a tényleges szükségletei, amik miatt ilyen pótszerekhez folyamodik. Mert azt csak hiszi szegény, hogy a kütyük majd boldoggá teszik, csak az a baj, hogy anyu nem veszi meg.

Sok hasonló korú gyerek átmegy ilyen fázison, úgy emlékszem érzelmi lopásnak hívják. Van aki sose bukik le, és a probléma magától rendeződik, és van ahol a család szégyenkezve rejtegeti a sötét titkot.

Mutasd ki nyugodtan, hogy a lopás elfogadhatatlan a számodra, de feltétlen éreztesd a gyerekkel, hogy őt magát mindenféleképpen nagyon szereted.

2012. ápr. 13. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 A kérdező kommentje:

Mindenkinek nagyon szépen köszönöm a válaszokat.

Pénteken elvittem barátnőmékhez, hogy visszaadja amit ellopott. Bocsánatot is kért. Kicsit szégyellte magát, de nem túlságosan. Barátnőm is beszélt vele, hátha úgy hatásosabb a dolog. Még a férjét akarom megkérni arra, hogy beszélgessen el vele (mint férfi a férfival), hátha őrá jobban hallgat, hátha egy erős férfiember kell neki ahhoz, hogy valójában rájöjjön tettének súlyosságára. Még aznap vagy egy órát beszélgettem vele, elmondtam milyen következményei lehetnek ennek.

Mert ténylegesen nem is igazán kellenek neki ezek a dolgok, csak valamiért elteszi. Minden bizonnyal, ahogyan írtátok is, érzelmi okai vannak a dolognak. Most várok egyenlőre, ha megint észreveszek valamit, irány a pszichológus.

2012. ápr. 16. 10:20
 15/17 anonim ***** válasza:

Nem kell pszichológus, túlliheged. Minden hasonló korú lophat, a legjobban nevelt is, azért mert még nem éli meg lopásnak úgy mint egy felnőtt.


Szembesiteni kell vele, ha osztálytársától lopott akkor ott az osztályban (tanár tudni fogja mit tegyen), ha barátnőd gyermekétől akkor ott. Az amit tettél jó volt, átbagyogtok, az ő kezében a lopott játék, ő adja vissza és ő kér bocsánatot.

A folyamat lényege a magára maradás ebben a helyzetben. Tehát nem te és a gyerek kértek bocsánatot. Ti 3-an (barátnő, barátnő gyermeke és te) egy oldalon álltok a helytelen dolgot cselekedett gyermekeddel "szemben".

Ezt kell átélnie, ha csak másodpercekre is. És ha megtörtént a látványos visszaadás és a bocsánatkérés tovább nem is foglalkozunk a témával, mehet játszani.

Nincs további lelkifröccs, nem beszélgetünk róla esténként, nem mondunk neki példákat schmittpálról, semmi ilyesmi, a téma ott és akkor befejezödött.


A magára maradást és a megkönnyebülést kell megélnie, ez fogja megtanitani neki melyik irány a helyes.

2012. ápr. 18. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
Vagy lehet, hogy csak egyfajta "szórakozást" keres, izgalmakat. Kéne neki valami érdekes foglalkozás, sport. Valami újdonság.
2012. ápr. 19. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

Humoros része is van ennek a kis tørténetnek...

Sajna nem tudok ékezetes o-t írni angol Win2000 alatt magyar billcsivel :(

2012. júl. 10. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!