Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Tönkrement kapcsolat problémás...

Tönkrement kapcsolat problémás gyerek miatt?

Figyelt kérdés
ismertek olyat , esetleg ti magatok vagytok ilyen helyzetben , hogy a hiperaktív , figyelemzavaros stb gyerek miatt megromlott a két szülő közt a viszony?
2012. ápr. 15. 16:09
 1/9 anonim ***** válasza:
Én csak olyat ismerek akik között megromlott a viszony, pedig nem volt problémás a babájuk. Csak egyszerűen nem voltak még felkészülve erre a felelősségre, sokat veszekedtek, az apa volt az aki kilépett a kapcsolatból.
2012. ápr. 15. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
az én lányom is problémás bár nincs kimondva róla hogy hiperaktív.Volt idő mikor úgy éreztem rámegy a kapcsolatunk mert mindig volt vmi cirkusz a gyerek körül sokszor össze is vesztünk.
2012. ápr. 15. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
51%
Add oda a férjednek az Indigógyerekek ill. az Indigógyerek nevelése c. könyveket, bármely nagyobb könyvesboltban kapható, nem minden hiperaktívnak titulált gyerek hiperaktív, csak már az új generáció gyermekei, amivel lehet nem egyetérteni de ha már minden kötél szakadt egy próbát megér nem?
2012. ápr. 16. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
ha férfi vagy bocsi, nem volt egyértelmű a kérdésből:-) amúgy mindkét szülőnek hasznos olvasmány
2012. ápr. 16. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Igen, ismerek. Jelenleg a sógorom neveli a barátnője gyerekeit, mert a férje már nem bírta és elváltak. Ez a kapcsolat se tűnik hosszú éltűnek. A gyerekek sose voltak nevelve, korlátozva, öntörvényűek és elviselhetetlenek... És 2 percig nem tudnak ülni a fenekükön...
2012. máj. 16. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
köszia a válaszokat. amit az utolsó írt, nem tudom, ez az eset-e. ha neveletlenság miatt ilyenek a gyerekek, akkor abban az apának is szerepe van. viszont a hiperaktivitás stb az nem nevelés kérdése.
2012. máj. 21. 16:46
 7/9 anonim ***** válasza:
Már voltak nevelési tanácsadóban, semmi bajuk nincs. Nem hiperaktívak meg ilyesmi. Csak anyuka nem foglalkozott velük, mert egyszerűbb volt rájuk hagyni mindent. :( Utolsó voltam.
2012. máj. 21. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Mi mindig is éreztük, tudtuk, hogy valami gond van a gyerekünkkel, de a kutya nem hitt nekünk. A saját anyám, és a közeli családtagjaim sem. Annyit láttak, hogy a kisgyerek ügyes, okos, mindenben benne van, az utcán mindenkivel szóbaáll, húúú, milyen talpraesett, mondja mint a vízfolyás. Most elsős, komoly gondok vannak vele, diagnosztizált HDAD (azaz figyelemzavaros-hiperaktív)magatartászavaros, amúgy jó feje lenne, de annyira szétszórt, hogy szegényke mindig "elfuserálja" a feladatokat. Néha azt érezzük a férjemmel, hogy nem bírjuk tovább, sok a vita miatta, sőt mondhatnám, hogy szinte csak miatta. (ezt próbáljuk nem előtte) de ő is érzi, hogy feszültség van. Nem fog rámenni a házasságunk, nem engedjük, de irtó nehéz!!! A sok kritikát tanároktól, szülőktől, családtagoktól... hogy hogyan kell ilyen "rossz gyereket" jól nevelni, én nem tudom feldolgozni. És mikor ugye szóba jön a szokásos duma: "Sajnos ő már így született, HDAD-s... " néznek rám hülyén, hogy ezzel próbálom kimagyarázni, hogy rosszul nevelem, aztán meg megkérdezik tőlem, hogy: "Miért, mi az a HDAD???"- no comment
2014. máj. 20. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

[link]


mint természetgyógyász csak megerősíteni tudom, hiperaktív gyerek nincs, indigó viszont van...olvasson utána mindenki akinek a gyerekére rásütik a bélyeget...és ne adj' Isten még ritalinnal és hasonló szörnyűségekkel tömnék...

2014. jún. 1. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!