Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Belehalok a lelkiismeretfurdal...

Belehalok a lelkiismeretfurdalásba! A folyamatos hisztije miatt elvesztettem a türelmem, kiheverheti ezt pszichésen egy gyerek?

Figyelt kérdés
3 éves a kislányom, most ott tartunk, hogy már nincsenek külön hisztik, hanem az egész életünk egy nagy hiszti! A férjemmel együtt mindent megpróbálunk, és nem is rossz eredménnyel, legtöbbször szépen megoldódnak a konfliktus helyzetek, de ma fürdés közben is csapott egy akkora hisztit, hogy a gyötrelmes előzmények miatt nem volt bennem több türelem, és normális hangvételű szó. Kifogyott:( Mindössze néhány csepp vizet fröcsköltem az arcára, hogy mostmár elég, de látta, hogy nagyon mérges vagyok, és már toporzékolás közben nyújtotta a karját, hogy öleljem meg, és én nem öleltem meg, hanem kivettem a kádból, és szinte vicsorogva, sziszegtem, hogy elég. Bármi okból is, egy gyerek, ha ezt kapja az anyjától, szerintem ott mindennek vége. Nem öleltem meg. És undorító, és ilyesztő lehettem számára:((
2012. ápr. 19. 23:03
1 2
 11/19 porcukormókus ***** válasza:

Őszinténszólva, amikor azt látom a kislányomon, hogy kezdi feszegetni a határait, nekem eszembe se jut ölelgetni. Arra gondolok, hogy ezzel olyan "üzenetet" küldök neki, hogy ügyes kislány, hisztizzen csak..

Ha szépen viselkedik, megdicsérem, megszeretgetem, de amikor hiszti van, akkor részemről vége a "haverfelvételnek". Persze nekem egyenlőre egyszerűbb a dolgom, még csak 11hónapos, de meggyőződésem, hogy korán kell elkezdeni a "nevelést", és nagyon következetesnek kell lenni. Nemsokára jön a kistesó, muszáj lesz határozottnak lennem.

Máskülönben amikor elkzdtem olvasni a kérdésedet, azt hittem valami szörnyűséget tettél.. :) Nagyon türelmes anyuka vagy, nekem ennyitől nem lenne lelkiismeretfurdalásom! :)

2012. ápr. 21. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 A kérdező kommentje:
Ennek az egésznek az volt a lényege, hogy amikor elszakadt a cérna nálam, láthatóan kétségbeesett, és a fejem elnézve akkor volt is rá oka, és azért akart átölelni, mert megijedt. Ekkor már az ölelés kell, nincs mese, az nem azt jelenti, hogy az ő hisztije miatt még én ölelgetem... És a hab a tortán, hogy nem "mezei" hiszti volt, hanem valamit nem akart már hetek óta megengedni, amit muszáj volt megcsinálni vele, és ebből csinált olyan patáliát, de úgy néz ki félt tőle nagyon, noha fájdalmatlan, banális dolog. Tehát félt. Szóval van itt vaj az én fülem mögött is, nem véletlenül írtam ki ezt a dolgot, miközben napi 5000 hisztivel simán elbánok.:(
2012. ápr. 22. 23:22
 13/19 anonim ***** válasza:
60%
NEM kell megölelni, akkor sem, ha megijed attól, hogy dühös vagy. Nagyon jól tudnak színészkedni és ravaszak ám. Betojt mert mérges lettél? Az a jó, legalább nem meri még egyszer. Pofon nélkül csak így tudod megnevelni.
2012. ápr. 23. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:

Van tippem, mi lehetett az a dolog:


Vagy körömvágás, vagy fültisztítás. Egyikbe sem hal bele, és nem szabad hagyni hogy ilyen kis marhaságokért hisztizzen. Még ha fél is tőle, majd lenyugszik. Neked kell következetesnek lenni, különben a fejedre nő. Ha már a banális dolgok miatt is országos cirkusz megy nálatok, mert a gyerek irányít, és még neked van miatta bűntudatod, akkor mi lesz itt később, mikor kamasz lesz? Megmondom, semmibe fog téged venni.

2012. ápr. 23. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 A kérdező kommentje:
Nem ő irányít, sőt néha talán túl kemény vagyok, mint a fentebbiekből kiderült, épp ezért kérdeztem véleményeket, hogy helyesen cselekszem-e? A bűntudat egy dolog, azt itt "kisírtam" magamból, ő felé ezt az esetet attól függetleneül úgy érzem következetesen reagáltam le. Köszönöm a hozzászólásokat, megnyugtató, hogy szinte egyöntetűen "normális", sőt szükséges viselkedésnek ítélitek az enyémet.
2012. ápr. 23. 17:41
 16/19 anonim ***** válasza:

Legyél csak vele kemény, nem szabad, hogy irányítson. Igen, ez szükséges volt. Nem ölelgetheted ha rosszat tesz, csak azért, mert megijed. Ilyenkor az marad a fejében, hogy ha megijedek és sírok, anya úgyis megölel, és akkor már minden el van felejtve. Nem.

Az orrára kell koppintani ilyenkor, és ez jó módszer rá.

2012. ápr. 23. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
A 6.7.linkeket is én küldtem.Nem értek egyet az utolsó hozzászólásokkal,szerintem a nevelés és hiszti kezelés,nem egyenlő a szeretetmegvonással,és a "megfélemlítéssel"(Nem érti,és félelmet kelthet benne, anya most miért nem szeret).De persze ahány gyerek ,annyi féle nevelés,de a büntiben is tudnia kell a gyereknek,hogy a szülei szeretik. még egy link:. [link]
2012. ápr. 24. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
2012. ápr. 24. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
Még is kellett volna pofozni
2020. máj. 21. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!