Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Kötelességtudat 8 évesen? Mit...

Kötelességtudat 8 évesen? Mit tegyek, hogy ...

Figyelt kérdés
Kislányom egy tündér, ha játékról van szó, vagy az történik, amihez kedve van. De ha iskolába kell menni, aznap nem akar felkelni, pedig este 8-kor ágyban vagyunk. Nyugodtan alszik./Hétvégéken már hajnalban kuruttyol./ Ha leckeírásra kerül a sor, mindent megtesz, hogy húzza az időt, önállóan sem fog hozzá. Az íróasztalnál csak tekereg, izeg-mozog, játszadozik. Fél óra egy feladat. Amúgy okos,93%-os a felmérője. Ettől függetlenül gyakorolni muszály. Hogyan ébresszem fel benne a kötelességtudatot? Egy aggódó szülő.

2012. ápr. 20. 12:37
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

nem fogod tudni ravenni, hogy kotelessegtudata legyen... Ulj le vele gyakorolni, magyarazd el, hogy ez miert fontos... Elobb utobb belatja, hogy igazad volt, es ha majd gimi, vagy a fosuli valasztasahoz kerul a sor, oda fog menni, ahova a kedve tartja.

Kis jutalmakat is adhatsz, pl matrica az otosokert, vagy hasonlo... keress motivalasi ezkozoket

2012. ápr. 20. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nyugodtan ülj le vele tanulni. Együtt gyorsabb, könnyebb, ráadásul megtanulja, hogyan kell tanulni. Ő nem az a gyerek, aki ezt önállóan még kivitelezi. Ha már ez jól működik, egyedül is hatékonyan tanulni fog önállóan is.

Nem minden kisiskolás alkalmas arra, hogy önállóan tanuljon. Kell az elején a segítséged.

2012. ápr. 20. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
64%

a gyerekek a tanóra 6-15 percében képesek figyelni, de a tanár nyomja az anyagot egész nap mint süket a csengőt mert a NAT-ot teljesíteni kell

fáradt, elege van...

nem kell gyakorolni, nem kell fejleszteni

a kislányod a viselkedésével könyörög hogy ne kelljen még otthon is lélekben visszamenni az iskolapadba...

(by Dr. Vekerdy Tamás)

2012. ápr. 20. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
40%

Miért is muszáj gyakorolni?

Nagyon rossz úton jártok, ha a te kötelességed a lecke, ő pedig békésen kivárja, míg valahogy ráveszed, hogy megcsinálja. Ha ez így marad, 4-5 év múlva hogy fogod tanulásra kényszeríteni?

Közöld vele nagyon határozottan és egyértelműen, hogy ez az ő dolga. Te helyet és időt biztosítasz, amikor megcsinálhatja, de ha nem készül el, neki kell a tanító nénivel tisztázni a dolgot. És természetesen nincs leckeírás lefekvésidő után. TILOS. Aki a délutánt elszórakozta, másnap hiányos leckével megy iskolába.

Ha szeretné, hogy ötös legyen a felmérője, és nagyon szépen megkér, hajlandó vagy esetleg egy kicsit segíteni. De ha te könyörögsz, hogy gyakorolhass vele, hosszútávon biztos vesztésre állsz.

Azt a vágyat próbáld benne felébreszteni, hogy jól akarjon teljesíteni, ha másért nem, hát hogy a tanítónak (akit remélhetőleg nagyon szeret) és nektek, a szüleinek örömet szerezzen. Ha szerencsétek van, ez a vágy idővel valódi tudásvággyá alakul át.

2012. ápr. 21. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Kedves hozzászólók! Nagyon köszönöm a sok hasznos tanácsot, igyekszem megtenni minden tőlem telhetőt a kislány érdekében.
2012. ápr. 23. 08:28
 6/9 A kérdező kommentje:
Kedves hozzászólók! Nagyon köszönöm a sok hasznos tanácsot, igyekszem megtenni minden tőlem telhetőt a kislány érdekében. D.Anikó
2012. ápr. 23. 08:35
 7/9 TKI Ibolya ***** válasza:

Kedves 4-es ezzel a hozzá állással szerintem egy gyerekből csak dacot és utálatot fogsz kiváltani.Vannak olyan gyerekek akiknél ezzel a katonás szigorral semmire sem megy az ember.Szerintem ha ez a 8 éves gyerek utál tanulni biztosan nem fog jobban szeretni gyakorolni csak azért mert anya ezt szeretné és mert majd ettől ő milyen okos lesz.Ezt tapasztalatból tudom két iskolás gyerekem van.Nem muszáj gyakorolni,nem minden nap.A gyerekek így is túl vannak terhelve nem kell,hogy még a szülők is verseny lovakként neveljék őket.Állapodjatok meg egy napban és akkor gyakoróljatok.Képzeld csak magad a helyébe reggel 7.30-tól délután 16 óráig minimum a suliban van és ezek után haza megy és nem lehet gyerek hanem azt kell folytatnia,amit a suliban abba hagyott és persze legyen jó ne forgolódjon és figyeljen oda.Hpgyan amikor már hulla fáradt.

Kérdező semmi gond a kislányoddal ahogyan az eredményei is igazolják.Én az elsős fiammal van,hogy úgy gyakorlom,hogy az játék.Lehet számolni gyakorolni kockázással is,vagy olvasni gyakorolni activitivel,mert azt például neki kell felolvasni és nagyon büszke magára,hogy ő már ilyen okos.Észre sem veszi a gyerek,hogy olvasni gyakorolt.Rengeteg ilyen "trükk" van amivel a gyerek tanul de még sem érzi kényszernek.A piszkálással nem lehet jó eredményt elérni tapasztalatból tudom.Az én lányom harmadikos és most már talán van kötelesség tudata,de mellé is le kell ülni tanulni.De miért baj ez? Vannak ilyen gyerekek és én az anyukája vagyok és ha ezzel tudom őt segíteni én megteszem.Ő is olyan volt elsősnek amit te leírsz de mostanra már szépen ül és csinálja a dolgát de például a mateknál ott kell vele lenni és segíteni neki ,mert nem biztos mindig magában.


3 gyerekes anyuka

2012. ápr. 24. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Kedves 3 gyerekes anyuka! Üzeneteddel sokat segítettél és megnyugodtam. Biztosan később önállóbb lesz a kislányom is. Addig is türelmesnek kell lennem, és talán nem a maximalizmusra törekedni. Üdv: Anikó.
2012. ápr. 25. 07:41
 9/9 anonim ***** válasza:

A mi kisfiunk 8 lesz szeptemberben, de meglepődnék, ha kialakulna addigra a kötelességtudata. Nincs neki sajnos.

Házit se csinál egyedül, és kicsit nyög is neki. A kicsi nagy volt, de látom a haladást, szóval van remény, hogy kifog nála alakkulni a kötelességtudat is.

Ha jól tanul a kicsid, akkor elég a házi neki szerintem.

Ha kevésbé, akkor óvatosan ne minden nap, és tudja mikor számítson rá, tudja mit úgy gyakoroljatok. És mondd neki, hogy azért, hogy ne legyen szomorú, ha mindenki jobb, mint ő az iskolában. Hiszen minden gyerek gyakorol, akinek kevésbé megy valami.

Lehet óvatosan is ám, segítve a konyhában ő mér ki dolgokat, vagy a fürdőkádban méricskézni lehet fürcsikor. Elmondani neki, hogy mi miért fontos. Nálunk ez elég jól beválik. Mikor kérdi miért kell számolni tudni súlyokat, mondom, hogy tudjak kérni parizert a boltban, és tudja a néni , hogy mennyit kérek, stb.

Foglalkozz vele, ülj le vele ,és hagyd is játszani amit csak akar..no amig nem veszélyes stb. Ne feszegesd állandóan a sulival.

2012. ápr. 26. 01:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!