Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Kisfiam májusban lesz 2 éves...

Csincsilla kérdése:

Kisfiam májusban lesz 2 éves és egyáltalán nem akar beszélni. Mindenre csak azt mondja e vagy a. Régebben mondta hogy baba, mama, hej te. De mostmár azokat sem. Viszont mindent megért, megcsinál, nem hisztis. De kezdek nagyon aggódni. Kell aggódnóm?

Figyelt kérdés
2012. ápr. 23. 14:03
1 2
 11/15 anonim válasza:
A lovasoktatóm fia óvodás volt mikor elkezdett folyékonyan beszélni. Addig csak olyan szavakat használt hogy mú, vau, hejte és ehhez hasonló gyerekbeszéd. Elvitték több orvoshoz is, a legtöbb azt mondta majd megszólal ha akar. Egyszer az egyik azt mondta hogy be kell menni vele egy napra a kórházba valamilyen indokból, erre a gyerek megszólalt hogy nem akarok menni. Azóta kristálytisztán és gyönyörű folyékonyan beszél. :)
2012. ápr. 29. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:

Óvoda, gyerektársaság.

19 hónapos a lányom, mondogat már jó szavakat, de csak úgy össze-vissza.

Most már anyának szólít, nevükön a gyerekeket akikre vigyázom, apát is. Amúgy mutogat pl a mosogatóra, ha szomjas, hűtőre ha éhes, vagy enne.

2012. máj. 2. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:

Nem szabad és nem kell aggódni.A fontos az, hogy érti amit mondasz neki.

A nagyobbik fiam 2,5 éves koráig egyetlen szótagot mondott csak: "ba".

Nem segít az sem ha értetlenkedsz, az én fiam hisztirohamot kapott tőle, de meg nem szólalt.

18 hónaposan bölcsis lett, körülötte már minden gyerek beszélt, mondókázott, ő meg sem mukkant.Nem erőltettem.

Végül 2,5 évesen kezdett el szavakat mondani, de nagyon selypített, rajtunk kívül senki sem értette mit beszél:)

3 évesen már a szókincse olyan volt mint a korosztályának, csak nagyon érthetetlenül mondta, de a lényeg az volt, hogy mi a szülei megértettük.

4 éves korára kezdett szebben beszélni, amikor már az idegenek is megértették őt.

Most 5 éves, nagyon szépen, választékosan beszél, sőt imád mesélni, verset szavalni, három betűt nem tud még tisztán kiejteni( r,l, és s), de mire iskolás lesz szerintem ez is menni fog neki.

Bízz a gyerekedben!!!

2012. máj. 3. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

Fiamat 2.5 évesen elvittem a Korai FejleszŐ Központba, ott volt egy vizsgálat, nagyon profi volt!, és egy gyógypedagógus játszott vele egy órát, aztán mondták, hogy fél év és beszél.

És tényleg, be nem áll a szája, és értelmes dolgokat mond vagy kérdez.

Várj mégy 10 hónapot az aggódással.

2012. máj. 4. 06:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim válasza:
Sziasztok!Az én lánykám betöltötte a 2. mikor megfázott el vittem a gyerek orvoshoz,akkor vette észre,hogy le van tapadva a nyelve,a gyerek klinikán kellett kérni időpontot és meg lett műtve,elvágták a féket és elvarták az ereket.már abban a hétben nagyon sokat javult a beszéde napról napra többet és többet beszélt,így hogy ezt már átlátom már tudom mért nem szopott egy percet sem,mert nem tudott szegény.Remélem hasznos volt a válaszom!szép napot!!!
2012. jún. 20. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!