Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Mit csináltok a gyereketekkel,...

Mit csináltok a gyereketekkel, ha nem akar a szóból érteni?

Figyelt kérdés

6 éves, iskolás lesz, fiú, értelmes, de az utóbbi időben: Ha szólok neki 5X kell és a végén még nekem kell odamennem, hogy odafigyeljen (nem a hallásával van a baj, mert amikor megkérdeztem hallott-e azt mondja igen, de a miért nem akkor oda kérdésre nem tud válaszolni).

Ha leszidom visszabeszél (pl:"kérj te bocsánatot"). Újabban beszélek hozzá és közben elindul, hogy neki elég volt.

Most pl. a húga játszott sárkányfigurákkal, leszedi és visszarakja a szárnyaikat, erre a fiam elviszi a szárnyakat, összeveszés. Rászólok, megtiltom, és még 3X kell bemennem a konyhából, hogy ne vigye el, mit nem ért ezen?

Normális ez, hogy 6 évesen így megkergüljön a gyerek és erőharcokat provokál, a szót nem akarja érteni?

Kérlek ne írjátok, hogy verjem meg, nem azért mert nem viszket a tenyerem tőle, hanem mert szeretném a 6 évesemmel színvonalasan megoldani ezt a dolgot!

Ha tudtok, segítsetek!

Köszönöm!


2012. máj. 6. 12:14
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Én paprikás krumplit szoktam vele csinálni ilyenkor.

Próbáld ki! =)

2012. máj. 6. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
15%

A gyereked nem tisztel téged.


Én mondjuk "véletlenül" összetörném a kedvenc játékait, vagy amihez ragaszkodik.


Meg úgy bsznék tekintettel lenni arra, hogy esetleg éppen aludni akar, vagy bármit akar.


Meg mondjuk az agyamat használnám a szivatások kiagyalására, nehogy már lefőzzön téged egy 6 éves :D


Annál sokkal okosabb vagy!

Innentől ne legyél tekintettel arra, hogy gyerek!


Akkor majd tudja hogy hol a helye, és seperc alatt besorolja majd magát!

2012. máj. 6. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
37%

ÓÓÓÓ


Ha van még egy gyerek akkor halál egyszerű a dolgod!



Tegyél különbséget, emeld ki azt amelyik jól viselkedik a másikat meg marasztald el, és ha majd felhagy a dacolással, akkor jutalmazd, mindaddig kivételezz vele!


Csak ne ess át a ló túloldalára, és ne maradjon el a jutalmazás, ha mégis a javulás útjára lépne.


és oylankor emeld ki és szóban is közöld, hogy nah végre a xy is megértette ez igen, fejlődünk, simi simi, jutalomfalat.

2012. máj. 6. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

amúgy úgy kezdődött, hogy amíg főztem, kint volt velem, logicoztunk, de megunta és bement játszani, na akkor tört ki a balhé.

Az utóbbi időben egymást hülyítik, ölik egymást, nehéz ilyenkor dicsérni, amikor mindkettő kis vadállatként viselkedik

2012. máj. 6. 12:51
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

valami büntetés??mert tényleg nem tisztel téged...(visszabeszélés,meg hogy elmegy amikor beszélsz hozzá)


Gondolom soha nem kapott ki nevelő célzattal és ezután sem fog, de valami bünti sarkot/széket/szőnyeget jó lenne bevezetni, ahova leül, ha olyat tesz amit nem szabad.Pl felesel anyának, nem fogad szót.

Eleinte biztos nehéz lenne és úgy éreznéd csak ebből áll a nap, de aztán rájönne, hogy kár veled harcolni, mert úgyis neked van igazad.

2012. máj. 6. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

eleve egy harcos alkat, nincs meg benne és sose volt a tekintélyelv. Ha szót fogad nekem az azért van,mert vagy jó akar lenni,vagy ő is pont azt akarja csinálni, vagy mert full-szerelmes belém még és olykor eszébe jut. A "nem" szót mintha nem értené.

Nem állítom, hogy sose vertem meg, de nem szeretem ezt a módszert,úgy érzem csak rettegésbe taszítom vele és elvadítom magamtól.

Most az volt a büntetése, hogy a szobájában kell maradnia,de ki-be járkált, én meg a palacsinta mellől rohangáltam visszacsukogatni őt. Azért szív az ebéddel másik 3 ember,mert rá kell figyelni főzés helyett is.

2012. máj. 6. 13:01
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

ismered esetleg a szuperdada c. műsort?Lehet jó lenne, ha megnéznél 1-2 részt,hátha segítene,mert ha 6 évesen ilyen akkor mi lesz tini korában...

Az meg, hogy nincs benne tekintélyelv....hát bocsi,de szerintem ezt neked kell belenevelni,ez nem velünk született adottság....

2012. máj. 6. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Nézd meg a szuperdada sorozatot. Youtube -on angolul van fent, de komolyan ajánlom, még időben kapd el a dolgot. A hatévesed kezd tojni a fejedre, ha nem oldod meg, itt és most, véged van. Ezt a részt javaslom, nézd végig. Tudni fogod, hogy miről szól, akkor is, ha nem tudsz angolul! Különösen a tisztelet kivivása a 24-25.perctől kezdve. Nagyon fontos! A te kisfiad is okos kis manó! Rövid úton meg fogja érteni, hogy szereted, de megvannak a határok! A metakommunikáció és a következetesség a lényeg. Természetesen nem kell megverni!


http://www.youtube.com/watch?v=0F1cwTGv8go

2012. máj. 6. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

""A "nem" szót mintha nem értené. ""


Ne mondj neki nem-et... mármint nem azt mondom, hogy ne tilts meg dolgokat, csak fogalmazd meg másképp.

PL: ne vedd el a húgodtól *helyett* add vissza a húgodnak

ne menj el *helyette* állj meg és figyelj rám

ne beszélj vissza *helyett* fogadj szót és csináld, amire kértelek

2012. máj. 6. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Az utolsó jót írt szerintem. Sokszor az a baj a gyerekeknél, hogy folyton csak tiltást hallanak, de nem kapnak alternatívát. Próbáld ki a pozitív beszédet, azt mondd neki, mit csináljon, ne azt, hogy mit ne!
2012. máj. 8. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!