Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Hiperaktív kisgyermek türelmet...

Hiperaktív kisgyermek türelmetlenségét, nyugtalanságát és emiatti sírását, kiborulásait hogy helyes kezelni nagy türelemmel, vagy szigorúan büntetni érte?

Figyelt kérdés
2012. máj. 7. 09:12
1 2 3
 1/22 Moira-88 válasza:
Én is hiperaktív voltam, nehéz volt velem anyukám szerint. Engem 3 évesen vittek baba-balettra meg lovagolni, hogy jól kifáradjak. 9 évesen beirattak a balett-intézetbe, mind nagyon jót tett. Persze 10 éves koromra már javult ez a nyugtalanságom, szerintem idővel a gyerekek kinövik. Engem minden lehetséges módon lefárasztottak, játékokkal, sporttal, tánccal, mindenhová elvittek, gyerekek közé egész pici koromtól. Ja és megvonták az édességet.
2012. máj. 7. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
Mennyi idős, és bizonyított hogy hiperaktív?
2012. máj. 7. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
Semmiképpen nem szigorral. Nem poénból viselkedik így egy hiperaktív gyerek. Végtelen türelemmel, és megbeszéléssel.
2012. máj. 7. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 A kérdező kommentje:

"Mennyi idős, és bizonyított hogy hiperaktív?"


6 éves és pszichológus,psziciáter,gyógypedagógus szerint is figyelemzavaros hiperaktív .

2012. máj. 7. 09:26
 5/22 A kérdező kommentje:

"Végtelen türelemmel, és megbeszéléssel"


Én is így csinálom,de a környezetem ezt nevetségesnek véli és arra bíztatnának,hogy bűntessem,hogy ne sírjon állandóan ha valamire várnia kell és nyugodtan viselkedjen.


Azért bűntessem amitől maga is szenved és nem tehet róla,de ezt hiába magyarázom a családnak,ismerősöknek .

2012. máj. 7. 09:30
 6/22 A kérdező kommentje:

Moira-88 !


Mikor mennyi idős korában fog érezhetően javulni a helyzet ,amikor már képes lesz jobban szabályozni a viselkedését a kisfiam ?


Te hogyan életed meg a gyermekkorodat hiperaktív kisgyermekként ,mire emlékszel mik voltak a nehézségek?

2012. máj. 7. 09:32
 7/22 anonim ***** válasza:
2-es vagyok. csak azért kérdeztem mert vannak anyukák akik csak úgy megállapítják hogy az ő gyerekük hiperaktív. Szigorral nem szabad, de ha rosszat csinál mindenképp kérjen bocsánatot. Napirendje legyen mindig megtartva, és ugyanúgy szeretgesd és ölelgesd mint a többi gyereket.
2012. máj. 7. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
Ne törődj azzal, hogy mit okoskodnak a rokonok, és egyéb nem érintett személyek. Mindig a gyerek szemszögéből kell nézni a dolgokat. Nem tehet arról, hogy hiperaktiv, éppen ezért nem is szabad büntetni miatta. Minél több program, elfoglaltság, amit szeret és élvez csinálni, és sok-sok türelem. Aztán idővel, ahogy nagyobb lesz, javul majd a helyzet. Kitartást.
2012. máj. 7. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 A kérdező kommentje:

"ha rosszat csinál mindenképp kérjen bocsánatot. Napirendje legyen mindig megtartva, és ugyanúgy szeretgesd és ölelgesd mint a többi gyereket."


Bocsánatot kell kérnie és meg is teszi ,ha kérem rá,néha magától is.

Napirendje sok szabadban lévő mozgással ,érdekes-izgalmas családi programokkal van tele és van benne kötelesség is egyrészt az óvoda (lassan iskola) ,másrészt a fejlesztések,mozgásterápia .

2012. máj. 7. 09:42
 10/22 A kérdező kommentje:

"Ne törődj azzal, hogy mit okoskodnak a rokonok, és egyéb nem érintett személyek"


Családtagoknak szoktam mondani,hogy de hiszen hiperaktív és nem direkt csinálja erre a válasz :"Nincsen ezzel a gyerekkel semmi baj,csak a túlzott engedékenység maitt ilyen" .


Már a hajamat tépem ettől lassan,meg attól is,hogy ők majd tudnának vele mit kezdeni,csodát tennének vele egyhamar .

2012. máj. 7. 09:50
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!