Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Hiperaktív kisgyermek türelmet...

Hiperaktív kisgyermek türelmetlenségét, nyugtalanságát és emiatti sírását, kiborulásait hogy helyes kezelni nagy türelemmel, vagy szigorúan büntetni érte?

Figyelt kérdés
2012. máj. 7. 09:12
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
Még mindig 2-es vagyok. Ha napirendje is megvan, és elismeri hogy rosszat csinált nem hiszem hogy ennél többet tudnátok tenni érte. Csak a bizakodás marad hogy mindig egy kicsit jobb lesz. Nagyon jól nevelitek, nincs evvel baj. Így kell őt elfogadni, ha nyomják a rizsát hogy ezt ne így, úgy, engedd el a füled mellet, ők nem tudhatják hogy ez milyen egész nap. Sok sikert, és türelmet. A türelem mindig meghozza gyümölcsét!:)
2012. máj. 7. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:

SZerintem is jól csinálod.

A rokonokról meg annyit, hogy próbáld csinálni amit a 6 éves kisfiam mondott nekem minap.

Tudod anya miért van két fülem ? - Hogy jobban hallj velük. - Nem, hanem, hogy amit mondassz, az az egyik fülemen bemegy, a másikon meg ki :-)


Nagyon idegesítő lehet a szitud, de nem tudsz mást tenni, csakis megpróbálni edzeni magad, és törölni amiket mondanak és olyankor direkt valami jóra koncentrálni, hogy ne rágódj rajta.

Érdekes egy probléma ez, és manapság sokan azt hiszik, hogy könyebb kijelenteni, minthogy megnevelni a gyereket, hogy ADHD-s. Pedig valós probléma ez sajnos, és a gyermeknek is legalább ugyanolyan rossz, mint a szülőnek. Ne akard megértetni senkivel, csak tedd amit tenned kell. Türelemmel, néha kapcsolódj ki, ha tudsz.

2012. máj. 7. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:

A szigorral az égvilágon semmit nem érsz el, ugyanis a büntetés lényege pont az lenne, hogy tanuljon belőle, és legközelebb már ne kövesse el azt a hibát.

De ez hiperaktív gyereknél nem működik, ugyanis hiába tudja, hogy rossz, amit tesz, hogy büntetés jár érte, akkor sem tud ellene tenni.

Ez pedig frusztrációt okoz benne, olaj a tűzre!


Azzal pedig, hogy hozzá nem értők mit okoskodnak, ne foglalkozz!

2012. máj. 7. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:

Hát nem is könnyű elhinni, hogy újabban ennyi hiperaktív gyerek van. Egyre szaporodnak, mint a gomba. Itt az oldalon is van már vagy 30. Képtelenség, hogy tényleg ennyi hiperaktív legyen, szeretik annak diagnosztizálni őket, mert akkor lehet őket gyógyszerrel tömetni, és ez mindjárt jobb lesze az egészségügynek, a szülőknek meg végre van kifogás, hogy "Nem én vagyok lusta nevelni, hanem hiperaktív...". Így mindenki jól jár.

Biztos hogy van hiperaktív gyerek, de közel sem ennyi, amennyit itt beállítanak annak.

2012. máj. 7. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 Moira-88 válasza:

Kedves kérdező!

Amire emlékszem, hogy mindenbe belekezdtem, de semmit sem hagytam abba, nem tudott lekötni mondjuk egy kifestőkönyv, csak kb. 1-2 percig, rettentő nehezen tanultam meg koncentrálni, de azt is tudom, hogy mennyit változtam egy év után, miután anyukám elküldött különböző közösségekbe ahol a tanárok másképp kezeltek mit otthon a szüleim. A néptánc és a balett nálam bevált, mert szigorúbbak voltak mint a kissé elfogult szüleim és idővel egyre javult a koncentrációm és anyum szerint otthon is kezelhetőbbé váltam. Bár már 23 éves vagyok, a barátaimhoz képest még most is türelmetlenebb és talán hisztisebb is vagyok:) Még most is sok figyelmet igénylek, csak mostmár a páromtól, nem a szüleimtől és emlékszem rá, hogy kiskoromban fontos volt, hogy szeressenek és azt kimutassák, mert ha úgy éreztem, hogy elhanyagolnak akkor én erre hisztivel, kiborulással feleltem. Igaz, ez a dolog még most sem múlt el teljesen, de szerencsére rengeteg türelemre tanított az élet.

2012. máj. 7. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 A kérdező kommentje:

" Itt az oldalon is van már vagy 30. "


Bevallom,hogy szinte az összes hiperaktív gyerekek-ről szóló kérdést én teszem fel itt ,szeretem kikérni hasonló helyzetben lévők véleményét és érdekel az is,hogy a külvilág mit lát a hiperaktivitással kapcsolatban.


"Képtelenség, hogy tényleg ennyi hiperaktív legyen, szeretik annak diagnosztizálni őket, mert akkor lehet őket gyógyszerrel tömetni, és ez mindjárt jobb lesze az egészségügynek"


Az én kisfiam egyenlőre nem kap gyógyszert,attól fogják függővé tenni,hogy a tanítónéni hogy boldogul majd vele az iskolában.Az egészségügynek miért lenne jó,ha hiperaktívnak diagnosztizálja a gyerekeket ?

Szerintem pedig kifejezetten jó,ha egy gyermek produkálja a hiperaktív gyermekekre jellemző tüneteket,akkor felismerik a problémáját,ezáltal megkapja a számára szükséges elfogadást,nevelést,fejlesztést ,nem éri annyi kudarc ,nem sérül az önértékelése.

A legnagyobb kockázat amit a fel nem ismert ADHD jelenthet az az,hogy mivel nem fogadják el ,hogy nem tehet a viselkedéséről,nem nem akar,hanem nem tud megfelelni bizonyos megszokott normáknak,ezért "rossznak" ítélik,elkönyvelik kezelhetetlennek,javíthatatlannak .


Persze idővel egyre többet és többet lehet elérni és elvárni tőle,képesnek kell lennie idővel beilleszkedni ,alkalmazkodni,ezt csak pozitív szülői viselkedésmintával ,rengeteg szeretettel,türelemmel lehet elérni. Például:ha üvölt ,mert ő azonnal szeretne valamit,akkor nem megpofozni,kiabálni kell vele,hanem nyugodt hangon kérni arra,hogy várjon egy kicsit és csak akkor teljesíteni amit szeretne,ha képes kiabálás nélkül szépen kérni.


" a szülőknek meg végre van kifogás, hogy "Nem én vagyok lusta nevelni, hanem hiperaktív...". Így mindenki jól jár. "


Szó sincsen itt lusta szülőkről ,SŐT fokozottan szükséges a gyermekkel törődni,muszáj bővíteni az ismereteimet a témakörröl ,nagy önuralommal kell türelmesnek lennem rengeteg olyan szituációban amikor az nem könnyű,mert a gyereknek ezzel segítek és amennyiben rossz indulatkezelési példát mutatok be saját viselkedésemmel,akkor az sokszorosan felnagyítva fogja utánozni,eltanulni .


"Biztos hogy van hiperaktív gyerek, de közel sem ennyi, amennyit itt beállítanak annak."


Én is nap mint nap megkérdőjelezem ,hogy mitől is olyan a kisfiam amilyen,hogy valóban hiperaktív e ,nekem a mindennapokban egy mozgékony ,türelmetlen ,csupaszív,megfelelni vágyó kisfiúnak tűnik,aki napról napra okosabb,értelmesebb és egyre javul a kezelhetősége ,viselkedése.


IMÁDNIVALÓ jelenség ,nagyon aranyos humora van ,mindekit megnyer magának pár perc alatt,fesztelenül,kedvesen kommunikál ,bő szókinccsel .


Nagyon hálás azért ha türelemmel,szeretettel elfogadom őt olyannak amilyen és ha így teszek ami tőle telhető mindent elkövet,hogy a kedvemben járjon .

2012. máj. 7. 17:45
 17/22 A kérdező kommentje:

Moira-88 !


Belső feszültséget okozott benned,ha mégis rá akartak kényszeríteni,hogy tovább koncentrálj arra amire nem voltál képes ?


A kisfiam nyugtalan,ideges lesz,ha túl sokáig kell koncentrálnia az iskolaelőkészítő foglalkozásokon ,úgy mondják rá,hogy "kimenekül a feladathelyzetből " a figyelemzavar miatt.

2012. máj. 7. 17:51
 18/22 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező! Engem kis koromban a szüleim hiperaktívnak tituláltak, mert folyamatosan táncikáltam, mindent fogdostam, állandóan járt a kezem, vagy a lábam. A végén kiderült (gyermek pszichológus mondta), hogy azért vagyok ilyen, mert nem mutatják ki felém a szeretetüket, csak mindig "ezt nem szabad", "azt nem szabad", este fürdetéskor kb egyedül kellett megfürödnöm 3 éves korom után, utána apu elmondott 2 mesét azt csá. Anyu nem is fogalalkozott velem szinte semmit, mert sokat kellett dolgoznia. A mai napig jár a lában/kezem (26 vagyok, 12 hetes várandós), és nem vagyok hiperaktív, legalább is a szakmai vélemény ez. Az én szüleim nagyon rosszul kezelték a viselkedésemet, de én megoldottam, lekötöttem a saját figyelmemet. Igazából nem tudok tanácsot adni, mert én azért megtaláltam azt ami lekötött, akár rajzfilmnézés, akár gyöngyfűzés, akár legózás, vagy a kertben való rohangálás. A suliban is állandóan mocorogtam, volt hogy felálltam, odamentem valakihez valamit mondani, aztán jól leüvöltött a tanár, hogy azonnal menjek vissza a helyemre. Borzasztó nehéz volt egy helyben maradnom, de nagyon vágytam arra, hogy figyeljenek rám. Aztán túl sok és túl negatív figyelmet kaptam az osztálytársaimtól (én voltam a lúzer, akin mindenki röhögött és akit állandóan cikiztek valamiért) és akkor megtanultam, hogy jobb ha meglapulok és egy helyben maradok.

Semmiképpe se büntesd szigorúan, csak következetesen. Tehát mondjuk, ha valamit lever a hirtelenkedéseivel, vagy ha az életét veszélyezteti, esetleg más gyerekekben kárt tesz, akkor bizony mondd el neki, hogy ezt miért nem szabad és legyen valami bünti, pl 3 napig nem ehet a kedvenc édességéből vagy sósságából, esetleg nem játszhat fürdéskor, hanem csak gyorsan lemosakodunk és megyünk aludni, vagy bocsánatot kell kérni attól akinek sérülést okozott és oda kell adnia 2 napra a kedvenc játékát. Hisztizni fog, és sírni, de legalább megtanulja, hogy a hirtelen mozdulatoknak következményei vannak. Engem is így kellett volna nevelni, akkor lehet, hogy türelmesebb és megfontoltabb lennék. :)

2012. máj. 8. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
Még egy eszembe jutott! Kapjon egy kutyát, ha esetleg még nem lenne. A kutyák terápiás hatással vannak az ilyen kis gyerkőcökre, és azt legalább nyúzhatja. Fontos azonban elmagyarázni, hogy mit lehet a kutyussal és mit nem, tehát mondjuk mindenféle hülyeséget ledugni a torkán nyilván nem, de lehet simogatni, masszírozni, fésülni, rohangálni vele, labdázni. Nekünk is volt kutyánk és ő kötött le a legjobban, volt, hogy már menekült tőlem a szerencsétlen, de általában tűrte. A legtürelmesebb kutyafajták egyike amúgy az uszkár, iszonyú barátságos és a gyerekekkel is nagyon jóban van, nem hullik a szőre és iszonyú intelligens is.
2012. máj. 8. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 A kérdező kommentje:

Tanulságos volt olvasnom a te saját történetedet.


"A végén kiderült (gyermek pszichológus mondta), hogy azért vagyok ilyen, mert nem mutatják ki felém a szeretetüket, csak mindig "ezt nem szabad", "azt nem szabad" "


Erre már engem is figyelmeztettek,hogy ne akarjam túlfegyelmezni a mozgékony,izgága gyermekemet,mert ettől csak méginkább felpörög majd,úgy érzi,hogy bármit tesz mindenért csak szólok neki.

Úgy javasolták pont a nevelést ahogyan te írtad,hogy a legfontosabb dolgokat következetesen,határozottan tartassam be vele (mások tiszetelete,nem rongálhat,nem veszélyeztethet másokat,sem magát),de minden apróságért ne pöröljek vele (például,mert sáros lett a ruhája,vagy nem tud végigülni nyugodtan egy félórás családi ebédet).

Úgy mondták nekem is,hogy ha túlfegyelemzem,akkor a gyerek azt érzi majd ,hogy nem szeretem,nem fogadom el őt.


Már rég nem leszek mérges,ha összetör véletlenül egy poharat,vagy kidönti az üdítőt az étteremben,vagy koszos lesz a ruhája ...szoktam mondani erre"Semmi gond,a baj nem itt kezdődik .


Ha nem is hiperaktív voltál,de a leírtak alapján hasonlóan viselkedtél mint az én fiam és ezért jó,hogy a te szemszögedből olvashattam a történetedet!

2012. máj. 8. 19:42
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!