Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Hol kellene kezdeni, hová...

Hol kellene kezdeni, hová vigyem először a kisfiamat?

Figyelt kérdés

Pár napja írtam ki egy kérdést

http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__proble..


Szeretném mindenképpen elvinni a kisfiamat egy JÓ szakemberhez.

Háziorvos nevelési tanácsadóba küldene, de a helyi anyukák nagyon nem ajánlják :(


MAGÁN rendelésre is elvinném, nem gond, csak nem tudom, hogy kit/mit keressek?

Pszichológus, pszichiáter?


Segítsetek légyszives!


2012. máj. 14. 22:57
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:

olvastam az előző kérdésedet is, direkt nem írtam mert nem akartalak megijeszteni :( nem tudom, hogy mennyire ért az orvosotok a szakmájához, de hogy ezek nem figyelemzavar gyanús tünetek az tuti, nem is értem!

ezek egyértelműen autisztikus tünetek :(


szerintem se a nevelési tanácsadóba vidd, a korai fejlesztőt keresd fel, de már holnap mert nyáriszünet lesz náluk júniustól, így is necces, hogy kaptok még időpontot.

ott egy gyermekpszichiáter és egy logopédus fogja megvizsgálni, játszanak vele, feladatokat adnak neki, a pszichiáter minden mozzanatát lesi, közben az egész életetekről kifaggat. elég nehéz egy óra de mindent őszintén el kell mondani mert akkor tudnak segíteni.

ezután leülnek veletek vagy veled egy hosszabb beszélgetésre (nálunk 1,5 óra volt :s) és mindent elmondanak. mire gyanakodnak, mert nem fogtok diagnózist kapni, az majd talán 1-2 év múlva, gyanút fogtok kapni.

elmondják milyen terápiákat fogtok kapni.


vagy ha nem sikerül bekerülnötök akkor magán gyermekpszichiátert keress fel, ha beírod a googlebe, kidob rengeteget :)



off: még az előző kérdésednél azon tűnődtem, hogy régen az autizmust a gyermekágyi depresszióval hozták összefüggésbe, ugye ezt már meg is cáfolták, de lehet, hogy nálatok ettől vannak autisztikus tünetek, tehát arra akarok kilyukadni, hogy nem az a gyermeked csak tüneteket produkál tudat alatt figyelemfelkeltés céllal.

na de nem akarok én agyturkászni :D

nekem is autista gyanús a fiam, nagyon sokat olvasgatok utána, ezért ismerem a "tipikus jeleket" és amiket leírtál tényleg azok, a legtöbb autinál ezek jelennek meg :(

2012. máj. 14. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:

Nevelési tanácsadó, korai feljlesztő


Keress rá a neten, hogy ti helyileg hová tartoztok, kérj időpontot, ez ingyenes, de hosszú a várólista, mert sokan jelentkeznek. Itt van gyermek pszichológus, gyógytornász, fejlesztők. Mondd el a problémád, és ők majd a megfelelő szakemberhez adnak időpontot.

Lányom rengeteg szeretetet kap, foglalkozunk vele, de a bölcsiben problémás, nem fogad szót, hisztis, emiatt jártunk. Elbeszélget veled, majd a gyerekkel legközelebb, és vagy ő kezel, vagy pedig a fejlesztő, vagy tornára kell járni, majd megmondják.

Itt tanácsokat adnak, hogy otthon hogy viselkedj a gyerekkel, mit hogy reagálj le, a gyerekkel is foglalkoznak, egy próbát megér!

Én is féltem hogy Nevelési tanácsadóba kell menni, de sok olyat mondtak amit megfogadtam, és sokat változott a gyerekem jó irányba!

2012. máj. 15. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
47%

Először is ne magad hibáztasd, mert felőrlődsz így ebben a helyzetben, pedig most nagy erőre van szükséged! Az tök jó, hogy ilyen szeretettel közelítesz a helyzethez, mint ami átsüt a szavaidon.


Először is: azt mondani így, látatlanban hogy autizmus-gyanús a gyerkőc, szerintem enyhén szólva meredek, ezért kérlek, ezzel ne is foglalkozz! Gyógypedagógus vagyok, autizmus területen dolgoztam évekig, a diagnosztikában is van némi tapasztalatom, de ilyet sosem mondanék. nem véletlenül van az, hogy diagnózist csupán egy 3 fő szakemberekből álló team egybehangzó véleménye alapján állítanak fel a szakértői bizottságok! Bocsánat, kedves első válaszoló, de amit leírtál az a te problémád (nem kis dolog, és erőt, kitartást, szeretetet kívánok hozzá), de ne vetítsd ki másokra!


Másodszor, kedves kérdező: rengeteg oka lehet azoknak a tüneteknek, amiket leírtál és rengeteg fajta "végkimenetele" is. Az viszont biztos, hogy nagyon fontos lenne minél előbb bevonni a gyerkőcödet valamiféle terápiába, mégpedig olyanba, aminek az indokoltságát, hasznosságát szakember határozza meg. Nem tudom, más anyukák miért nem ajánlják a nevelési tanácsadót, nálunk nagyon kedvesek, megértőek és bármit megtesznek a rájuk bízott gyerekekért - pedig nem egyszerű körülmények közt dolgoznak. Tehát a helyedben én megpróbálkoznék első körben a nevelési tanácsadóval, vagy ahogy más is írta a korai fejlesztővel. Ha nem lesz jó tapasztalatod esetleg, még akkor is próbálkozhatsz máshol, sőt lehet, hogy kell is majd, hiszen ezek a szakemberek iszonyúan túl vannak terhelve, sokszor nem tudják ellátni a szükséges terápiákat, így könnyen előállhat az a helyzet is, hogy úgyis azt választod, hogy elvidd valahová magánban.


Ha mégis a magán mellett döntesz, én a gyermekpszichológust ajánlom, főleg, ha esetleg foglalkozik játékterápiával, mert ebben a korban az is csodákat művelhet. De hangsúlyozom, hogy mivel a probléma oka nem feltétlenül (csak) pszichés, így a megoldás kulcs sem feltétlenül az.


Kitartást neked, és majd írj, hogy döntöttél!

2012. máj. 15. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:

Sziasztok!

Nagyon szépen köszönöm a tanácsokat és az őszinteséget!


Őszinte leszek: nagyon félek ettől az egésztől, félek, hogy mit fognak mondani, féltem a kisfiamat.

Félek a jövőtől :(


Egyre jobban rágom, ostorozom magam, hogy ez az egész "miattam" van.

Írtátok, hogy ne hibáztassam magam, de ez nem megy :(


Félek, hogy nem tudok majd megbirkózni az esetleges diagnózissal :(

Persze MINDENT/BÁRMIT megteszek majd, ha valamire szükség lesz.

Remélem nem értitek félre, kisfiamat imádom, szeretem, és így is-úgy is elfogadom!

Akkor is ha csak a személyisége miatt ilyen (REMÉLEM így van) és akkor is ha valami más van a háttérben.


Biztos minden Anyuka átment ezen akinek hasonló gondjai voltak...


Szerintem beszélek először a védőnővel, és az ő illetve a Ti tanácsaitokat követve elindulunk.

Szeptembertől menne először oviba, addigra jó lenne tudni valamit.


Köszönöm még egyszer!

2012. máj. 15. 11:38
 5/20 anonim ***** válasza:
Hidd el jó szülö vagy. Szerintem csak a jó szülö érzi ugy ha a gyermeke valamiben nem átlagos az az Ö hibája. Pedig nem vagyunk egyformák és ez igy szép. Tényleg vidd tovább a gyereket és ne hagyd magad lerázni. Kapjon fejlesztést mert a leirtak alapján kell neki. És csak igy utolag jobb tudni ha baj van mint nem. A fiam autista én elsö sokkomba csak azt mondogatam tegnap is szeretem ma sem lett más csak kapott egy nevet a különlegessége.
2012. máj. 15. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:

Nagyon kedves vagy!


Sokszor nézem a fiam és vannak olyan napok, amikor teljesen olyan, mint egy átlagos kisgyerek.

Szépen eszik, játszik, az ő kis nyelvén kommunikál.


Viszont utána jönnek a kiborulós napok, amikor egy pici változás is teljesen kizökkenti :(

Pl nem úgy áll a wc papír ahogy szokott.


Attól pedig egyenesen "sokkot" kap ha pár csepp víz éri a ruháját :(

Képes teljesen meztelenre vetkőzni.

Ez a strandon is így van, a fürdőnadrág nem lehet vizes, levetkőzik ott is meztelenre.

Férjem szerint ezek olyan kis "stiklik" szerinte nincs semmi gond.

Viszont az ilyen zűrös napokon van az, hogy éjjel kiabálva, sírva ébred, néz, csak néz de nem szólal meg, nem tudjuk megnyugtatni sehogy sem :(

Eddig azt gondoltam, hogy felzaklatták a napi események és így jön ki rajta...


A Te kisfiadnak is vannak jobb-rosszabb napjai, vagy mindig egyformák a napok?

Köszönöm ha válaszolsz!

2012. máj. 15. 12:05
 7/20 anonim ***** válasza:

szia

én azt gondolom, nem azért ilyen a gyermeked, mert nem babusgattad - ez butaság, szerintem nem vagy rossz anya sem

talán csak abban hibáztál, hogy már régen elkellett volna vigyed őt fejlesztésre, nyilván ezek a problémák nem most kezdődtek .De amúgy már ez is mindegy, még időben vagytok !!!!! ne aggódj minden rendben lesz Szerintem nagyon jó a BHRG alapítvány - keress rá

2012. máj. 15. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:

Én írtam az előző topikodba, de szándékosan nem írtam le, hogy igen, ezek bizony autisztikus tünetek, és a gyanút igenis ki kell, ki lehet mondani (ezt a gyógypedagógus hozzászólónak írom), mert ha nem teszik meg, akkor soha nem kerül el a gyerek kivizsgálásra.

A szakértő bizottság előtt is kimondhatják: pl. gyermekpszichiátrián. Nekünk a Vadaskertből van diagnózisunk és azzal megyünk jövő héten a bizottsághoz.

Én egyenesen a Vadaskertbe vinném! Hogy miért? Rengeteg szakembernél jártunk, pszichológusoknál, pszichiátereknél, gyógypedagógusoknál és egyikük sem tudott egyértelműt mondani. Aztán a Vadaskertben láttam, hogy milyen az, amikor tényleg értenek hozzá. Megcsináltak egy csomó tesztet, megfigyelték közösségben is a gyereket, és VAN egyértelmű diagnózisunk, kb. másfél év hercehurca után. Ha elölről kezdhetném, egyenesen oda vinném!


(Mindenesetre figyelemreméltó, hogy két autit nevelő szülőnek is egyből ez ugrott be a leírtak alapján...)

2012. máj. 15. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:

Egyébként nekünk se a nevtan, se egy átlagos pszichiáter NEM TUDOTT diagnózist adni! Sőt, a nevtanban azt mondták, nincs a gyerekkel semmi gond... köszi! A pszichiáter azt mondta, biztos, hogy pervazív zavar, de menjünk inkább a Vadaskertbe.

Higgyétek el, ég és föld! És azt is láttam, hogy nem húznak rá mindenkire, mindenáron diagnózist, csak hogy mondjanak valamit. Viszont egy autistát nem lehet kétszemélyes helyzetben, 5 perc beszélgetés alapján diagnosztizálni!

2012. máj. 15. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:

5-ös vagyok ha gondolod irhatsz privibe is.


Igen vannak. Néha olyan mint egy átlagos gyerek. Söt borzasztó okos, de helyzetek, hangok kiboritják és felzaklatják. Egyre könnyebb mert a segitők tanácsaival egyszerüsödik az életünk. Egyre jobban értem a reakciokat és tudom mit tegyek.

2012. máj. 16. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!