Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Anyukák mit lehet kezdeni az...

Anyukák mit lehet kezdeni az olyan gyerekkel, aki direkt más csinál mindig, mint amit kérsz?

Figyelt kérdés

A keresztfiamról van szó, 3 éves és heti 3 délután én vigyázok most rá egy hónapig. Ha próbálok vmit csinálni, direkt az ellenkezőjét teszi és közben röhög, h mennyire vicces. Nem tudom kizökkenteni, nem akarom fenyegetni meg zsarolni, de a hangomat már felemelem, amikor az anyja megkért világosan h öltöztessem fel és direkt elszaladgál, meg ficánkol és közben röhög. Ha otthagyom, akkor jön h jaaaj ne, visszamegyek, kezdi előröl. Mivel vegyem rá h hallgasson rám? Mindenkivel ezt játssza egyébként :S Máskor meg egy angyal és bármit megtesz amire kérem...Kiismerhetetlen.

köszi!

21N


2012. febr. 15. 15:05
 1/3 anonim ***** válasza:
Nálunk is ezt csinálta ebben a korban az egyik rokon gyerek, az én taktikám kérd az ellenkezőjét annak, amit akarsz. Pl. ő szaladgálni akar, de te nem, akkor mondd hogy szaladgáljatok, hidd el 1 perc után már ül is le mást csinálni. Öltözködni kell, akkor mondd, hogy nem öltözünk át, majd ö fogja mondani, hogy öltözzünk át. Remélem neked is bejön. :)))
2012. febr. 15. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Te is vedd játékosan a helyzetet, pl fussatok versenyt a ruhákhoz vagy játszatok "ki öltözik fel előbb?"

A nadrágját húzd a kezére, mondja meg ő, hogy nem oda való és Te kérd meg, akkor mutassa meg hova kell ráadjad stb...

2012. febr. 15. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
ezek jó ötletek, csak kicsit idegölú hogy midnenene trükközni kell, meg nem mindig van kedve az embernek. bár ha te heti 3x vigyázol rá, akkor esetleg van hozzá türelmed.amúgy sztem normális 3 éves kori vislekedés, az én kislányom is ezt csinálja. nálunk az van, hogyjó, nem öltözöl, akkor maraadsz itthon, ne,m szórakozok. akkor persze jön. én igenis használom ezeket a "zsarolásokat", máshogy nem jutnánk egyről a kettőre, főleg, hogy van még a háztartásban egy 6 hónapos is.
2012. márc. 1. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!