Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Budapesten melyik suliban...

Budapesten melyik suliban foglalkoznak SNI-s gyerekekkel?

Figyelt kérdés

Kislányom SNI-s és jelenleg olyan suliba jár ahol nem foglalkoznak ilyen gyerekekkel.Járhat rendes iskolába de igényelné a segítséget.Át kellene vinnem egy olyan iskolába ahol jobban oda figyelnek rá.Budapesten hol van ilyen suli?Esetleg a XI ker környékén?

Köszi a válaszokat!



2012. máj. 21. 09:28
 1/5 anonim ***** válasza:

Nos, én pont ma voltam szakértő bizottságnál, SNI-s gyerekkel. Nem sok jóval biztattak! Többnyire csak beleteszik az alapító okiratba, hogy vállalnak SNI-s gyereket, de fejlesztést nem kap. Milyen típusú SNI egyébként? (Az sem mindegy...)

Nagyon sok speciális, alapítványi iskola szakosodott erre, pont azért, mert a normál intézmények nem igazán tudják felvállalni. Egyébként az önkormányzatnál is lehet (KELL IS!) lobbizni, akár az érintett szülőknek összefogni. A fejlesztés JÁR. Nekünk nagy szerencsénk van, mert az ovi biztosította a feltételeket (pedig gyógypedagógiai asszisztens kell), mindenféle utánajárás nélkül. Most iskolát keresünk... nem sok jóval biztattak a TKVSZB-nál... de nem adom fel, minden követ megmozgatok! :) (Azért a XI. kerület híresen családbarát önkormányzat volt mindig, szerintem érdeklődj az önkormányzatnál (oktatási bizottság), jegyzőnél.)

2012. máj. 21. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Igazából én magam sem tudom hogy a lányom milyen SNI-s,mert az ofő már totál utál minket és csak mutogat hogy én nem tettem semmit.A nevelésiben meg csak oda adták a papírokat hogy mehet rendes suliba és kész ennyi....

Ma a tanár szó szerint nekem ugrott,mert elkaptam z eggyik gyereket aki k...anyázza a lányomat meg egyebek...

Én úgy érzem hogy ezzel a dologgal minket kiutáltak a suliból és senki nem akar segíteni...

Akkor elmegyek az önkormányzatba és kérek ott segíséget.

Köszönöm a választ!

2012. máj. 21. 13:36
 3/5 anonim ***** válasza:
Minden SNi s gyereket nevelönek irom, hogy van a KIR.HU honlap itt megtalálod melyik iskola, ovoda fogadhatja a gyereket. Beállithatod a betegséget és kiadja a cimeket országosan.
2012. máj. 22. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Előzőnek: jó, hogy van ilyen adatbázis, de sajnos nem "valós" adatokat tartalmaz. :( Konkrét példa: gyermekem autista, és az a tapasztalat, hogy hiába van egy csomó intézmény alapító okiratában benne az autizmus, csak beleírták valamikor, valamiért, és eszük ágában nincs fel venni autistát (még akkor sem, ha egyébként integrálható, és magasan funkcionáló auti). Nincs eszközük, félnek tőle. Ezt a TKVSZB-nál is mondták, hogy az ő adatbázisuk sem teljesen reális, mert megkapják az adatokat, hogy tényleg felvennék-e a gyereket, azt ők sem tudják megmondani. A szülőnek kell kilincselni. Tudok olyan SNI-s gyerekről (többről is!), akit 12 környékbeli iskolából utasítottak el, pedig mindegyiknek benne volt az SNI az alapító okiratában. Úgyhogy maradt a körzetes suliban, ahol nincs benne az SNI az alapítóban...
2012. máj. 22. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 fancy917 válasza:
Üdv! Martonvásáron van egy iskola amit ajánlani tudok, tanulmányaimmal kapcsolatban voltunk ott intézménylátogatáson és csak jókat tudok róla mondani, igaz, hogy Fejér megyéhez tartozik de azt mondták fogadnak Pest megyéből is gyerekeket. Linkelem a honlapot: [link]
2012. máj. 22. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!