Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Lehetséges, hogy a testvére...

Lehetséges, hogy a testvére is autista?

Figyelt kérdés

A kisebbik gyerekemet nemrégiben diagnosztizálták, autista, de high-profile, ha nem viszem el, lehet hogy akár 10éves koráig se derül ki, de attól még az.

A nagyobbik gyereken gondolkodtam el ezért ennek kapcsán, hogyha a magasan teljesítő autistákat ilyen nehéz kiszúrni, pedig gondjaik lehetnek. A nagyobbik gyerekem gyönyörűen beszél, sőt. Csupa olyan dolog is érdekli, ami korai a korához képest (véredényes, világháború, lélekvándorlás). Viszont folyamatos és komoly beilleszkedési problémái vannak. Hiába mondjuk el neki hogy kéne barátkoznia, egyszerűen nem vésődnek be neki a társadalmi normák. A tekintélyelvűséggel is komoly bajok vannak. Összefoglalva: beszél, értelmes, kiváncsi, a beilleszkedés nem meg, ja és nem tapasztaltunk nála se hiper se hipoérzékenységet. Viszont nem figyel oda ha nem akar, de ami érdekli arra nagyon is.

Gyanakodjak, vagy csak rémeket látok?


2012. máj. 27. 13:12
1 2
 1/12 Sókristály ***** válasza:
100%

Ennek egy módon tudsz utánajárni. Kivizsgáltatod, ugyanúgy mint a tesóját. Ez azért is jó lenne, mert ha nem is autista, más problémára azért fény derülhet.

Kicsit úgy írtad le a jellemét, ahogyan a filmekben, regényekben a zseniket, tudósokat ábrázolják. Szerintem közöttük is nagyon sokan autisták voltak a valóságban. Én azért megnézetném a gyereket, mert mondjuk remek tudományos pályát lehet így befutni, de a társas kapcsolatok hiánya megbélyegzi az embert.

2012. máj. 27. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Nem magamról tudok nyilatkozni, hanem egy ismerős családról, ott három gyerekből kettő autista (bizonyítottan).
2012. máj. 27. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Lehet hogy neki pedig ADHD-je van. Persze több mindennek passzolni kell ehhez, de az a figyelés amire akar tud, amire nem nem, tipikus jelek. MIndenkinél fentáll valamilyen szinten, azt mindenki látja, hogy ez már túlzás e vagy se, és a többi tünet persze.

Az ADHD-s lehet tehetséges is ettől függetlenül, sőt lehet csak tehetséges is. Kutakodj interneten találni fogsz dolgokat.

Hagy kérdezzem, ha a kicsinek ha nincsenek tünete, miért nézettétek meg ?

2012. máj. 29. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

El fogom vinni őt is kivizsgálásra.

A kicsinek megkésett a beszéde, de azóta behozta. Neki a rugalmatlan gondolkodás, minden szó szerint értés, és a szociális szabályok nem értése a baja, meg nagyon válogatós. De egyik sem olyan mérvű, hogy idegennek feltűnne. A szakorvosok persze ráismertek.

2012. máj. 29. 19:10
 5/12 anonim ***** válasza:

Nem lehet egyszerűen csak különleges gyerek?! Egyszeri és megismételhetetlen csoda.

Az orvosok manapság mindenkiben találnak kisebb-nagyobb "hibákat". Ma már Einsteint is betegnek bélyegzik, pedig az egész világot érintő tudományos felfedezések fűződnek hozzá. Ha autista is, talán, nem olyan mérvű a betegsége, hogy komoly gondjai legyenek az életben, és önmagát ne tudná ellátni, és ne tudna egy teljes értékű, boldog életet élni. Ha betegnek is nevezik majd, gondolj arra, hogy mindegy a címke, ha teljes értékű az ő élete, márpedig a leírásod alapján annak tűnik. Nem írtad, hogy hány éves az érdeklődési körnél, a tekintélyelvűség pedig manapság már nagyon sok gyerek nevelésénél csődöt mond, ez nem egyedi eset. A mai gyerekeknél már a régi nevelési módszerek sokszor csődöt mondanak.

2012. máj. 31. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Aranyos vagy, köszönöm.

Sajnos nem tudom nem életünk katasztrófájának tekinteni a dolgot, mert akármennyire is okos a kicsi, nem biztos, hogy valaha is (és egyszer én is meghalok) önálló életet fog tudni élni.

A nagyobb gyereknél meg azért lenne érdekes, hogy tudjam hová tenni a dolgot: vajon csak zsigerből alacsony a szociabilitása, vagy jó oka is van.

2012. máj. 31. 18:03
 7/12 anonim ***** válasza:
a leírtak alapján akkor én is,férjem is és a fiam is autisták vagyunk. sztem nagyon félrediagnosztizálták a gyereket. én elvinném egy más jellegű felmérésre-eft,kineziológus,ilyesmi
2012. jún. 7. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Mennyiben ismersz magadra a jellemzésben,és miért gondolod, hogy félrediagnosztizálták a kisebbikemet?
2012. jún. 7. 21:48
 9/12 anonim ***** válasza:

Én már egy másik vagyok.

3 éve fiamnál is gyanakszanak, csak billeg a dolog.

Egyébként nálunk tesóm fiára mondták hogy autisztikus,

csak mert nem nagyon barátkozik az oviban.

Egyébként sejtem mire gondol az előző, de ettől még csak autisztikus valaki.

Esetleg írhatok privit?

2012. jún. 13. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Persze, örülnék neki, írj!


Hát nálunk az a probléma, hogy inkább egyedül játszik, de nincs semmiféle (értsétek ezt a végletekig rossz értelemben is) gátlása más emberek felé. Pl. 9milliószoros megbeszélés ellenére is simán odamegy idegenekhez ha azok szimpatikusok, szóba elegyedik, megöleli őket :-O Nagyon a sarkában kell lenni, mert ez már nem barátkozás, hanem veszélyes.

2012. jún. 13. 11:56
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!