Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Enyhén autista a gyermekem,...

Enyhén autista a gyermekem, járhat vajon normál iskolába majd?

Figyelt kérdés

5 éves, nemrégiben kaptunk diagnózist, de félek a megbélyegzéstől, ezért betettem a fiókba, és továbbra is magánúton fejlesztem a gyereket. A tünetei nagyon enyhék, az óvodában nem tudják, hogy ez van vele. Kicsit furcsának tartják, de mivel nagyon kedves, jó gyerek, ezért elfogadják tőle, hogy kicsit nehezebben fejezi ki magát a korosztályánál, illetve válogatós az evésben. Ők ezt látják belőle.

De jövőre iskolás korú lesz....

Az értelmi készsége az átlagosnál kicsit magasabb, de a beszéde "lebuktathatja". Félek, hogy szegregált suliba utalnák, ha meg kéne járnunk a TKVSZB-t.

El lehet ezt kerülni? Járhat normál iskolába vajon?

Neki az óvoda is nagyon használt, valósággal megtáltosodott tőle a gyerek, a szociális készségei is szépen alakulnak tőle...

Van itt olyan, akinek az autista gyereke normál iskolába jár?


2012. ápr. 21. 23:50
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

Én azt hiszem, feleslegesen aggódsz a speciális iskola miatt. Ha a kisfiú nagyjából simán beilleszkedik az óvodába, épp csak furcsának tartják egy kicsit, az intelligenciája jobb is, mint az átlag, nem létezik számára speciális iskola.

Az autisták osztályaiba csak nála jóval súlyosabb állapotú gyerekek kerülnek, tanulásban akadályozottak közé pedig az értelmi képességei miatt nem vennék fel (szerencsére).

Ha el is kerül a TKVSZB-hez, és esetleg kap is SNI diagnózist, mindenképpen integrált oktatását fogják javasolni, és előírnak a számára különböző fejlesztéseket, amit az iskola kell biztosítson a gyermek után igényelhető emelt fejkvótából.ezt viszont csak olyan iskola kaphatja meg, amelyiknek az alapító okiratában szerepel, hogy integrálhat ilyen problémával küzdő tanulót.Más iskola fel sem veheti a kisfiút. Ha a lakóhelyeteken esetleg nem lenne ilyen iskola, a jegyzőhöz kell fordulni, akinek kötelessége kijelölni egy intézményt, és ott megteremteni a feltételeket a gyerek számára. Ez eltarthat egy ideig, ezért ha komoly esélyt látsz arra, hogy az iskolában problémák lesznek, mielőbb szerezzetek diagnózist a bizottságtól, és "riasszátok" a jegyzőt, hogy a következő tanévtől meg kell oldania a gyermek integrációját.

Ezekre a plusz ellátásokra joga van a gyereknek, nem kegyként kapja. éÉppúgy jár neki, mint másnak a gyógytestnevelés, vagy a matematika korrepetálás.

Böngészd a Köznevelési törvényt!

2012. ápr. 22. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

Nekem ugyan nincs gyerekem, de szintén 5 évesen nálam autisztikus tüneteket diagnosztizáltak, nem volt semmi probléma az iskolaválasztással, most készülök az államvizsgára. :)


Ha a kisfiad tünetei tényleg nagyon enyhék, természetesen járhat majd rendes iskolába. Akkor lenne szüksége speciális iskolára, ha komoly tanulási nehézségei lennének, vagy olyan kényszeres tünetei, amik miatt képtelen beilleszkedni egy közösségbe. Mikor eljön az iskolaválasztás ideje, akkor azért kérdezz utána, melyik normális iskola fogadja szívesen úgy, hogy tudják róla, milyen probléma van.

2012. ápr. 22. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
75%

Szintén 5 éves auti.

Hát nálunk nem lehet "eltitkolni", mert az oviban vették észre... És ott kifejezetten kérték, hogy legyen meg a TKVSZB álláspont, mert dupla, sőt autiknál tripla normatívát kap az óvoda (ha benne van az alapító okiratában, hogy foglalkozik autikkal).

Mi pl. kaptunk félállású gyógypedagógiai asszisztenst - gyermekem büszke is rá, hogy neki "saját óvónénije" van. :)

Iskola: ha nagyon enyhe, akkor simán mehet integráló iskolába, de akkor is tudniuk kell a pedagógusoknak, hogy mi a helyzet! (Ezt úgy is mondom, mint pedagógus, bár már nem tanítok, de tanítottam normál és speciális suliban is.)

2012. ápr. 22. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
66%

Ja és azt nem mondtam, hogy a lányom Aspergeres, tehát nála nem a beszéd a probléma (sőt, nála épp ez a kiemelkedő terület).

És a válogatóssága miatt ebédet sem kell fizetnünk, szóval az ovi nagyon sok mindenben segít (sajnos ez nem mindenhol jellemző azért).

2012. ápr. 22. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek.

Amúgy nem írtam, de az enyém is kislány.

Mi nem mertünk szólni az óvodában, mert féltünk, hogy átrakatják valahova máshova,pedig ez nekünk nagyon bejön.

Most magánúton fejlesztjük.

Szóval az iskola alapító okiratába kéne belesnem valahogy? Azt vajon megmutatják csak úgy érdeklődésre?

2012. ápr. 24. 18:08
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

Bárki megnézheti az alapító okiratot, bár gondolom kicsit csodálkoznának, hogy miért érdekel.

Ha gondolod, inkább hívd fel az önkormányzatot, oktatási osztályt és ott kérdezd meg, hogy az adott óvoda vállal-e SNI-s gyereket,ha igen, akkor milyen "fogyatékossággal". (Az autisztikusság nem fogyatékosság, de nem tudtam más szót használni).


Érdekes volt olvasni, amit írtatok, nekem is lányom van, és hivatalosan senki nem diagnosztizálta, de mivel nehezen kezelhető, jártunk fejlesztésre egy pszichológushoz, aki szerint vannak autisztikus vonásai.


Asperger szindrómás (vagy csak autisztikus vonásokat mutató) gyerek normál iskolába járhatnak, szóval emiatt ne félj! Igaz nem lesz egyszerű olyan helyet találni, ahol "jól" áll hozzá az iskola és a főleg a tanító néni.

2012. ápr. 25. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
53%
Azért az előző hozzászólásban vitatkoznék azzal, hogy az Aspergeresek egyértelműen járhatnak normál iskolába, mert mindegyik más... az én lányomnál pl. egyáltalán nem valószínű, mert neki elég komoly viselkedési problémái vannak, és tanulási nehézségei is lesznek, ez már most látszik sajnos. Egyelőre - hacsak nem történik a következő 1 évben valami nagy ugrás - nagyon úgy tűnik, hogy kislétszámú, fejlesztő osztályba kell majd járnia...
2012. ápr. 25. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
95%
Szia! Én tanítónő vagyok, és egy nagyon jó képességű normál osztályban van egy autista gyerekem. Ne aggódj, járhat "normál" suliba, de ne iskolát válassz, hanem tanító nénit... Pici türelem kell hozzájuk és odafigyelés az ofő részéről, és akkor minden rendben lesz...
2012. ápr. 25. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
41%

Régebben nem diagnosztizáltak Magyarországon annyi gyereket autizmussal érdekes!

Más is volt akkor a világ, a tanárok kedvesek voltak, nem ilyen türelmetlenek, nem hagyták volna hogy telegyógyszerezzék a gyerekeket ilyen nevetséges indokok miatt. Amúgy az ilyen gyógyszerek SÚLYOS függőséget okoznak!!!

A gyerekek is kedvesebbek voltak, nem az számított hogy kin milyen márkájú ruha volt.

2012. ápr. 29. 02:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
27%
Hát igen rengeteg hasznuk van ebből az egészségiparnak, a gyógyszereket is több száz százalékos árréssel adják el.
2012. ápr. 29. 02:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!