Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Anyukák! Olyankor mi van, ha...

Anyukák! Olyankor mi van, ha az egyik gyerek nehéz eset, a másik pedig szófogadó, csendes típus?

Figyelt kérdés

Olyanok válaszait várnám, akinek legalább 2 ennyire különböző kisgyereke van. Hogy csináljátok, hogy mindenki boldog és kiegyensúlyozott legyen?

Az én nagyobbam egy igazi akaratos méregzsák, állandóan a saját feje után megy és ellenszegül, a kisebb pedig abszolút alkalmazkodó és szófogadó. Ebből kifolyólag a naggyal sok a konfliktus, a kicsivel pedig nincs semmi ilyesmi. Félek nem fogják emiatt egymást (és engem sem) szeretni, főleg a nagy :(. Mit lehet ilyen helyzetben tenni?


2012. máj. 28. 14:18
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
34%
Szófogadó,akaratbomba,makacs...ti sulykoljátok beléjük ezt..Ti nem fogadjátok el őket olyannak amilyenek és a magatok képére,a szerintetek jónak tartott viselkedésre erőltetitek őket...önmagát beteljesítő jóslat...Amíg te így gondolsz rá,ilyen is lesz..Akik pedig túl szófogadóak,csendesek..nekem ők sokkal gyanúsabbak voltak mindig is.
2012. máj. 31. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 A kérdező kommentje:

11, ne haragudj, de ezen jót nevettem...


Te még vagy nem láttál gyereket közelről, vagy vmit nagyon jól csinálsz, de akkor nem értem, miért nem a titkos receptet osztottad meg velünk :)


Egyszer majd próbáld ki... persze, hogy ráerőltetek viselkedésformákat. Szülőként az is (lenne) a dolgunk, hogy alapvető normákra megtanítsuk őket. Ha nem tenném, lehet, hogy majd pont a te gyerekedet borítja fel legközelebb a játszótéren, hogy betörjön a feje, mert én elfogadtan olyannak, hogy ő így szeret játszani... Vagy az mennyivel jobb, ha 2-3 évesen már kész zsarnok, és veri (!) a szüleit, mert mindig engedtek neki? Láttam már ilyet, azért írom. Gondolkozz már kérlek, mielőtt mindentudót játszol.


2 gyerek esetében is kialakulhat ez a középső gyerek szindróma? Nálunk gyerekkoromban az volt a fura, hogy a középső tesóm volt mindig a "jó" gyerek, mi pedig a lázadók...

De a szüleim nevelési módszerei sem váltak be teljes mértékben, azért próbálok információt, tapasztalatokat gyűjteni.

2012. jún. 1. 07:16
 13/17 A kérdező kommentje:

Anya1:


A nevtan hogy működik mostanában? Amire én emlékszem, hogy feladatokat kellett megoldanom, és akkor kiokoskodták, hogy menjek suliba, ne legyek év vesztes. Pedig jól jött volna az a +1 év ovi, mint később kiderült. Ezért vannak a fenntartásaim. De igazad van, sokat változhattak a dolgok az elmúlt évtizedek alatt.

2012. jún. 1. 07:19
 14/17 anonim ***** válasza:
100%
én írtam hogy a középsőm nehéz esett.Az előző okos válaszolónak:egy pár hetes gyerekre nem lehet ráerőltetni hogy ilyen meg olyan .Már pedig az én gyerekem pár hetes kora óta nem könnyű eset.Én is ilyen magabiztos szülő voltam mint te amíg nem szembesültem a középső gyerekemmel.Légyszi vegyél vissza!
2012. jún. 1. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
Nálunk detto. Van egy rossz hírem, a kicsi is romlik :) A nagy 2 hetes kora óta ugyanaúgy hisztizik és valami hihetetlen agresszor :) Már eéfogadtuk, megyünk majd TSMT tornára, hátha kicsit nyugisabb lesz. A kicsilány nagyon nyugis, bújós, szeretgetős, édes kis szeretetcsomag, erre mire betölti a 18. hónapját, már ő is végigfetrengi a hazautat a játszóról, de ez még mindig az árnyékát sem közelíti meg a nagy alaptermészetének. Különbözően kell nevelni őket, de a picit is kell büntetni. Mondjuk ez vicc, de muszály.
2012. jún. 7. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:

Nálunk bő 2 év van a két gyerek között, s hasonló jellemek, mint a tieid. A kislány nyár végén lesz 6 éves, a kisfiú decemberben a 4-et tölti.


Én úgy oldottam meg, hogy adtam a nagyobbiknak feladatot, felelősséggel és jogokkal. Például a gyurmázásért ő volt a felelős, hogy el legyen utána rakodva,stb, de ő mondhatta meg, hogy melyikkel játszanak. Azaz ő lett a kisfőnök.


Nagyon hamar kijelöltük a territóriumukat, azaz a saját szobájában mindenki főnök.


Többször kiemeltem a lányomnak, hogy ő ebben vagy abban milyen ügyes,okos,stb, a segítségét kértem, hogy a kicsit is tanítgassa, mert ő jobban el tudja magyarázni a dolgokat, mint én.


Mára ott tartunk, hogy békében élnek, elválaszthatatlanok az oviban is. Sőt! A nagyobbik az,aki ha a kicsiből előjön a méregzsákos dac ( 3,5 évesen előfordul az angyalkákkal is ilyen :) ), szóval olyankor az erős akaratú gyerek vonul vissza és ráhagyja a dolgokat az öccsére.

2012. jún. 10. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 Cyanus válasza:

a csendes gyerek a hátrányos helyzetűbb sokszor, mert ő nem szól, és könnyen keróül hátrányba a nagy hangossága miatt

nem baj, ha nem egyformák, próbálj mindkettőre gyenlő mértékben figyelni

nincs két egyforma gyerek

nekem a legnagyobb a csendes, a két kicsi meg a hangos akaratos...

2012. jún. 20. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!