Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Voltatok már kineziológusnál...

Beagle23 kérdése:

Voltatok már kineziológusnál autista gyermekkel? Nem tud beszélni a kisfiam,5 éves. Mik a tapasztalatok?

Figyelt kérdés
Drága kisfiam 5éves autista,enyhe fokú...de nem beszél még mindig...most hallottam ma hogy egy kineziológusi kezelés után 3nap múlva elkezdett beszélni rendesen egy autista fiú!Tapasztalatok??írjatok kérlek szépen.fontos!köszönöm.egy aggódó anyuka.

2012. jún. 11. 17:21
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

én fiam "csak" gyanús, és nincs ilyen téren tapasztalatom.


mi TSMT tornára és fejlesztésre jártunk, pár hét múlva mondatokban beszélt.


barátnőm kisfiam oxigénhiányosan született, ők járnak havonta kineziológushoz, tulajdonképpen csak megmondja, hogy milyen vitamin hiányai vannak, bár ezeket a vérvétel nem támasztja alá, de ha hiszel benne akkor próbáljátok ki, veszteni valótok nincs

2012. jún. 11. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Aranyos vagy!köszönöm szépen hogy írtál.mi is csináltuk majdnem egy évig ezt a TSMT-tornát...nála nem hatott így,de erről én is hallottam.én ma hallottam egy anyukától,és ugyan sok helyen mondták már hogy ez a kineziológia nagyon jól használható az agy helyrehozására...ha ezt lehet így használni..mondani.mi már tényleg mindenhol voltunk,ezt az egyet nem próbáltuk még.szép estét nektek.
2012. jún. 11. 22:27
 3/11 anonim ***** válasza:

mi havonta járunk kineziológushoz. azaz, jobban mondva én, és rajtam keresztül teszteli az 5 éves kisfiúknak szükséges fizikai és lelki dolgokat. nagyon nagy segítség számunkra, mert a kisfiúnk még nem beszél. akár a vitamin szükségleteit, akár a terápiás lehetőségeit, akár a lelki folyamatait, amit nem tud elmondani, ki tudják tesztelni. mi a vérvételi eredmények alapján,valamint a fejlődésében és a gyermeknevelési kérdésekben elért eredmények alapján igazolva látjuk a kineziológiai tesztelést.

elérhetőségem: hapamada@yahoo.es

2012. jún. 12. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

első vagyok. a halolaj kapszulát próbáltátok?

egy anyuka mesélte, hogy a védőnő adott nekik, hogy szedje be a kislánya, és pár nap után elkezdett iszonyatosan fejlődni. ő kislánya sem beszélt 4 évesen és lehet ettől, ki tudja, de beindult. ma már nagylány, 2 problémájuk van "csak", a dühkitörések és nem sikerül a szobatisztaság, de a kapszulát még mindig szedik :)


nekünk még a zene terápiát írták elő, de mivel gyanúnk van, ezért oda még nem jutottunk el, lehet az is segíthet.

2012. jún. 12. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Nagyon örülök hogy írod,nálatok is segített a torna..valószínűleg nem ugyanaz a baja a gyerkőceinknek..nem tudom már én sem,csak azt hogy nem adom fel sosem.és igen kaptunk halolajat de az sem segített..vagyis viselkedésbeli dolgokon,meg hogy tán picit jobban figyel arra is amire én akarom hogy figyeljen.nemsokára felkeresem ezt a kineziológust,megírom mindenképp hogy mi történt..köszönöm a sok hasznos tanácsot nektek.
2012. jún. 12. 19:41
 6/11 anonim ***** válasza:

nem vagyok érintett a témában, csak nemrég láttam egy dokumentumfilmet egy autista kisfiúról, (nem magyar) és a Son-rise program nagyon sokat segített nekik, a gyerek teljesen kicserélődött

nem tudom hogy nálunk is elérhető e, nézz utána a neten

2012. jún. 14. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Bocsi de én azt kérdezném, hogy milyen halolaj kapszulát adtatok a gyereknek? Szirupot?
2012. jún. 14. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Nekem 6 éves nembeszélő és nem szobatiszta autikisfiam van. 2 év korai fejlesztés, 3 év programszerű TSMT (ahogy a nagykönyvben meg van írva). 2 éves korától Eskimo Kids halolaj naponta.

És igen jártunk kb. 6 hónapig kineziológusnál is,már mint mi szülők és a testvérei, hogy majd rajtunk keresztül oldja a kicsit.

2 éve integráltan óvodába jár gyógyped. asszisztenssel, és heti több fejlesztést kap.

És még mindíg nem beszél ! :-( Pedig tud! Néha kristálytisztán kibuknak belőle szavak. Sajna még nem jött rá, hogy a beszéd mire való :-(

2012. jún. 16. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
A 6.os kommentelőnek: nagyon sajnálom:-( hogy nálatok sem tudtok egyről a kettőre jutni:-(( nálunk is pont ez a helyzet,mi is minden fejlesztést stb...amiket leírtál.pedig semmilyen fogyatékosság nem társul az autizmus mellé!ki lett vizsgáltatva mindenre,az agya is ép és egészséges mint az enyém,apjáé,tiéd bárkié...ő is úgy szokta hogy egyszer-kétszer kimond szavakat amikor ő akarja.tisztán...de tulajdonképpen nem beszél.olyan okos,ügyes,szép gyerek,ránézésre senki nem mondja meg hogy mi van...és még is...háát nem tudom ez a kineziológia nálunk segít-e de mindenképpen megírom,már megvan a szakember,csak várjuk hogy mehessünk.szóval sajnálom,de hidd el hogy nálatok is egyik percről a másikra kezd majd el beszélni,kb 7éves kora felé...nálunk ez a tapasztalat az autista gyerekekkel az óvodában.a scaniosacrális terápiát még tudom ajánlani nektek is!hátha nála ez hozná meg a beszédet!nézz utána helyileg hol van nálatok ilyen kezelési lehetőség,van honlap is.beírod,kidobja azonnal.amúgy az nálunk is jó volt csak messze találtunk jó szakembert és nem tudunk már kijárni hozzá.remélem nektek segíteni fog,amúgy gyulára jártunk..ha esetleg ott laktok,arra felé ,megadom az elérhetőségét akinél voltunk.szép napot nektek.
2012. jún. 21. 19:49
 10/11 A kérdező kommentje:
A 4-es kommentelőnek:igen,használunk halolajat,a pesti neurológusunk ajánlotta,külföldről rendeljük meg,.direkt autistáknak van kifejlesztve ott kint,nagyon erős.jó,de még mindig nem hatott.úgy..persze tudom én ,ez idő.
2012. jún. 21. 19:53
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!