Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » A gyerekneveléshez tényleg...

A gyerekneveléshez tényleg ezek kellenek: kötélidegzet, rengeteg idő és pénz?

Figyelt kérdés

Vagy szerintetek (akik 2 vagy több gyermeket nevelnek) mi az ami a fentiekből igaz?


Tényleg sohasem szabad a gyerek fenekére vagy kezére csapni? (mert ezt írják sokan)



2012. jún. 23. 09:57
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
50%

A kötélidegzet az igen!! :) Idő relatív,(tényleg) , a pénz meg... (kell, kell, de vannak babaturik , olcsóbb pelenkák, popsitörlők)

Én már csaptam a fenekére. Nem nagyot, de hogy érezze. Ez nem erőszak. Van hogy szépszóval már nem bír az ember pl. egy dacos , hisztis kisgyereknél.

2012. jún. 23. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim válasza:
48%
4 fiam van. Sose vertem őket. Elmondom mi miért jó, mi nem jó stb stb. Sok idő kell hozzájuk. Szerencsére jó gyerekek, lefoglalják egymást. Amig egy gyerek volt, sokkal többet kellett játszani vele, figyelni rá. Igy több időm van más dolgokra (házimunka, kert). Nem tudom másnál hogy van, de nálunk nincs balhé, néha összekapnak, de két perc és megy minden tovább. Jól is tanulnak. Nagyon szeretem őket.
2012. jún. 23. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
4 fiú és jól elvannak egymással? Na, szívesen elmennék hozzátok, kedves előző......:D
2012. jún. 23. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:

...+ meg türelem, következetesség, határozottság.

Nem árt "felkészülni" a gyermekből. Nagyon hasznos, praktikus tanácsokat adnak szakemberek, meg lehet így előzni a tanácstalanságot, kapkodást.

Az állandó csapkodás nem ér sokat, mert a gyerek megszokja, s csak nevet rajta.

A durva verés az meg valahol visszaüt.

Sok idő - de a kezdeti befektetés később lesz gyümölcsöző.

Pénz? A lehetőséget és az igényt össze lehet egyeztetni. De az biztos, hogy a gyermek egészsége, táplálása, praktikus öltöztetése sok pénzbe kerül.

2012. jún. 23. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
Amikor megszületett a lányom anyukám azt mondta, hogy most már soha többet nem leszel egyedül. Van ennek a mondatnak egy magasztos jelentése is, hogy az anyaság, az élet értelme illetve bárhogy is alakul utána az életed, a gyerek akkor is a tied. A kevésbé magasztos jelentése pedig az, hogy az utána következő kb. 20 évben nem biztos, hogy mindent úgy és akkor csinálsz, ahogy szeretnél.
2012. jún. 23. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
38%

Sok türelem kell. Nagyon sok. Mert ők még picik, sok mindent nem értenek.

Ahogy egyre nagyobbak, értelmesebbek, már egyre több ideje marad az embernek másra is, mert lefoglalják magukat, megértik, ha most egy kicsit anyának vagy apának mással kell foglalkoznia.

Hogy sok pénz kell-e? Ez is függ attól, hogy kinek mi a sok. Mi elég kevés pénzből élünk, a fiúnknak mégis megvan mindene, amire szüksége van. Tápszert, bébiételeket, tejpépeket kapott, mikor arra volt szüksége. Márkás pelenkája, popsitörlője, tisztálkodószerei vannak, szokott kapni új ruhákat, játékokat is, de nővéremtől e téren sok segítséget kaptunk, mert neki már van 2 gyerkőce.

Szerintem csak okosan kell tudni beosztani a pénzt. Mi mindig keressük az akciókat, a kedvezményeket és több 1000 Ft-ot is meg tudnunk spórolni egy nagy bevásárlás alkalmával.

A nevelő szándékkal kézre vagy fenékre csapást én nem ítélem el. Vannak olyan gyerekek, akik annyira szófogadóak, nyugodtak, türelmesek, hogy soha nincs szükség még egy nevelő célzatú fenékre verésre se, de vannak olyan gyerekek, akik nem ilyenek és ott előfordul, de hangsúlyozom, csak is ha olyan dologról van szó, amiért tényleg megérdemli (például veszélyeztetni a testi épségét 100-szori szépen szólás, utána hang felemés ellenére is).

2012. jún. 23. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
Nekem 3 gyerkőcöm van.Én a kötélidegzetre voksolok elsősorban.Idő amennyit csak tudsz rájuk áldozni nem baj ha nem túl sok csak hasznosan legyen eltöltve.Pénz :amit már mások is írtak lehet turiból nagyon jó ruhákat szerezni,márkás pelenka sztem felesleges.Vannak nagyon jó pelusok fele annyiért.Játék meg 3 gyereknél meg annyi van már hogy tolólappal kell rendet rakni:)
2012. jún. 23. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
utolsó vagyok:a fenékre csapásról nagyon ritkán kerül rá sor.Nem hiszem hogy olyan káros dolog lenne.Sztem aki hideg vízzel leönti a hisztis gyereket vagy bezárja egy szobába az nagyobb kárt csinál.Viszont sztem semmi értelme rácsapni
2012. jún. 23. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
Kötélidegzet, és HASZNOSAN eltöltött idő igen, sok pénz nem feltétlenül. Bár már egy hatalmas iparág épült a babacuccokra, azonban annyi felesleges dolgot sóznak rá az újdonsült szülőkre, hogy félelmetes. A babakelengye listák is tele vannak haszontalan, felesleges dolgokkal, amit ha megvesz az ember, akkor tényleg felkúszik az összeg a csillagos égig. A testvérekhez meg pláne nem kell sok pénz, hiszen a drágább tételek már megvannak.
2012. jún. 23. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

Ezek is kellenek (bár pénzből nem kell rengeteg, csak elég), de a legfontosabbak: kis rugalmasság, sok türelem és végtelen szeretet. A képesség, hogy magadat háttérbe tudjad szorítani egy vagy több másik, neked teljesen kiszolgáltatott emberért.

A fenékre csapás részletkérdés, nálunk előfordul, de nem tartom hatalmas dolognak. Inkább a szeretet és a rájuk fordított időt tartom lényegesnek.

2012. jún. 23. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!