Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Autizmus gyanúja esetén...

Autizmus gyanúja esetén számít-e, hogy idővel múlnak az autisztikus tünetek és nem jönnek elő újabb furcsaságok? (2-4 év)

Figyelt kérdés
Lehet "csak" az idegrendszer éretlensége? Mert nem olyan dolgokra gondolok, mint például a repkedés, pörgetés, hintázás vagy érzékenység hangokra, hanem bizonyos képességek kialakulásának késése. Pl. utánzás, beszéd...
2012. jún. 27. 16:00
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
53%
Nem tudom, de engem is érdekel...
2012. jún. 27. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
szerintem számít,és lehet hogy csak idegrendszeri éretlensége van
2012. jún. 27. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon is számít! Amiket felsoroltál tünetek, önmagában egyik sem jelenti, hogy a gyerek autista lenne, hanem csak autisztikus zavara van. Ezt pedig ki lehet nőni, szerencsés esetben mindenféle fejlesztés és terápia nélkül, mint például ahogy velem történt. :)
2012. jún. 27. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%
Első vagyok. Mennyi idős a gyereked? Milyen "tünetei" vannak?
2012. jún. 27. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
Ez engem is nagyon érdekel!!
2012. jún. 27. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:

Két évesen nulla volt a beszédértése, mintha nem is hallott volna. Ehhez társult egy nehezen vagy egyátalán nem irányítható figyelem és egy öntörvényű viselkedés.

Ahogy már értette, mit mondunk, illetve ő is beszélt, minden sokat javult.

Most 4 és fél éves, a beszédén még bőven van mit fejleszteni, de amennyire tud, beszél és simán kommunikál vele. Viszont ha úgy vesszük, ez nem a korának megfelelő kommunikáció.

Bonyolultabb kérdéseket még nem ért meg, ilyenkor gondolkozik, de nem tud válaszolni vagy mond valami majdnem jó választ vagy ismétel. Utóbbi gyakrabban előfordul, ha nagyon ki akarnak csikarni belőle valami választ és mondjuk újra felteszik a kérdést, megismételve, ezért ő is megismétli. Egyéb esetben soha nem ismétel, de azért ez érdekes lehet.

Még talán annyi lenne, hogy a kistesóval sokat marakodnak pl. játékon és nem igazán sajnálja, ha sír a másik vagy egyéb esetben sem látom, hogy együtt érezne vele. Néha nevet is. Szóval ez az együttérzés mintha hiányozna, de pl. ha én kezdek jajgatni, mert mondjuk megütöttem valamimet, akkor odabújik és sajnál engem. (Szerintem idegennel se nagyon foglalkozna.)

Oviban nincs vele semmi gond, viszont a figyelme nehezen leköthető, hamar kilép a csoportos feladatból. (Inkább egyénileg köthető le.)

2012. jún. 28. 10:01
 7/17 anonim ***** válasza:
100%
A repkedés autizmusra utalhat? Van egy 2.5 éves ismerősöm, aki egy szót sem beszél. Nem utánoz, semmi. Megérti amit mondunk, de nagyon sokszor úgy tesz, mintha nem hallaná. Nem keresi az emberek társaságát, remekül eljátszik magában. Nem eszik darabosat, sőt egyáltalán nem akar enni. Nem használja a kanalat, nem hajlandó bilizni. Aggódom miatta, főleg azért, mert szerintem a szüleinek meg sem fordult ez a betegség a fejükben. Ők leragadtak annál, hogy nem beszél és mindenki azzal nyugtatja őket, hogy majd elkezd. Repkedésre is csak annyit mondanak neki, hogy ne repkedjen, de nem hagyja abba.
2012. jún. 29. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:

Jajjjh, de ismerősek ezek a dolgok. :-((

Nekem egy 4,5 éves fiam van, aki egészen hasonló.

A kérdezőnek: ez valószínűleg "autisztikus spektrumzavar" illetve az idegrendszer éretlensége egyszerre. Ha javul a gyerek, én semmiképp nem vinném autizmus vizsgálatra, hogy ne legyen betegségtudata se neki, se nekem. Nálunk is ez a helyzet, a nagyfiam, mióta közösségbe jár, rohamosan fejlődik. Ha autista lenne, az átlagos emberközösség és a szaksegítség hiánya éppen hogy visszavetné, és rosszabbodna. Én legalábbis ebben hiszek. Úgyhogy a kérdezőnek azt ajánlom, járassa közösségbe amennyit csak lehet, mert a társaktól tanul a legjobban. Fontos, hogy olyan ovi legyen, ahol az óvónénik toleránsak és elfogadják-szeretik a gyereket a hiányosságaival együtt, akkor a többi gyerek is ezt fogja tenni. Beszélgethetnénk privátban?


Az utolsó kommentelőnek üzenem, hogy az ismerősének mondja meg, hogy ezek a tünetek bizony nagyon nem jók, és nagyon oda kell figyelni rájuk, komolyan kell venni! Neki is a közösséget ajánlom, az én fiam kb. ugyanilyen állapotban került bölcsibe, és 1 év alatt megtanult beszélni és nappalara szobatiszta lett. Hogy a többi gyönyörűségről ne is beszéljek. De nagyon komolyan kell venni, és segíteni a gyereket! Nem szabad elbagatellizálni, hogy "majdcsak elkezd beszélni" meg "majd jó lesz minden", nincsen majdcsak. Akkor lesz jó minden, ha keményen dolgozunk érte. Sajnos az én környezetem is ezzel traktált, ezért nem kaptunk segítséget 2,5 évig, pedig én éreztem h baj van a gyerekkel, de nem hitt nekem senki. Én meg fiatal voltam (vagyok :) ) és tapasztalatlan, és egyedül nem mentem semmire. Ma már máshogy állok a dolgokhoz.


Elnézést, hogy hosszú voltam, csak nagyon megérintett a téma.

2012. jún. 30. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
nagyon egyet értek az ez előttem szólóval.Nekem is autisztikus tüneteket produkál a lányom.Igaz nem sokat és nem is a legsúlyosabbakat.Én is sokszor hallom a környezetemben hogy nyugtatják magukat a szülők hogy majd csinál ezt meg azt a gyerek.Aztán mikor tudomásul veszik hogy gond van késő lesz.Mi nagyon időben kezdtünk járni fejlesztésre és pár hónap leforgása alatt nem lehet ráismerni a kislányomra!
2012. jún. 30. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
Közeli rokonról van szó és nem tudom hogyan mondhatnám meg az anyukának úgy, hogy ne sértsem meg. Mert azért nem jó olyat hallani, hogy a gyereke autizmus gyanús.
2012. jún. 30. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!