Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Hol találok bentlakásos...

Bajvan kérdése:

Hol találok bentlakásos általános iskolát?

Figyelt kérdés

Problémás 15 éves lányomnak keresek bentlakásos általános iskolát. jelenleg 7.osztályos, de a viselkedésével vannak problémák. Rossz társaság miatt rendszeresen kimaradozik, elszökik. Tud valaki ajánlani megoldást? A sulijával, önkormányzattal, családsegítővel, psichológussal már beszéltem....valami más megoldás kéne, nem akarom hogy elkallódjon a lányom. Okos, értelmes, de ki kéne mozdítanom a jelenlegi társaságából.

Várom a javaslatokat, ötleeket, talán másnak is van ilyen problémája.


2012. máj. 15. 14:28
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
89%

Én a helyedben nem tenném!!

[link]

2012. máj. 15. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Én sem szívesen teszem, de már minden mást próbáltunk. Tanácsokat, tapasztalatokat kérnék, nem kritikát. Nem vagyok boldog hogy idáig jutottunk, de tehetetlennek érzem már magam.
2012. máj. 15. 14:51
 3/12 anonim ***** válasza:
12%
Most tök komolyan azt akarod mondani, hogy nem tudsz megfegyelmezni egy 15 éves lányt és inkább kirakod egy bentlakásos suliba (ahol még enynire sem fognak figyelni rá, elhiheted), mint hogy a saját kezedbe vedd az irányítást? Miért olyan nehéz? Elkéred az órarendet. Érte mész suli után, hazaviszed és nem mehet sehová. A suli és otthon. Ne hogy egy kis taknyos irányítson egy felnőttet! FElsoroltál ötezer embert akivel beszéltél. Mi lenne, ha nem mástól várnád a megoldást, hanem felnőttként viselkednél? Mindenkinek gondjai vannak a tinédzser lányaival, mégis meg tudják oldani, hogy maradjon tekintélyük. Ideje felnőni a feladathoz!
2012. máj. 15. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
18%

Első válaszoló vagyok!

Nyugodtan pontozz le megint, de nem hagyom szó nélkül, hogy ennyire "agresszíven" válaszoltál. Tudom mit beszélek!

3 lányom van, ebből ketten 15 évesek (ikrek), a harmadik 2 éves.

Az egyik lány sérült, bentlakásos suliba jár, mert nincs más mód arra, hogy a mozgását és értelmét fejlesszék. Nem titkolom, a Pető intézet neveltje, mert nem tud járni és értelmileg is le van maradva. Minden pénteken hazajön, vasárnap este megy vissza.

Értelmes a maga szintjén, jó lelkű, segítőkész kislány. Semmi gond vele a sérültségén kívül. De látom és tudom, hogy egyik gyereknek sem való egy olyan intézet/iskola, ahol nincs szülő, nem tudja megosztani a napi gondjait a hozzá legközelebb állókkal. Szüksége lenne a családra, mondja is szegény nap mint nap telefonban, de nincs más megoldásunk.

A másik nagylányom erősen kamaszodik, felesel, bezárkózik a szobájába, szinte napokig nem látom. Okos, nagyon jó tanuló,felvették egy nagyon jó gimnáziumba, mégis nehezen bírok vele.

Ennek ellenére fel sem merült bennem, hogy áthárítsam másra a feladatot a nevelésével kapcsolatban. Ezt nekünk kell megküzdeni, anyjának és lányának. Ha kell kényszerrel, ha kell zsarolással, ha kell hízelgéssel. Energiát kell rá fordítani, magától nem fog megoldódni. És igen, be kell zárni a lakásba és nem engedni a tiltott társasághoz.

Mit gondolsz? Ha eltaszítod magadtól, ott nem talál majd hasonszőrű "lumpen" alakokat akik ugyanúgy a rosszba viszik? Dehogynem, sokkal inkább, mert már senki nem fog vele foglalkozni. Nehogy azt hidd, hogy a nevelők pont azt fogják figyelni, hogy a lányod kivel barátkozik. Ennyire nem lehetsz naiv!


Szerintem Te már eldöntötted, berakod valahová mert nincs már kedved az elrontott éveket helyrehozni, és meg vagy sértődve, hogy ebben nem támogatnak. Te gyereked, Te felelősséged!!! Ezt ne felejts el!

Pedig még van visszaút és még lehet a lányodból is valaki! Ha elküldöd, akkor nem, de ha marad otthon, még lehet jó ember! Ehhez otthon is jó példát kell látnia persze.

2012. máj. 15. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Félreértitek! Egyáltalán nem hárítom másra a felelősséget, tisztában vagyok a sajátommal. Nem döntöttem el a bentlakásost, először érdeklődöm, információkat szeretnék. Diplomával a kezemben, egyedül nevelem a lányomat, ráadásul albérletben.....hogy menjek érte 1 órakor amikor végez a suliban? Vagy ne dolgozzak? Menjünk anyaotthonba, mert nem tudom fizetni az albérletet? Nézzem otthon a lányomat, és ne tudjak neki enni adni?? Ebbe nem gondoltok bele, hogy a kényszer irányíthatja az embereket?
2012. máj. 16. 07:31
 6/12 anonim ***** válasza:
3%

Igen inkább az anyaotthon. Nem akarok itélkezni és nem akarlak bántani sem ,tudom ez nagyon nehéz.

Nekem is volt az életembe amikor egyedül albérletben voltam a gyerekkel és problémás kamasz volt. Kétségbe voltam esve mint te. Ma már 22 éves és pont a napokban köszönte meg, hogy igy kiálltam pedig megsem érdemelte. Az a szeretett és biztonság érzet amit csak a szülö adhat nem potolható. Hidd el tudom engem 15 évesen kirakott az anyám , de szerencsém volt a növérem nevelt akinek hálás vagyok de még most is érzem és fáj az anyai/nagymamai gyermekeimnek/ szeretett.

Küldök egy linket én mindig sirok rajta mert anyám jut eszembe. A nagy fiam ez a klipet meghallgatva mondott köszönetet.

http://www.youtube.com/watch?v=O15zYGzU6-c

NAGYON BIZOM BENNE, HOGY TUDTAM SEGITENI.

2012. máj. 16. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Minden rosszindulat nélkül írok neked.Mindenkivel beszéltél erről,ezt leírtad.Milyen a kapcsolatod a lányoddal?Beszélgettek ezekről a dolgokról?Nem lehet hogy mivel egyedül neveled a kettőtök közötti kapcsolat elsikkadt,mert el kell őt tartanod,albérlet stb?Nekem 16 éves lányom van,tehát tudom milyen egy kamasz gyerek.Problémám ugyan nincs vele,de kamasz.Én biztos hogy nem tenném be egy ilyen iskolába,mert nem lenne szívem,és mert a lányod tuti azt gondolná,érezné hogy feladtad,eldobtad.Ez a köztetek lévő viszonyt tovább mérgezné.Ha okos és értelmes el lehetne vele beszélgetni,higgadtan a dolgokról,mit miért nem szabad,nem jó csinálni.És hogy ez neked milyen rossz érzés.Akiket felsoroltál hogy beszéltél velük mit mondanak?
2012. máj. 16. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Csak Budapest lenne jó?
2012. máj. 16. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 TeJézus válasza:
Almamellék? ott is van egy ilyen suli... Mondjuk az kemény
2012. máj. 30. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Miért kell leszólni valakit, mert végső megoldásként a bentlakásos iskolát választotta? Végülis, ha nincs már más megoldás, talán ott még tudják korrigálni a gyereket, odafigyelni, hogy ne hanyagolja el magát, a tanulást, a személyes dolgait, valljuk be sok szülőnek nincs ideje munka mellett 100%-ban odafigyelni. Sőt láttam olyat, hogy hiába próbálta fegyelmezni a szülő a gyereket, még kapott is egy pofont és akkor is az lett, amit a gyerek akart és oda csavargott, ahova akart és amikor akart!

Nagyon sokan úgy állnak hozzá, hogy a szülő hibája. Nyílván a szülő, szülők szúrták el, hogy idáig jutott a helyzet, de ritkán lehet helyrehozni ezt már, amikor a gyerek kamasz. Ilyenkor már csak túlélni lehet a kamasz éveket és arra figyelni, hogy mire lesz 18 ne maradjon terhes, ne maradjon ki az iskolából, legyen egy végzettsége és ne legyen belőle egy retardált! Szóval egy bentlakásos iskola végső esetben szükségszerű korrekció!

Láttam nem egy ilyen példát, ahol a kiscsajt éjjel vitte haza a rendőrség és nem lehetett fegyelmezni, mert a másik szülő adta alá a lovat, magához akarta venni, nem a gyerek számított csak a lóvé, amit felszedett utána az ex jövedelméből! És ott is rengeteg minden volt, pszichológus-tanácsadás, családsegítő védelembe vette mégis mindenkit csak megvezetett, össze vissza hazudozott, csavargott és bunkó volt! Tehát amikor valaki már idáig eljut annak már biztosan komoly előzményei vannak!

2013. okt. 8. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!