Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Két és fél éves kislányomat...

Két és fél éves kislányomat hogyan szoktathatnám vissza a saját ágyába?

Figyelt kérdés

Mindig is a saját szobájában aludt. Akkor is, ha sokszor kellett kelnem hozzá éjjel vagy sokáig tartott elaltatni, én menten az ő szobájába. Már két éve átalussza az éjszakákat és már jó ideje elfogadta az esti lefektetést és magában aludt el. Mostanában viszont elmaradoztak a délutáni alvások, ez volt ez első furcsaság. Hát jó, ha sehogy sem sikerül elaltatni, legyen, ebben engedtem neki. (Tudom, hogy még kicsi és aludnia kellene, de nem alszik, akármit csinálok. Másik gyermekem is pont ilyen korban adta fel a du.-i alvást.)

Most viszont az éjjeli alvással is gondok vannak. Este nem fogadja el a lefektetést, akkor is kijön, ha én bent maradok a szobájában. A nappaliban alszik el, amikor már elég fáradt hozzá. Onnan később beviszem, de nagyon ritka, hogy reggelig ott aludjon. Mostanában leginkább hozzám vándorol és ezzel az a probléma, hogy a nagyobbik gyermekünk (4,5 éves) is velünk alszik. Nincs már több hely, nem férünk el. (Érdekesség egyébként, hogy a nagyobbik is később szokott be közénk, pedig sosem aludt ő sem velünk azelőtt.)

Rengeteg energiája van, még a kihagyott délutáni alvás mellett is teljesen friss este. Ma is elaludt itt a nappaliban, elvittem a szobájába, egy perc múlva visszajött a kanapéra.

Mit tegyek, hogy visszaszokjon a saját ágyába? Vigyem mindig vissza? És ha sírva jön utánam azonnal?

Még azt sem tudjuk megtenni, ahogy apa-anya egy-egy gyerekkel aludjon, mert a férjem hajnalban 3-kor, illetve most 1-kor indul dolgozni. Vagy én aludjak a gyerekekkel és a férjem külön?


2012. júl. 1. 22:07
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:

jaj, látom itt mindenki nagyon kemény...illetve én vagyok nyámnyila..:-))))

Én vennék egy nagyobb ágyat..komolyan.

A kisfiatok aludhat veletek, Ő nem??? Ezt nem érti, nem tudod neki megmagyarázni, sztem csak a kirekesztettséget érzi az egészből...

Amúgy nálunk is van most egy ilyen időszak, és amúgy én is relatíve következetes vagyok ebben, a Mi lányunk is mindig külön aludt, az első 3 hónapot kivéve. Most 20 hós, és kezd rákapni, hogy itt akar aludni a mi ágyunkban, de nem engedem neki, és jobb ez így. De nálatok ez más a fiatok miatt, aki ott aludhat, és ha jól értem, Őt nem is nagyon akarjátok erről leszoktatni...akkor a másik gyereknek is szíve joga ez...szerintem.

A gyerekszobába betennék egy jó kis kanapét, hogy a házasélet is meglegyen azért, meg ha a férjed pihenni szeretne, legyen hova elvonulnia, azt annyi...

2012. júl. 3. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 A kérdező kommentje:

Kisfiam SNI, kötődése későn alakult ki, most viszont bepótolja, kórosan retteg az elválástól már egy ideje. Reggel is felkel velem, nappal a sarkamban van. Én szerettem volna ettől függetlenül külön altatni, de nem lehet.

Ettől ilyen nehéz, de tudom én is, hogy igazságtalan és értem miért akar a kicsi is jönni.

Kislányom azért nem olyan súlyos eset, nem pánikszerűen, tombolva ébred nélkülünk. Jobban is érti, amit mondok neki, még megpróbálom megbeszélni vele. Nem fér el egy plusz ágy a szobánkban, hogy mindenki ott aludjon. Valakinek külön kell... ha másképp nem megy, hát kettőnek...

Ha megpróbálnám mindkét gyereket kiköltöztetni, mit tanácsoltok, hogyan reagáljak, amikor szaladnak ki sírva azonnal a szobájukból?

2012. júl. 3. 23:42
 13/25 A kérdező kommentje:

Ja és ágy rengeteg van a házban, ahhoz képest, hogy mindenki abba az egybe vágyik. :)

(A használaton kívüli gyerekszobában nagy rácsos ágy és franciaágy is van.)

2012. júl. 3. 23:51
 14/25 anonim ***** válasza:

a nyámnyila vagyok:

Á, tele vagytok ágyakkal...ez jóó! :-))

Hááát, én így csinálnám:

apa aludjon a Ti ágyatokba el, had pihenjen.

Én aludnék a gyerekszobában kezdésnek még a kisfiúval, a kislányt pedig tenném a rácsosba, de a rácsból kivennék, hogy ha akar ki tudjon jönni. Mindig elmondanám, hogy nem kell aludjon, csak itt az állatkája, rongyija(gondolom van vmi ilyesmije)és pihenjen, anya itt van a másik ágyon.


ha mindkettő elaludt, akkor megpróbálnék kiszivárogni, ha éjjel kijön visszavinném, odafeküdnék megint, 10x, 100x, nem zárnám rá az ajtót, sőt nyitva hagynám. Ha rázárod azzal sztem nagyot ártasz a köztetek lévő bizalomnak, és csak félelmet keltesz a gyerekben...

A lányomnál kb. 5 nap volt míg felfogta mi van, neked kicsit nehezebb, olyan 2-3 hétre taksálom, hogy eredmény legyen.

A fiadnál azért beszélnék egy szakemberrel, vagy utánaolvasnék, nehogy rosszat tégy vele, ha különteszed...


Remélem sikerül finoman is célt érned...

2012. júl. 4. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 A kérdező kommentje:

Köszönöm a tanácsot.

Kislányom ma bevackolt a franciaágyba, amit neki szánnék. Magától mondta: tetszik neki, alszik ott. Én dícsértem, hogy milyen jó ez az ágy, éjszaka is aludhatna ott a macijával. Tetszett neki az ötlet. Kiváncsi leszek...

Legutóbb csak reggel 5-kor jelentkezett a szomszéd kakas kukorékolása miatt, de azonnal kikísértem és pár perc után vissza tudtam feküdni.

Nem tűnik súlyosnak a helyzet (most még?). Azért megfontolandó a két gyerek együtt altatása. Én is aludtam egy szobában a tesómmal, férjem még egy ágyban is az öccsével. :)

2012. júl. 4. 18:53
 16/25 anonim ***** válasza:
na??? Milyen volt az éjjel?
2012. júl. 5. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
annyira édesek, hogy befekszenek a kis testükkel a nagy ágyba, igaz??? Körbepárnáztad?
2012. júl. 5. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 A kérdező kommentje:

A férjem fektette le az este, én már aludtam. A saját kiságyába vitte a nappaliból és reggelig ott is maradt, nyugodt volt az éjszaka. Úgy látszik mégse olyan rossz az a kiságy... :)

Maradhat is akár ott, de ha járkálni fog, jön a franciaágyas megoldás.

2012. júl. 5. 15:38
 19/25 A kérdező kommentje:
A bevackolás még csak nappal, egyszer volt, amikor mondta, hogy ott alszik. Párnára feküdt, szépen nyakig betakarózott. (Ebben a melegben...)
2012. júl. 5. 15:46
 20/25 A kérdező kommentje:
Ma éjjel is a kiságyban aludt, reggel 7-ig. Ahogy tanácsoltad, nyitva van az ajtó nála.
2012. júl. 6. 07:25
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!