Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Két és fél éves kislányomat...

Két és fél éves kislányomat hogyan szoktathatnám vissza a saját ágyába?

Figyelt kérdés

Mindig is a saját szobájában aludt. Akkor is, ha sokszor kellett kelnem hozzá éjjel vagy sokáig tartott elaltatni, én menten az ő szobájába. Már két éve átalussza az éjszakákat és már jó ideje elfogadta az esti lefektetést és magában aludt el. Mostanában viszont elmaradoztak a délutáni alvások, ez volt ez első furcsaság. Hát jó, ha sehogy sem sikerül elaltatni, legyen, ebben engedtem neki. (Tudom, hogy még kicsi és aludnia kellene, de nem alszik, akármit csinálok. Másik gyermekem is pont ilyen korban adta fel a du.-i alvást.)

Most viszont az éjjeli alvással is gondok vannak. Este nem fogadja el a lefektetést, akkor is kijön, ha én bent maradok a szobájában. A nappaliban alszik el, amikor már elég fáradt hozzá. Onnan később beviszem, de nagyon ritka, hogy reggelig ott aludjon. Mostanában leginkább hozzám vándorol és ezzel az a probléma, hogy a nagyobbik gyermekünk (4,5 éves) is velünk alszik. Nincs már több hely, nem férünk el. (Érdekesség egyébként, hogy a nagyobbik is később szokott be közénk, pedig sosem aludt ő sem velünk azelőtt.)

Rengeteg energiája van, még a kihagyott délutáni alvás mellett is teljesen friss este. Ma is elaludt itt a nappaliban, elvittem a szobájába, egy perc múlva visszajött a kanapéra.

Mit tegyek, hogy visszaszokjon a saját ágyába? Vigyem mindig vissza? És ha sírva jön utánam azonnal?

Még azt sem tudjuk megtenni, ahogy apa-anya egy-egy gyerekkel aludjon, mert a férjem hajnalban 3-kor, illetve most 1-kor indul dolgozni. Vagy én aludjak a gyerekekkel és a férjem külön?


2012. júl. 1. 22:07
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:
:-) örülök!!! szuper...
2012. júl. 6. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 A kérdező kommentje:

Ma hajnalban, kb. napkeltekor sírásra ébredtem. (Pedig az ajtó nyitva volt.)

Szaladtam hozzá, együtt lefeküdtünk és visszaaludt. Még alszik. :)

2012. júl. 7. 07:40
 23/25 anonim ***** válasza:

na látod..:-)) Tök jó! Biztos, érezte rajtad a görcsösséget, és azért nyomult annyira, de most hogy lazábban veszed, Ő is engedett, és nyugodtabb...Nagyon igaz minden emberi viselkedésre, deaz anya-gyerekre főképp ez a "minél-annál...-reakció"

Minél erősebben szeretnélvmit, a másik annál inkább taszít..


Amúgy nekem is így szokta, hajnaltájt felsír, odatámolygok:-))), simi, és visszaalszik. Ha utána megint felnyiszizik, akkor viszek tejet, kiissza, és továbbalszik. Most a melegben volt, hogy de. 10 ig is aludt..már azt hittem vmi baja van...:-))

2012. júl. 7. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 A kérdező kommentje:

Köszönöm a segítséget! :)

(Talán rendben leszünk. Már csak akkor írok, ha nem boldogulok...)

2012. júl. 7. 19:47
 25/25 anonim ***** válasza:

okés, szívesen, nem mintha olyan nagy segítség lettünk volna, mert végül magad megtaláltad a módot...

Minden jót Nektek, és kitartást a hőségre...:/

2012. júl. 7. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!