Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Mit tegyek a kislányommal aki...

Mit tegyek a kislányommal aki fél mindentöl és nem értem az okát miért?

Figyelt kérdés
A kislányom már 2 és fél éves elmult.Mostanában fura dolgokt müvel:pl ok nélkül üvölt vagy ha felakarom öltöztetni reggelente üvölt ha pelenkát adok rá szintén üvölt.Mi lehet tenni?Vigyem el pszihologushoz?A nagyszüleim javasolták hogy vigyem el mert valami nem ok a lányomnál.Régen nem volt ilyen nem ellenkezett ennyire mit csináljak?
2012. júl. 1. 22:42
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem olyan nincs, hogy egy gyerek ok nélkül üvölt. Max te nem tudod az okát... Miért nem kérdezed meg tőle, mi a baj? Még nem mond semmit?

Amúgy szerintem szimplán dackorszak - vond be minél jobban, hogy ő csinálhasson dolgokat. Kettőből választhasson ruhát segítsen öltözködni. Pelenkázásnál hozza ő a krémet, pelust, segítsen vetkőzni, öltözni. Szobatisztasággal hogy álltok? Lehet, hogy lassan elkezdhetitek.

2012. júl. 1. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Egyetértek az elsővel.

Én két dacos gyerekkel vagyok egész nap (2 és 2,5 évesek).

A nagylánynál úgy tudok bármit elérni, hogy engedem választani.

Persze nem úgy, hogy kiborítjuk a pelust, szekrényt.

Milyen pelenkát szeretnél: a cicásat, vagy a kutyusosat?

Melyik ruha legyen? a piros, vagy a zöld.

Nekem is könnyebb, meg neki is, ráadásul úgy érzi, hogy az ő döntése, ezért saját magával nem dacol.

2012. júl. 3. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

én is csatlakozom az előttem szólókhoz...sztem is "csak" a dackorszak tombol...

Te hogy reagálsz ezekre?

Minden 5x annyi időbe, és energiába telik, ha Őt is bevonod, de valószínűleg abbamarad, ez az üvöltés...nekem is most 20 hós a lányom, és pelusozás/fürdés/öltözés közben el kell vonjam a figyelmét, mert különben rúgdos, ordít, sír...

Ilyeneket szoktam:

"Húú, mit is vettünk a közértbe tegnap? Emlékszel?? (és kezdem sorolni, Ő meg mondja utánam), vagy

"jaj, de jó volt a tónál fürdeni, igaz?? Volt sok bácsi, néni, labdáztak, meg voltak kacsák, és szintén mondja utánam...

Néha a tköm tele, de muszáj vhogy leszerelni, mert ha belelovallja magát a sírásba, akkor sokkal több idő, mire megnyugtatom, és még jól el is fárad benne...


Kitartás, nem kell ide pszichológus...csak maradj nyugodt, ne érezze, hogy hót ideg vagy..:-)))

2012. júl. 3. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Egyetértek az előttem szólókkal. Kicsit az az érzésem, mintha te szeretnél helyette megcsinálni mindent, nem? :)El kell fogadni, hogy már nem kisbaba, és egy így természetes, hogy dacol, önállósítani akarja magát, engedj neki több teret!
2012. júl. 5. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!